Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

TIPY NA TÝDEN: Inekafe, Íránci, Ne hladu, Brnohraní, Cosples a Lúčnica

 
neděle, 20. ledna 2019, 19:46

Počasí nám hlásí pořádné mrazíky, tak aby vám nezamrzl úsměv hned zkraje týdne, mám tady akce, které rozproudí krev. Anebo se schovejte do tepla, užijte si netradiční film či se pusťte do hraní deskových her.

V Brně se v úterý 22. a ve středu 23. ledna odehraje osmý ročník festivalu Íránci, který současně bude i v Praze a v Bratislavě. První velká filmová událost roku slibuje program pečlivě sestavený z vrcholné produkce současných íránských tvůrců. V Brně se bude promítat ve Scale a v kině Art.

Speciální limitované turné kapely Inekafe proběhne k příležitosti 20 let od vydání prvního alba Vitaj! a bude jen ve třech městech - Brno, Praha a Bratislava. Nenechte si ujít brněnský koncert ve čtvrtek 24. ledna v klubu Radost.

Že ta novoroční předsevzetí nevyšly úplně podle představ? Třeba jste jen na to šli špatně. Dvojice holek z projektu Ne hladu bude mít v MyKitchen v pátek 25. a v sobotu 26. ledna semináře o správné výživě. Můžete se těšit na tyto témata:  Základy zdravého hubnutí, mýty ve výživě, sportovní výživa a zdravý vztah k jídlu.

Hrajete si rádi? Tak to zbystřete! V pátek 25. a v sobotu 26. ledna se koná Brnohraní v Tržnici na Zelňáku! Brnohraní je akce pořádaná fanoušky deskových her pro všechny, kdo mají chuť si nějakou deskovou či karetní hru vyzkoušet.

V sobotu 26. ledna budou rovnou dva plesy. Reprezentační ples Filharmonie Brno bude v Besedním domě. Samozřejmostí je hudební doprovod té nejvyšší kvality.

Podlehli jste kostýmům z různých filmů, her či komiksů? Tak se nenechte ujít druhý sobotní ples, Cosples, který bude v prostorách Bobycentra.

Lúčnica se po čtyřech letech vrací v sobotu 26. ledna do Brna, do Janáčkova divadla a s novým večerem! Hlavním poslaním Uměleckého souboru Lúčnica je starat se o uchovávání a rozvoj slovenských národních tradicí.

Na závěr máme pro vás skutečnou nevšední příležitost. Aero Klub Brno Medlánky otevírá všem zájemcům dveře ke kráse plachtění ve vzduchu. V pátek 25. ledna pořádá informační schůzku k získání licence pilota kluzáků. Každý zájemce je vítán!

Napsal(a) Aneta Krikelová | Foto Pavel Gabzdyl, Neuvěřitelné Brno
 


 

Kam dál?

Počasí do konce ledna? Čekají nás celodenní mrazy

neděle, 20. ledna 2019, 18:37

Do konce ledna budou teploty pod dlouhodobým průměrem, Česko tak čekají celodenní mrazy. Zvolna oteplovat se začne na...

FOTO: Na Brněnsku v sobotu hořel rodinný dům

neděle, 20. ledna 2019, 14:37

Několik hasičských jednotek vyrazilo v sobotu po obědě do Veverské Bítýšky na Brněnsku. Požár tam uchvátil střechu...

Na brněnské výstavě soutěžily fretky z celého světa. Utíkaly z tašky...

neděle, 20. ledna 2019, 13:08

Během sobotní Mezinárodní výstavy fretek v brněnských Lužánkách mohli lidé vidět, co všechno malá šelma umí a proč...

Masarykova univerzita slaví 100 let. Městem křižuje šalina, chystají...

sobota, 19. ledna 2019, 12:40

Masarykova univerzita pojme oslavy 100. výročí svého založení jako poděkování. Kampaň nazvaná Díky MUNI vyjadřuje...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu Dospělým ze dne na den, který natočil Igor Chaun. Nezisková organizace Mimo domov snímkem přibližuje napínavé příběhy mladých lidí, kteří opouštějí dětské domovy a jsou na prahu dospělosti postaveni před těžká životní rozhodnutí. Promítání je určeno široké veřejnosti a vstupné je dobrovolné.

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.