Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na jižní Moravě byl vyhlášen kalamitní stav, bez elektřiny je až 17 tisíc domácností

 
pondělí, 11. března 2019, 07:25

Silný vítr řádil na jižní Moravě i v noci. Na dráty vysokého napětí tak spadla řada stromů, podle dodavatele elektřiny společnosti E.ON došlo přes noc a k pondělnímu ráno ke stovce poruch vedení. Na jižní Moravě tak ráno zůstalo bez elektřiny až sedmnáct tisíc domácností.

Silný vítr zasáhl území celé republiky. Během noci vyhlásila kalamitní stav společnost ČEZ v deseti krajích, bez elektřiny zůstalo v jednu chvíli až tři sta dvacet tisíc domácností. K vyhlášení kalamitního stavu se přidala i společnost E.ON, která zajišťuje energii pro jižní Čechy, jižní Moravu a Vysočinu. 

„V jižních Čechách je bez elektřiny přes 27 000 domácností. Nepříznivá je i situace na Vysočině, kde je aktuálně bez elektřiny více než 30 000 odběrných míst. Na jižní Moravě evidujeme více než 17 000 domácností bez elektřiny,“ uvedla mluvčí společnosti Martina Slavíková.

Vizitka autora

 

Martin Šeda

Šéfredaktor Brněnské Drbny (kontakt: sefredaktor@brnenskadrbna.cz)

Něžný barbar & Hospodský pábitel

 
Foto EON.cz
 


 

Kam dál?

Seniorka našla v Brně tašku s více než dvanácti tisíci korunami. Vše...

neděle, 10. března 2019, 18:26

Z parku na Palackého náměstí se v pátek odpoledne ozvala na linku 156 poctivá osmašedesátiletá nálezkyně. Našla totiž...

NA VLASTNÍ KŮŽI: Hrdinství jako samozřejmost? Naštěstí i takoví mezi...

neděle, 10. března 2019, 13:30

Říká se, že poslední chvíle před smrtí jsou pro člověka dlouhé, někomu se může promítnout v rychlých obrazech celý jeho...

FOTO : Na jižní Moravě jsou tisíce domácností bez elektřiny, silný...

neděle, 10. března 2019, 13:05

Na jižní Moravě a v jižních Čechách je po nočním větru bez elektřiny přibližně 5300 domácností. Zatímco situace v...

Radní Brna-středu Švachula a další čtyři muži už sedí ve vazbě. Hrozí...

neděle, 10. března 2019, 08:37

Městský soud v Brně v sobotu poslal do vazby radního městské části Brno-střed Jiřího Švachulu (ANO), který měl na...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Více života, méně aut. Tak vypadají vize nového náměstí v Budějcích

Budějcké náměstí je největší okružní křižovatkou ve městě. Podle odhadů si tudy mnoho aut denně jen krátí cestu. Jak by vypadalo, kdyby se doprava na něm jen částečně omezila, přidaly by se pěší zóny, místa k posezení a více zeleně? Podívejte se sami.

KOMENTÁTOŘI: Volby neukázaly velké posuny, nuance ale jsou

Výsledky voleb do Evropského parlamentu (EP) neukázaly velké posuny v názorech Čechů, nuance ale rozpoznatelné jsou. Vyplývá to z komentářů zveřejněných na českých serverech. Vítězství ANO nebylo podle nich tak výrazné, jak si premiér Andrej Babiš představoval, a ČSSD pod vedením Jana Hamáčka stále nedokázala najít volební dno, od nějž by se mohla odrazit. Babišův koaliční partner se do EP nedostal. Role tichého společníka Babišovy vlády zřejmě nenadchla ani voliče komunistů, kteří obhájili jeden mandát ze tří.

Kdo na volbách vydělal? Z větších stran jen Piráti a ODS, ČSSD prodělala osm milionů

Ze sněmovních stran na letošních volbách do Evropského parlamentu vydělají patrně jen Piráti a mírně ODS. Vyplývá to z porovnání udávaných nákladů na kampaň a peněz, které dostanou úspěšné strany od státu za získané hlasy. Největší finanční ztrátu pak zřejmě utrpí vítězné hnutí ANO, mohla by činit kolem 20 milionů korun.