Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jihomoravský kraj přispěje 100 tisíc korun na pomoc bezdomovcům

 
úterý, 12. února 2019, 19:30

Jihomoravský kraj kvůli mrazům poskytne z rozpočtu 100.000 korun na pomoc lidem bez domova. Peníze si rozdělí Diecézní charita Brno a Armáda spásy, řekl novinářům hejtmanův náměstek zodpovědný za sociální oblast Marek Šlapal (ČSSD). Peníze poslouží na pomůcky a materiál. Podle Šlapala je pro lidi bez přístřeší stále volná kapacita nocleháren a nočních krizových center, kde mohou přečkat mrazivé noci.

Poskytnutí peněz schválili krajští radní. „Jihomoravský kraj v zimním obdobím v souvislosti s mrazivým počasím zjišťoval potřeby organizací, které pomáhají lidem bez domova. Diecézní charita Brno a Armáda spásy projevily zájem o materiální nebo finanční pomoc určenou zejména na nákup potřeb a pomůcek do zimního počasí," uvedl Šlapal.

Diecézní charita Brno dostane 60.000 korun a Armáda spásy 40.000 korun. „Koupí se například teplé oblečení, přikrývky, podložky, termo nádoby na jídlo i čaj nebo se dovybaví stávající noclehárny a krizová centra," uvedl Šlapal.

Právě v noclehárnách mohou bezdomovci za poplatek v řádu desítek korun přespat. Bezplatně mohou mrazivou noc přečkat i v nočních krizových centrech, kde sice postele chybí, ale mohou sedět v teple na židli. „Máme informace, že je v těchto zařízeních ještě 20 až 25 procent volné kapacity," řekl Šlapal. Proto zatím není potřeba místa rozšiřovat. „Nikoho ale nemůžeme nutit k tomu, aby tyto služby využíval," poznamenal náměstek.

Noclehárna i noční krizové centrum je například v Brně, kde je zřizuje město, charita i Armáda spásy. Noclehárnu najdou zájemci i v Hodoníně nebo Blansku, kde otevření nočních krizových center zvažují pouze při velkých mrazech jako třeba minus deset stupňů Celsia. Zejména v lednu ve velkých mrazech umrzlo na jižní Moravě několik lidí, většinou to byli bezdomovci a většina případů se stala v Brně.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Na jižní Moravě se vydává stále méně stavebních povolení. Problémem...

úterý, 12. února 2019, 15:00

Na jižní Moravě loni úředníci vydali 8649 stavebních povolení, což je o 978 méně než o rok dříve. Klesla i...

Jak nakrmit miliardy hladovějících lidí? Mendelova univerzita reaguje...

pondělí, 11. února 2019, 19:59

Agronomická fakulta Mendelovy univerzity v Brně má před sebou dva klíčové úkoly, které budou v budoucnu určovat směr...

Stoletá lípa svobody z jižní Moravy soutěží o titul Evropský stromu...

pondělí, 11. února 2019, 19:00

Krásně vzrostlá stoletá lípa z Velkých Opatovic na Blanensku soutěží o titul Evropský strom roku. "Zádvorská lepa" je...

VIZUALIZACE: Husovický park Marie Restituty projde zásadní...

pondělí, 11. února 2019, 14:00

Skoro milion korun dá Brno do revitalizace parku Marie Restituty ve čtvrti Husovice. Novinářům to dnes řekl náměstek...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Podchod u budějckého Mercury přejde do správy města. Budou pro něj hledat nájemce

Prázdné obchody, popsané stěny a otlučená omítka. Taková je realita v podchodu u Mercury, který je jednou z mála možností, jak se dostat přes Nádražní ulici k vlakovému nebo autobusovému nádraží. Po letech přechází správa podchodu na město. To chce najít nájemce, který by do zaprášených výloh vrátil život.

Samsung odložil zahájení prodeje ohebného telefonu Galaxy Fold

Jihokorejská společnost Samsung Electronics se po zprávách o problémech s displejem rozhodla, že ohebný smartphone Galaxy Fold zatím na trh neuvede. Firma tak dnešním oznámením potvrdila informace zdrojů. Nový telefon v ceně 1980 dolarů (zhruba 45 tisíc korun) se měl už v pátek začít prodávat ve Spojených státech, o týden později se měl objevit i na pultech obchodů v Evropě.

O Velikonocích zemřelo na silnicích šest lidí, dvakrát víc než loni

Při dopravních nehodách v Česku za čtyři dny od Velkého pátku do Velikonočního pondělí zemřelo šest lidí. Předběžná čísla oznámil ředitel dopravní policie Tomáš Lerch. Proti loňsku je počet obětí dvojnásobný. Podle Lercha se zvýšil také počet nehod a přibylo nehod zaviněných pod vlivem alkoholu.