Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Brno chce na místě parkoviště v ulici U Penzionu postavit 150 bytů

 
čtvrtek, 10. ledna 2019, 14:39

Brno plánuje výstavbu 150 bytů v ulici U Penzionu, kde je nyní parkoviště. Odhadované náklady jsou 450 milionů korun, řekl dnes novinářům náměstek primátorky Oliver Pospíšil (ČSSD). Část bytů by sloužila pro družstevní bydlení, ale také seniorům, pro sociální účely nebo pro mladé rodiny jako startovací byty. Se stavbou se počítá v letech 2022 až 2023.

O využití plochy pro stavbu bytů rozhodli brněnští radní. Ulice U Penzionu je v městské části Starý Lískovec a je součástí rozvojového území Západní brána, které město určilo jako vhodné pro stavbu bytů. „V uplynulých dvou letech se uskutečnilo několik jednání v Kanceláři architekta města Brna o výstavbě v této lokalitě. Projekt je od počátku komunikovaný s městskými částmi Bohunice a Starý Lískovec," uvedl Pospíšil.

Družstevní bydlení, sociální, startovací a bezbariérové byty

Vzniknou různé byty. „Chceme tam postavit asi 70 bytů pro družstevní bydlení, deset sociálních bytů, 30 startovacích pro mladé rodiny, 30 bytů bude sloužit pro seniory a deset bude bezbariérových," řekl Pospíšil. Podle něj bude součástí i několik pater garáží, které by měly nahradit parkovací místa. „Díky tomu by měl být dostatek parkovacích míst jak pro stávající uživatele, tak pro ty z nových domů," dodal Pospíšil.

Bytový odbor magistrátu se chystá ve spolupráci s Kanceláří architekta města Brna a městskou částí připravit a vyhlásit architektonickou soutěž o návrh podoby výstavby.

Brno vlastní na 29.000 bytů. Tvoří asi 15 procent z celkového bytového fondu ve městě. Zbytek je v soukromém vlastnictví. Většinu bytů města mají na starosti městské části, kterých je 29.

Napsal(a) ČTK | Foto Google Maps, MMB
 


 

Kam dál?

FOTO: Neznámý řidič driftováním zničil fotbalové hřiště v Břeclavi

čtvrtek, 10. ledna 2019, 13:32

Čerstvě napadlý sníh vybízí k hrátkám nejen děti, ale i dospělé. I když v tomto případě by se o slově "dospělý" dalo...

Portál BRNO iD využívají desítky tisíc Brňanů. Město za něj sklízí...

čtvrtek, 10. ledna 2019, 12:17

Počet aktivních uživatelů BRNO iD se v roce 2018 oproti předchozímu roku zvýšil téměř dvakrát. Se systémem pracuje...

O výpovědích v Zetoru bude jasno do 15. ledna. Zaměstnancům firma už...

čtvrtek, 10. ledna 2019, 11:05

Všech 260 zaměstnanců brněnského Zetoru, kteří by měli z firmy do konce března odejít, by o své výpovědi měli vědět do...

Schváleno! Na Kaménkách vyroste téměř dva tisíce nových bytů. Město...

středa, 9. ledna 2019, 17:40

Nezastavěné území „Na Kaménkách“ se podle nově schváleného plánu města Brna do deseti let změní v nový domov tisíců...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Realitní makléři zřejmě budou muset mít potřebnou kvalifikaci

Realitní makléři zřejmě budou muset mít v budoucnu vysokoškolské vzdělání nebo potřebnou kvalifikaci. Vláda schválila návrh novely zákona, která mění dosavadní volnou živnost realitního makléře na živnost vázanou s požadavky na odbornou kvalifikaci. Informoval o tom tiskový odbor vlády. Realitní kanceláře vesměs vítají, že se podle nich tolik potřebná regulace vůbec přichystala. Mají však řadu výhrad.

Desítky tisíc aut se dál valí přes Olbramovice. ŘSD chybí čtyři tisíce metrů čtverečných pozemků pro stavbu obchvatu

Stavba obchvatu Olbramovic se protáhne, otázkou zůstává o kolik měsíců. Realizace projektu poblíž Čapího hnízda fakticky začala, dělníci ale zatím nemohou „kopnout“ do země. Ne všechny pozemky, přes které by měl vést obchvat, jsou vykoupeny.

Čínská ekonomika rostla loni nejpomaleji za 28 let

Čínská ekonomika v loňském roce rostla jen o 6,6 procenta, což byl nejnižší růst od roku 1990. Informovala o tom agentura Reuters. Nejnovější čísla, která odpovídají předchozím odhadům analytiků, zveřejnil dnes čínský statistický úřad. V roce 2017 činil růst čínského HDP 6,8 procenta.