Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Dolní nádraží se otevře autům, vznikne zde parkoviště K+R

 
čtvrtek, 21. února 2019, 12:15

Kvůli výluce hlavního nádraží se musí denně tisíce lidí dostat na dolní nádraží. Město proto nechalo přistavit autobusové zastávky blíže samotné stanici a nyní přichází s další novinkou - zřízení parkoviště Kiss & Ride, kde mohou řidiči bezpečně zastavit a nechat vystoupit či nastoupit své blízké.

„Minulé vedení města v tomto směru bohužel poněkud zaspalo, takže jsme nemohli stihnout připravit prostor dolního nádraží od začátku výluky. Děláme ale, co se dá, abychom situaci postupnými kroky zlepšili a všichni si mohli co největšího komfortu užívat co nejdéle. Věřím, že lidé naši snahu ocení,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Prvním krokem pro zlepšení situace bylo přiblížení zastávky městské hromadné dopravy blíže vlakovému nástupišti. Do dalších měsíců plánuje město další opatření, která mají zpříjemnit nezbytný pobyt na provizorním nádraží.

Foodtrucky, lavičky pro dobíjení mobilů, wifi

Město tak postaví informační stánky, čekárnu či sociální zázemí. Vyhrazena budou i místa pro foodtrucky i bikesharing, výstavy nebo infotabuli Českých drah. Přibudou i lavičky pro dobíjení mobilních telefonů nebo počítačů a zóna s wifi připojením. Dva moduly pak budou za symbolickou cenu vždy na jeden měsíc pronajímány začínajícím regionálním firmám pro vlastní prezentaci.

CELÁ ZPRÁVA: Na brněnském dolním nádraží vznikne nová čekárna, chytré lavičky, stánky s jídlem a wi-fi zóna 

„Rozhodli jsme se, že budeme prostor dolního nádraží urychleně kultivovat tak, aby bylo cestování pro lidi co nejpřívětivější i přes všechny komplikace spojené s výlukou. V nejrychlejší možné době se tak snažíme reagovat na podněty lidí, kteří po podobných opatřeních volali,“ konstatoval radní pro dopravu Petr Kratochvíl.

Vizitka autora

 

Martin Šeda

Šéfredaktor Brněnské Drbny (kontakt: sefredaktor@brnenskadrbna.cz)

Něžný barbar & Hospodský pábitel

 
 


 

Kam dál?

Polské hovězí se salmonelou se dostalo na jih Moravy. Lidé ho snědli...

čtvrtek, 21. února 2019, 10:53

Z polského hovězího, v němž se vyskytly bakterie salmonely, se ve dvou jihomoravských podnicích snědlo téměř 22...

Od vraždy slovenského novináře a jeho snoubenky uběhl rok. Jeho...

středa, 20. února 2019, 19:23

Od brutální nájemné vraždy slovenského investigativního novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové uběhne...

Kontroloři našli další stovky kilo nebezpečného masa z Polska,...

středa, 20. února 2019, 18:25

Stát zavádí od čtvrtka kontroly zdravotní nezávadnosti veškerého hovězího masa dovezeného z Polska před jeho uvedením...

Obliba Seniorbusu v Brně roste, za loňský rok přepravil více než 15...

středa, 20. února 2019, 17:33

Obliba Senior busu neustále roste. Dříve narození mají možnost jezdit po Brně speciálním minibusem od roku 2016....

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá. Nejlépe z hodnocení vycházejí stejně jako v předchozích letech gymnázia a základní školy. Na opačném konci žebříčku jsou odborné školy, přesto se jejich hodnocení od loňského roku mírně zlepšilo. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky poskytlo.

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.