Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Brno chce na místě parkoviště v ulici U Penzionu postavit 150 bytů

 
čtvrtek, 10. ledna 2019, 14:39

Brno plánuje výstavbu 150 bytů v ulici U Penzionu, kde je nyní parkoviště. Odhadované náklady jsou 450 milionů korun, řekl dnes novinářům náměstek primátorky Oliver Pospíšil (ČSSD). Část bytů by sloužila pro družstevní bydlení, ale také seniorům, pro sociální účely nebo pro mladé rodiny jako startovací byty. Se stavbou se počítá v letech 2022 až 2023.

O využití plochy pro stavbu bytů rozhodli brněnští radní. Ulice U Penzionu je v městské části Starý Lískovec a je součástí rozvojového území Západní brána, které město určilo jako vhodné pro stavbu bytů. „V uplynulých dvou letech se uskutečnilo několik jednání v Kanceláři architekta města Brna o výstavbě v této lokalitě. Projekt je od počátku komunikovaný s městskými částmi Bohunice a Starý Lískovec," uvedl Pospíšil.

Družstevní bydlení, sociální, startovací a bezbariérové byty

Vzniknou různé byty. „Chceme tam postavit asi 70 bytů pro družstevní bydlení, deset sociálních bytů, 30 startovacích pro mladé rodiny, 30 bytů bude sloužit pro seniory a deset bude bezbariérových," řekl Pospíšil. Podle něj bude součástí i několik pater garáží, které by měly nahradit parkovací místa. „Díky tomu by měl být dostatek parkovacích míst jak pro stávající uživatele, tak pro ty z nových domů," dodal Pospíšil.

Bytový odbor magistrátu se chystá ve spolupráci s Kanceláří architekta města Brna a městskou částí připravit a vyhlásit architektonickou soutěž o návrh podoby výstavby.

Brno vlastní na 29.000 bytů. Tvoří asi 15 procent z celkového bytového fondu ve městě. Zbytek je v soukromém vlastnictví. Většinu bytů města mají na starosti městské části, kterých je 29.

Napsal(a) ČTK | Foto Google Maps, MMB
 


 

Kam dál?

FOTO: Neznámý řidič driftováním zničil fotbalové hřiště v Břeclavi

čtvrtek, 10. ledna 2019, 13:32

Čerstvě napadlý sníh vybízí k hrátkám nejen děti, ale i dospělé. I když v tomto případě by se o slově "dospělý" dalo...

Žena oznámila, že chce spáchat sebevraždu. Zaměstnala policisty po...

čtvrtek, 10. ledna 2019, 12:59

Policisty na celé jižní Moravě zaměstnal telefonát ženy, která oznámila, že hodlá spáchat sebevraždu. Žena se svěřila...

Portál BRNO iD využívají desítky tisíc Brňanů. Město za něj sklízí...

čtvrtek, 10. ledna 2019, 12:17

Počet aktivních uživatelů BRNO iD se v roce 2018 oproti předchozímu roku zvýšil téměř dvakrát. Se systémem pracuje...

O výpovědích v Zetoru bude jasno do 15. ledna. Zaměstnancům firma už...

čtvrtek, 10. ledna 2019, 11:05

Všech 260 zaměstnanců brněnského Zetoru, kteří by měli z firmy do konce března odejít, by o své výpovědi měli vědět do...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Scooter má za sebou koncert v Budějcích. Nespokojení lidé chtějí vrátit vstupné

Davy proudící na výstaviště a vidina dechberoucí show. Fanoušci ale vystoupení legendární kapely vidí trošku jinak. Pod událostí na Facebooku se strhla vlna negativních komentářů. Lidé, kteří na koncert vyrazili, nejvíce kritizují organizaci a fronty, které se tvořily hlavně ve V.I.P sektoru. Někteří už se podle svého vyjádření obrátili na ČOI a řeší vrácení vstupného. Podle organizátorů ale vše proběhlo jak mělo.

FOTO, VIDEO: Prezident Zeman přijel na Vysočinu. V kraji stráví celkem tři dny

Hejtman Vysočiny Jiří Běhounek dnes dopoledne přivítal vzácnou návštěvu. Do sídla Kraje Vysočina přijel prezidentský pár, který tu stráví tři dny. Manželka Miloše Zemana Ivana Zemanová bude mít odlišný program.

Ve středu padne v Praze teplotní rekord z roku 1935, odhadují bookmakeři

V pražském Klementinu padne ve středu podle bookmakerů teplotní rekord pro tento den z roku 1935, kdy bylo 35,6 stupně. Na tuto variantu vypsali kurz 1,65:1. Novinářům to dnes sdělil mluvčí Fortuny Petr Šrain. Český hydrometeorologický ústav očekává nejvyšší denní teploty od 34 do 36 stupňů, ve čtvrtek se má s přechodem slabé studené fronty zhruba o pět stupňů ochladit. Absolutní rekord padl v Klementinu 27. července 1983, kdy zde naměřili 37,8 stupně.