Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Brně dnes začala sezóna blokových čištění. Poprvé podle nových pravidel

 
pondělí, 11. března 2019, 10:20

Brněnské komunikace začínají ode dneška s blokovým čištěním v ulicích moravské metropole. Se zahájením sezóny čištění ulic a tím pádem i odtahů se pojí jedna zásadní změna. Najatá firma už nebude auta odtahovat na sběrné parkoviště, ale vracet zpět na místo. Řidiči za tento odtah zaplatí 1500 korun.

Termíny blokových čištění už zná většina městských částí. Jako první přichází dnes na řadu brněnské Černovice. Data čištění či ulice, kde aktuálně blokové čištění probíhá, najdete v aplikaci Brněnských komunikací.


Termíny blokového čištění jednotlivých městských částí (pokud jsou již vypsány)

Brno-středBrno-Bohunice, Brno-BystrcBrno-ČernoviceBrno-ChrliceBrno-jihBrno-JundrovBrno-KníničkyBrno-KohoutoviceBrno-Komín, Brno-Královo PoleBrno-LíšeňBrno-MedlánkyBrno-Nový LískovecBrno-Řečkovice a Mokrá Hora, • Brno-SlatinaBrno-Starý LískovecBrno-TuřanyBrno-Vinohrady, Brno-ŽabovřeskyBrno-Židenice
 

Vizitka autora

 

Martin Šeda

Šéfredaktor Brněnské Drbny (kontakt: sefredaktor@brnenskadrbna.cz)

Něžný barbar & Hospodský pábitel

 
Foto ilustrační foto, Dominik Svoboda
 


 

Kam dál?

FOTO: Silný vítr zanechal značné škody i v Brně. Řidič auta může...

pondělí, 11. března 2019, 09:43

Silný vítr v noci na pondělí páchal škody po celé jižní Moravě. V Brně například vyvracel dopravní značky nebo lámal...

Na jižní Moravě byl vyhlášen kalamitní stav, bez elektřiny je až 17...

pondělí, 11. března 2019, 07:25

Silný vítr řádil na jižní Moravě i v noci. Na dráty vysokého napětí tak spadla řada stromů, podle dodavatele elektřiny...

Seniorka našla v Brně tašku s více než dvanácti tisíci korunami. Vše...

neděle, 10. března 2019, 18:26

Z parku na Palackého náměstí se v pátek odpoledne ozvala na linku 156 poctivá osmašedesátiletá nálezkyně. Našla totiž...

NA VLASTNÍ KŮŽI: Hrdinství jako samozřejmost? Naštěstí i takoví mezi...

neděle, 10. března 2019, 13:30

Říká se, že poslední chvíle před smrtí jsou pro člověka dlouhé, někomu se může promítnout v rychlých obrazech celý jeho...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Babiš uvedl, že by nepřijal abolici, debata o tom je nesmyslná

Premiér Andrej Babiš (ANO) zopakoval, že by nepřijal abolici, tedy prezidentské zastavení svého trestního stíhání. Prezident Miloš Zeman tento týden uvedl, že by premiérovi abolici udělil v případě, že by nejvyšší státní zástupce rozhodl o obnovení Babišova trestního stíhání kvůli farmě Čapí hnízdo. Babiš pokládá nastolování úvah o abolici za nesmyslné v situaci, kdy pražské městské státní zastupitelství pravomocně rozhodlo o zastavení jeho stíhání.

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.