Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO: Zatím neznámý vandal bez důvodu rozmlátil sedm zaparkovaných aut

 
úterý, 19. února 2019, 10:48

Opravdu nesmyslně řádil v Žatčanech na Brněnsku zatím neznámý pachatel. V areálu, kde jsou uskladněna auta určená k rozebrání na náhradní díly, rozmlátil celkem sedm zaparkovaných aut.

Svou sílu si vybíjel především na zpětných zrcátkách a oknech. Na řadě z aut poškodil i karosérii a nastříkal na ni různé obrazce. Vyřádil se rovněž na oknech, karosérii i interiéru odstaveného obytného auta

„Takto způsobil škodu za nejméně sto tisíc korun," uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek. O divném rozpoložení vandala svědčí i obrazy namalované na rozvodné skříni elektrického vedení. „Vedle možná valentinského srdce na ni nastříkal i kosočtverec," uzavřel Malášek.

Vizitka autora

 

Martin Šeda

Šéfredaktor Brněnské Drbny (kontakt: sefredaktor@brnenskadrbna.cz)

Něžný barbar & Hospodský pábitel

 
Foto PČR
 


 

Kam dál?

ÚOHS uložil Finančnímu analytickém úřadu pokutu čtvrt milionu korun...

pondělí, 18. února 2019, 16:41

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj potvrdil pokutu 250.000 korun pro Finanční analytický...

Nesnězeno? Brněnský projekt pomáhá v boji proti zbytečnému plýtvání...

pondělí, 18. února 2019, 16:00

Každý den zůstane ve stovkách restaurací po celém Brně spoustu neprodaného jídla, které často putuje do koše. Své...

Brno udělalo důležitý krok ke stavbě koncertního sálu, dohodlo se s...

pondělí, 18. února 2019, 11:55

Vedení Brna udělalo významný krok k realizaci projektu Janáčkova kulturního centra. Pražský ateliér M1 vezme do...

Skauting táhne! Brno už má přes tři a půl tisíce skautů, zájemců...

pondělí, 18. února 2019

Zájemců o členství ve skautu přibývá. Brněnské oddíly kvůli tomu mají problémy s kapacitou kluboven, někde chybí také...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.

Koupí bílé pastelky dnes mohou lidé přispět na pomoc nevidomým

Koupí bílé pastelky dnes mohou lidé v Česku přispět na pomoc nevidomým a slabozrakým. Celonárodní veřejná sbírka se koná po dvacáté a dobrovolníci v bílých tričkách při ní budou v ulicích měst nabízet za 30 korun bílou pastelku, která symbolizuje bílou hůl a život zrakově postižených. V 15:00 akce vyvrcholí koncertem na Václavském náměstí v Praze.