Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Do brněnských ulic v březnu opět vyjede pivní šalina. Letos nabídne i hospodské kvízy

 
středa, 27. února 2019, 11:01

Brněnskými ulicemi bude opět křižovat oblíbená pivní tramvaj. Tzv. Šalina pub, tedy starobrněnská hospoda v tramvaji Dopravního podniku města Brna, začne od 6. bezna každou středu jezdit centrem Brna. Kromě obvyklých pravidelných jízd nabídne jednu novinku - pasažéři si mohou zahrát i dvouhodinový Pub kvíz, a to každou první středu v měsíci.

Jízdy pro širokou veřejnost Dopravní podnik města Brna a pivovar Starobrno ve spolupráci se SNIP & CO plánují od začátku března do konce června a od září do prosince, vždy každou středu. Pravidelné standardní jízdy nabídnou hodinové svezení centrem Brna s nástupem na náměstí Svobody vždy v 18:00, 19:00, 20:00 a 21:00 hodin.

Šalina pub - unikátní starobrněnská hospoda na kolejích začala v ulicích Brna poutat pozornost v roce 2013. Tehdy vznikla za tři měsíce přestavbou z běžné tramvaje přímo v ústředních dílnách DPMB. Na palubě se nachází skutečný výčep. Pasažéři mají k dispozici 38 míst k sezení a 17 míst ke stání. Kromě otevřených středečních jízd s veřejností slouží po celý rok k firemním akcím, ale i k soukromým oslavám, večírkům, rozlučkám se svobodou atd.

Každou první středu v měsíci si mohou zájemci během dvě hodiny trvající jízdy zahrát populární Pub kvízy s několika koly otázek. Celé týmy se budou přihlašovat prostřednictvím události na Facebooku vytvořené stránkou Šalina pub. Zkrátka ovšem nepřijdou ani jednotlivci – počítá se s tím, že se soutěžní družstva mohou vytvářet i přímo na místě. Veškeré termíny všech jízd zájemci najdou na www.salina-pub.cz a bližší informace pak na facebookové stránce Šalina pub.

„Jsem rád, že mohu s odstupem šesti let konstatovat, že nápad postavit pivní tramvaj Šalina pub a provozovat ji, nebyl špatný. Ukazuje se, že přetvářet nápady ve skutečnost je jediný způsob, jak přinést lidem něco nového, zábavného a svěžího,“ uvedl generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek.

Cena jízdného v Šalina pubu zůstává stejná jako v předchozích letech. Za 50 korun se jízdenky prodávají v kanceláři DPMB na Novobranské ulici nebo v infostánku na Joštově ulici, přímo u průvodčího před odjezdem stojí 60 korun. Dvouhodinové svezení s Pub kvízem tak vyjde na 100 a 120 korun. Konzumace piva není v ceně jízdného.

Vizitka autora

 

Martin Šeda

Šéfredaktor Brněnské Drbny (kontakt: sefredaktor@brnenskadrbna.cz)

Něžný barbar & Hospodský pábitel

 
Foto DPMB | Zdroj s použitím TZ
 


 

Kam dál?

Ve věku 54 let zemřel herec Jiří Pomeje. Prohrál boj s rakovinou

úterý, 26. února 2019, 20:44

Ve věku 54 let zemřel herec a producent Jiří Pomeje. Podlehl zákeřné rakovině. S informací o úmrtí přišel server...

Na Masarykově univerzitě budou volit nového rektora. O místo se...

úterý, 26. února 2019, 10:35

Masarykova univerzita bude mít letos nového rektora. Po osmiletém působení současného senátora Mikuláše Beka, který už...

V brněnských Vinohradech vznikla petice na omezení zábavní...

úterý, 26. února 2019, 08:59

V městské části Brno-Vinohrady vznikla petice pro regulaci zábavní pyrotechniky na celém území města. Podepsalo ji asi...

Inspektoři odhalili další tunu nebezpečného hovězího z Polska. Opět...

pondělí, 25. února 2019, 16:54

Přes polské hranice se do České republiky dostala další zásilka nebezpečného masa, které obsahovalo salmonelu. Celá...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

CK Neckermann má v cizině 1100 českých klientů, návrat zajistí

Cestovní kancelář Neckermann, která je v Česku součástí zkrachované britské kanceláře Thomas Cook, má v zahraničí k dnešnímu dni zhruba 1100 českých klientů. O tyto klienty se postará a zajistí jim bezpečný návrat do České republiky jejich plánovaným letem. V tiskovém prohlášení to dnes uvedl šéf marketingu CK Neckermann Jan Šrámek.

Začínají Dny českého piva. Po celé republice můžete ochutnat svatováclavské speciály

Povstaňte, jdeme na pivo! Tak zní heslo už sedmého ročníku Dnů českého piva. Slavnosti oblíbeného zlatavého moku se konají po celé republice a nabídnou bohatý program, ale i speciálně navařené svatováclavské pivo. Akce začíná 24. září a trvá až do 30. září.

Některé budovy v centru Prahy přes noc pokryly graffiti

Některé budovy v centru Prahy, například Tančící dům, Obchodní dům Kotva a Dům módy na Václavském náměstí pokrylo přes noc graffiti. Akce má upozornit na nedostatek legálních ploch pro street art. Zhruba 20 streetartovým umělcům dala k dispozici přes 190 metrů čtverečních plochy svých domů společnost Pražská správa nemovitostí (PSN). Většina maleb je dočasná, trvalý zásah do podoby historických či památkově chráněných budov je totiž omezený. Novinářům to v tiskové zprávě sdělila za PSN Tereza Pavézková.