Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

TO JE BRNO dvojka je na světě. Do Brna zve deset brněnských osobností a jeden Pražák

 
pátek, 22. února 2019, 09:58

Úspěšný autentický průvodce Brnem TO JE BRNO má pokračování. Ve druhém díle zve na návštěvu moravské metropole 10 kovaných „borců a koc ze Štatlu“ a jeden „čistokrevný Cajzl“. Tím je publicista a spisovatel Jakub Horák.

Brno módní, historické nebo na kole

Módní Brno, Dětské Brno, Brnem na kole, Skryté Brno a Historické podzemí je výběr z názvů kapitol. Čtenáři se v něm dozví o  živé scéně brněnské mladé módy, najde prověřené tipy na výlety s dětmi, nahlédne do kuchyně místní cyklo komunity, odhalí skrytá zákoutí, poodkryje tajemství zahalená zemským povrchem apod.

Zeptali jsme se Pražana

„Aby to nevypadalo, že se tu při tvorbě průvodců jen navzájem nekriticky plácáme po ramenou, rozhodli jsme se hodně zariskovat a zeptat se na zkušenost rodilého Pražana. Vybrali jsme vyhlášeného provokatéra a nekompromisního glosátora Jakuba Horáka," uvedla ředitelka TIC Brno Jana Janulíková. Horák přispěl kapitolou Brno:špatný vtip, kde popisuje svůj první kontakt s brněnským světem hospod a barů. 

Průvodci jsou k dostání v infocentrech TIC nebo online na webových stránkách

Vizitka autora

 

Martin Šeda

Šéfredaktor Brněnské Drbny (kontakt: sefredaktor@brnenskadrbna.cz)

Něžný barbar & Hospodský pábitel

 
Foto TIC Brno
 


 

Kam dál?

Řidička nedokázala ani zaparkovat na benzínce. Nadýchala téměř tři...

pátek, 22. února 2019, 09:42

Osobní auto Peugeot kličkující po silnici na příjezdu do Brna od Svitav odpoledne nemohlo ujít pozornosti svědků. Jeden...

FOTO: Zavražděného novináře a jeho snoubenku si v Brně připomnělo...

pátek, 22. února 2019, 08:54

První výročí vraždy slovenského investigativního novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírové si dnes v...

Desítky kilo masa se salmonelou snědli ve školách i nemocnici. Podle...

čtvrtek, 21. února 2019, 17:53

Státní veterinární správa dnes uveřejnila místa, kam se dostalo nebezpečné polské maso s obsahem salmonely. Některé...

Brněnští vědci hledají cesty, jak zpracovat potravinářský odpad. Z...

čtvrtek, 21. února 2019, 12:54

Stále více firem hledá cesty jak při potravinářské výrobě zpracovat všechny zbytky. To co dříve někteří považovali za...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Zeman ocení Zilka, zraněného muže z Dubí nebo zpěváka Zímu

Prezident Miloš Zeman letos 28. října vyznamená bývalého vídeňského starostu Helmuta Zilka či aktéra potyčky na koupališti v Dubí Davida Michajlaka. Dnešní Lidové noviny (LN) uvedly, že Zeman celkem udělí 43 vyznamenání, a překoná tím dosavadní rekord z minulého roku, kdy ocenil 41 osobností. Do Vladislavského sálu si v pondělí přijdou pro medaile také motocyklový závodník Libor Podmol, zpěvák a herec Josef Zíma nebo podnikatelé Rudolf Ovčaří a Vladimír Plašil.

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje službu sdílených elektrokoloběžek. Neznamená to zákaz služby ani její omezení, podle vedení magistrátu jde o signál směrem k firmě, že s jejím přístupem není město spokojeno. O vypovězení dnes rozhodli radní. Firma podle vedení magistrátu memorandum porušuje například tím, že není schopna zabránit tomu, aby zaparkovaná vozítka překážela chodcům. Uživatelé také podle zástupců města často jezdí po chodnících, což se nesmí, a koloběžky si půjčují pod vlivem alkoholu. Fungování služby kritizovaly i centrální městské části, které rozhodnutí rady vítají. Firma chce jednat o nové dohodě dokumentu.

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

Určitě to zná každý z vás. Chcete zaplatit za drobný nákup platební kartou a prodejce vám sdělí, že přijímá pouze hotovost. To není nic neobvyklého. Současný evropský průměr je 23 terminálů na tisíc obyvatel. V Čechách se nyní pohybujeme kolem 21 kusům na tisíc obyvatel. Přesto zaplatit kartou cigarety v trafice nebo potraviny ve vesnické Jednotě je mnohde stále ještě hudbou budoucnosti. A kde platba kartou chybí vám?