Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Do babyboxu v Brně dnes ráno někdo odložil miminko. Chlapeček dostal jméno Kryštof

 
úterý, 19. února 2019, 12:08

V babyboxu v Nemocnici Milosrdných bratří v Brně našli dnes zdravotníci novorozeného chlapce, dostal jméno Kryštof. Chlapec je letos pátým odloženým dítětem do speciální schránky. V celé republice je od roku 2005 už 76 schránek, od té doby do nich lidé odložili 185 dětí.

Chlapec se ocitl v babyboxu, tedy ve speciálně vyhřívané schránce, před půl jedenáctou dopoledne. „Byl pečlivě zabalený do bílé deky s hnědými pruhy, oblečený v modrožlutém kompletu. Je narozený dnes. Váží 3830 gramů a pupečník má ošetřený plastovým uzávěrem, kterým se uzavírají pytlíky s potravinami," uvedl zakladatel babyboxů Ludvík Hess.

Podle něj dítě vyzvedla primářka novorozeneckého oddělení Ludmila Brázdová, která pojmenovala chlapce Kryštof. Právě Brázdová se zasloužila o vznik brněnského babyboxu. Otevřen byl v listopadu roku 2005 a byl druhým babyboxem v České republice po Praze, kde se otevřel o půl roku dříve.

Lidé téměř za 14 let odložili do babyboxů 185 dětí, z toho 80 chlapců a 105 děvčat. Nejvíce jich přijal pražský babybox v Hloubětíně, a to skoro 30. Brněnský je druhý s počtem 18 dětí. Část babyboxů zatím nepřijala žádné dítě. Hess by chtěl mít po celé zemi 80 babyboxů.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

FOTO: Zatím neznámý vandal bez důvodu rozmlátil sedm zaparkovaných aut

úterý, 19. února 2019, 10:48

Opravdu nesmyslně řádil v Žatčanech na Brněnsku zatím neznámý pachatel. V areálu, kde jsou uskladněna auta určená...

ÚOHS uložil Finančnímu analytickém úřadu pokutu čtvrt milionu korun...

pondělí, 18. února 2019, 16:41

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj potvrdil pokutu 250.000 korun pro Finanční analytický...

Nesnězeno? Brněnský projekt pomáhá v boji proti zbytečnému plýtvání...

pondělí, 18. února 2019, 16:00

Každý den zůstane ve stovkách restaurací po celém Brně spoustu neprodaného jídla, které často putuje do koše. Své...

Brno udělalo důležitý krok ke stavbě koncertního sálu, dohodlo se s...

pondělí, 18. února 2019, 11:55

Vedení Brna udělalo významný krok k realizaci projektu Janáčkova kulturního centra. Pražský ateliér M1 vezme do...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.

Koupí bílé pastelky dnes mohou lidé přispět na pomoc nevidomým

Koupí bílé pastelky dnes mohou lidé v Česku přispět na pomoc nevidomým a slabozrakým. Celonárodní veřejná sbírka se koná po dvacáté a dobrovolníci v bílých tričkách při ní budou v ulicích měst nabízet za 30 korun bílou pastelku, která symbolizuje bílou hůl a život zrakově postižených. V 15:00 akce vyvrcholí koncertem na Václavském náměstí v Praze.