Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO: Mladí umělci rozveselili uzavřenou Brněnku na Joštově

 
středa, 30. ledna 2019, 18:54

Několik měsíců poté, co na Joštově ulici v centru Brna skončil provoz legendární Brněnky a přilehlého "hladového okna", mají Brňané opět důvod k úsměvu. Šedivou budovu totiž od středy rozveselují veselé malůvky dvou mladých umělců - odpadlíků z katedry výtvarné výchovy Vojty Čižmáře a Dominika Dobeše.

S nápadem oživit prostor přišel jeden z umělců - Vojta Čižmář„Chodil jsem často okolo a všiml si toho bednění, ta plocha si prostě říkala o to ji pomalovat a rozzářit. Zvolil jsem takový infantilní, nekonfliktní ale hlavně rozhýbaný motiv, aby alespoň dočasně oživil veřejný prostor," prozradil Vojta. 

Rozhodl se kontaktovat městskou část Brno-střed, které budova v centru Brna patří. Městská část se záměrem souhlasila a přispěla na použité barvy.

Vojta a Dominik se tak mohli dát do práce a při společném snažení měli za šest hodin vymalováno. Malbu nazvali „People walking by” (v překladu „procházející lidé"). „Jsou to ti samí lidé, co prochází okolo, jen barevnější a usměvavější," dodal mladý výtvarník.

ČTĚTE TAKÉ: Legendární Brněnka a hladové okno v centru končí. Nový nájemník se zatím hledá

Barva by na deskách z dřevotřísky měla vydržet déšť i sněžení. Dolů tak půjde až společně s dokončením rekonstrukce budovy.

Vizitka autora

 

Martin Šeda

Šéfredaktor Brněnské Drbny (kontakt: sefredaktor@brnenskadrbna.cz)

Něžný barbar & Hospodský pábitel

 
Foto Svatopluk Bartík, Vojta Čižmář
 


 

Kam dál?

Nic neplatit a rovnou volat policii. Brno vyzývá Procházku k...

středa, 30. ledna 2019, 15:51

Pokud po vás bude kdokoliv u hotelu Bobycentrum požadovat parkovné, rovnou zavolejte policii. Taková je rada města...

Brno opraví desítky zchátralých bytů, poslouží sociálnímu bydlení

středa, 30. ledna 2019, 15:13

Brněnští radní dnes doporučili zastupitelstvu schválit projekt rekonstrukce 30 bytů pro sociální bydlení. Město tak...

Zetor zatím propustil 170 lidí. Montážní pás stojí, dělníci se nudí

středa, 30. ledna 2019, 12:39

Brněnský výrobce traktorů Zetor Tractors zatím propustil kolem 170 lidí. Potvrdil to šéf odborů ve firmě Alois Kazelle....

Projekt tří gymnazistů z Brna pomáhá proti šikaně ve více než...

středa, 30. ledna 2019, 11:47

Na začátku byli tři studenti brněnského gymnázia Vídeňská, na konci projekt, který už využívá víc než tisícovka škol v...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Varování před nestabilními dětskými židličkami

U jídelních stolů mají malé děti své místo ve vysoké židličce. Spotřebitelská organizace dTest otestovala 22 modelů pro samostatně sedící děti. Čtyři židličky propadly ve zkoušce stability. Modely Baby Mix 2v1, Caretero Primus, Caretero Homee a Scarlett Kombi nesplnily zákonné normy, při jejich použití hrozí převrácení židličky i s dítětem vzad.

Facebook oznámil uzavření řady falešných účtů a stránek

Internetový gigant Facebook v prvním čtvrtletí letošního roku celosvětově zrušil řadu falešných uživatelských účtů a celkem osm koordinovaných sítí s původem například v Severní Makedonii, Kosovu či Rusku. Společnost o tom informovala Evropskou komisi v pravidelné zprávě shrnující, jak dosud postupovala v boji s dezinformacemi na své internetové platformě.

VIDEO: Zaměstnanec na jatkách mlátí krávy a sprostě na ně křičí. Společnost ho potrestala

Aktivisté z hnutí Zvířata nejíme natočili záběry na jatkách společnosti Uzeniny Příbram. Video nazvali „Labilní zaměstnanec na jatkách v Příbrami?“. Na záběry reagovala i firma, která s chováním svého zaměstnance neztotožňuje a došlo údajně i na jeho potrestání.