Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Nejproblematičtější části města očima Brňanů? Hlavní nádraží, Cejl a Mendlák

 
pondělí, 4. února 2019, 10:39

Lidé vnímají jako nejproblematičtější místa ve městě hlavní nádraží, ulici Cejl nebo Mendlovo náměstí. Vyplývá to z průzkumu, který Brno udělalo prostřednictvím takzvané pocitové mapy. Novinářům to řekl náměstek primátorky Tomáš Koláčný (Piráti). Do průzkumu se zapojilo kolem 1150 lidí, dali asi 7500 podnětů. Vedení města je může zpracovat do strategie na budoucí roky. Nejvíce se lidem naopak líbí místa se zelení jako park Lužánky, okolí hradu Špilberk nebo obora Holedná.

Sběr dat se uskutečnil od jara do podzimu loňského roku, potom se jejich výsledek analyzoval. Lidé mohli posílat podněty přes webovou aplikaci, ale také ve stáncích na ulicích a podobně. Cílem průzkumu bylo zjistit, kde se jim to líbí, respektive nelíbí, jaké je centrum jejich čtvrti, jak by se měly čtvrti rozvíjet a kde lidem něco chybí. Celou pocitovou mapu i můžete prohlédnout zde.

„Z výsledků je patrný jasný vzorec. Lidem se líbí tam, kde je velké množství zeleně, a to Lužánky, Špilberk, Kraví hora, Holedná, Palackého vrch nebo kde je také vyšší kvalita bydlení jako Medlánky a Kohoutovice. Případně může jít o kombinaci obou charakteristik, což je například Masarykova čtvrť," uvedl Koláčný. Podle něj jsou tato místa často hodnocená jako klidná a pohodová s příjemnou atmosférou.

Na druhou stranu jako problémová místa lidé označili hlavní nádraží, ulici Cejl nebo Mendlovo náměstí, u nichž často psali slova jako špína, stres a strach. U nádraží vidí jako velký problém chybějící bezbariérovost a absenci eskalátorů.

„Co se týče oblastí, které by se měly dále rozvíjet, podle názorů respondentů jsou v jižním až východním směru od historického centra. Jsou to oblasti takzvaného Jižního centra a Zábrdovic," uvedl Koláčný.

Za další lokality s velkým rozvojovým potenciálem označili lidé areál bývalé Zbrojovky, dále pak Václavskou ulici nebo Mendlovo náměstí, ale také lokalitu za areálem Zetoru v Líšni. Kromě toho lidem chybí více zeleně, laviček a pítek s vodou, u nádraží také informační cedule s odjezdy MHD.

Napsal(a) ČTK | Foto MMB
 


 

Kam dál?

Uměleckoprůmyslové muzeum čeká přelomová rekonstrukce. Změní se v...

pondělí, 4. února 2019, 09:32

Do podzimu 2020 zůstanou uzavřeny dveře Uměleckoprůmyslového muzea na Husově ulici. Moravská galerie zrekonstruuje...

FOTO: Na Brněnsku hořely kamiony, škoda jde do milionů

neděle, 3. února 2019, 18:50

Nedělní požár zaměstnal hasiče na Brněnsku. Hned tři jednotky totiž vyrazily do areálu firmy v Branišovicích, kde...

Na internetu se šířilo video, na kterém desetiletá dívka týrá svého...

neděle, 3. února 2019, 12:30

Na sociálních sítích kolovalo na začátku týdne video, na kterém přibližně desetiletá dívka měla týrat svého psa. Mnozí...

Na Moravě má v neděli vydatně pršet, hrozí záplavy

sobota, 2. února 2019, 20:11

Na jižní Moravě má v noci a po většinu neděle vydatně pršet. U některých toků v povodí Moravy a Dyje hrozí nebezpeční...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Velký pátek: Křesťané si připomínají ukřižování Ježíše Krista. Zažíváme nejtišší den v roce

Dnes je Velký pátek a křesťané si připomínají ukřižování Ježíše Krista. Den přísného půstu je vzpomínáním na Kristovo utrpení a jeho vykupitelskou smrt. V katolických kostelech jsou obřady na památku jeho umučení a bohoslužby se konají také v evangelických sborech. Velký pátek je v Česku zároveň státním svátkem, lidé tak mají do Velikonočního pondělí čtyři dny volna v řadě.

FOTO: V Česku se objevily plyšové hračky, které jsou pro děti nebezpečné

Plyšoví pejsci, kteří dovedou i štěkat, mohou okouzlit nejedno dítě. Podle České obchodní inspekce (ČOI) jsou ale tyto dva konkrétní typy pro nejmenší děti nebezpečné. A to hned z několika důvodů.

Facebook neměl zašifrované i miliony hesel uživatelů Instagramu

Facebook v nezašifrované podobě ukládal nejen hesla milionů uživatelů stejnojmenné sociální sítě, ale také k milionům účtů na síti Instagram. Kalifornská společnost dnes aktualizovala březnovou tiskovou zprávu o bezpečnostním problému, v níž původně hovořila o desetitisících zasažených instagramových účtů. Komentátorům neuniklo, že Facebook novou informaci vypustil ve chvíli, kdy americká média zaměstnává zveřejnění zprávy o ruských zásazích do prezidentských voleb.