Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Brně dnes začala sezóna blokových čištění. Poprvé podle nových pravidel

 
pondělí, 11. března 2019, 10:20

Brněnské komunikace začínají ode dneška s blokovým čištěním v ulicích moravské metropole. Se zahájením sezóny čištění ulic a tím pádem i odtahů se pojí jedna zásadní změna. Najatá firma už nebude auta odtahovat na sběrné parkoviště, ale vracet zpět na místo. Řidiči za tento odtah zaplatí 1500 korun.

Termíny blokových čištění už zná většina městských částí. Jako první přichází dnes na řadu brněnské Černovice. Data čištění či ulice, kde aktuálně blokové čištění probíhá, najdete v aplikaci Brněnských komunikací.


Termíny blokového čištění jednotlivých městských částí (pokud jsou již vypsány)

Brno-středBrno-Bohunice, Brno-BystrcBrno-ČernoviceBrno-ChrliceBrno-jihBrno-JundrovBrno-KníničkyBrno-KohoutoviceBrno-Komín, Brno-Královo PoleBrno-LíšeňBrno-MedlánkyBrno-Nový LískovecBrno-Řečkovice a Mokrá Hora, • Brno-SlatinaBrno-Starý LískovecBrno-TuřanyBrno-Vinohrady, Brno-ŽabovřeskyBrno-Židenice
 

Vizitka autora

 

Martin Šeda

Šéfredaktor Brněnské Drbny (kontakt: sefredaktor@brnenskadrbna.cz)

Něžný barbar & Hospodský pábitel

 
Foto ilustrační foto, Dominik Svoboda
 


 

Kam dál?

FOTO: Silný vítr zanechal značné škody i v Brně. Řidič auta může...

pondělí, 11. března 2019, 09:43

Silný vítr v noci na pondělí páchal škody po celé jižní Moravě. V Brně například vyvracel dopravní značky nebo lámal...

Na jižní Moravě byl vyhlášen kalamitní stav, bez elektřiny je až 17...

pondělí, 11. března 2019, 07:25

Silný vítr řádil na jižní Moravě i v noci. Na dráty vysokého napětí tak spadla řada stromů, podle dodavatele elektřiny...

Seniorka našla v Brně tašku s více než dvanácti tisíci korunami. Vše...

neděle, 10. března 2019, 18:26

Z parku na Palackého náměstí se v pátek odpoledne ozvala na linku 156 poctivá osmašedesátiletá nálezkyně. Našla totiž...

NA VLASTNÍ KŮŽI: Hrdinství jako samozřejmost? Naštěstí i takoví mezi...

neděle, 10. března 2019, 13:30

Říká se, že poslední chvíle před smrtí jsou pro člověka dlouhé, někomu se může promítnout v rychlých obrazech celý jeho...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Jak bydlí Češi v regionech? Nejspokojenější jsou v obcích do tisíc obyvatel

Rozdíly mezi kraji panují především s ohledem na typ bydlení. Zatímco ve Středočeském nebo Zlínském kraji (46 %) převažuje bydlení ve vlastním rodinném domě, pronájmy vedou naopak v Praze (35 %), v Královehradecku žije téměř pětina obyvatel v bytě či domě u příbuzných nebo známých (17 %). Z hlediska spokojenosti s bydlením se rozdíly projevují spíše v souvislosti s velikostí obce. Nejvíce spokojení jsou se svým bydlením lidé žijící mimo Prahu, zejména ti z malých obcí. To a mnohé další vyplývá z výzkumu společnosti Ekonomické stavby, kterého se zúčastnilo více než tisíc respondentů.

DRBNA NA CESTÁCH: 3500 tun křišťálu, zlatem protkaný závěs a 1100 místností. Takhle si žil rumunský diktátor

Tří miliony tun mramoru, 3500 tun křišťálu na 480 lustrech a 1400 stropních světlech a mnoha zrcadlech a také 5500 tisíce tun betonu. To je jen krátký výčet materiálu, který byl použit při stavbě paláce pro bývalého rumunského diktátora Ceaușesca. Dnes druhá největší administrativní stavba na světě slouží jako budova parlamentu. A právě na honosný palác, který najdete v centru Bukurešti, se zaměříme v dnešním dílem Drbny na cestách.

Den s terénními pracovnicemi: Je výhodnější vyměnit jehlu, než léčit žloutenku

Den jsem strávil s terénními pracovnicemi Helenou a Ilonou ze Společnosti Podané ruce. Nejen u sbírání použitých injekčních stříkaček jsme si povídali třeba o tom, které nelegální drogy jsou v Olomouci nejrozšířenější, kde se v Olomouci nachází nejvíc použitých stříkaček a proč je dobré uživatelům drog jehly měnit.