Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Brno chce na místě parkoviště v ulici U Penzionu postavit 150 bytů

 
čtvrtek, 10. ledna 2019, 14:39

Brno plánuje výstavbu 150 bytů v ulici U Penzionu, kde je nyní parkoviště. Odhadované náklady jsou 450 milionů korun, řekl dnes novinářům náměstek primátorky Oliver Pospíšil (ČSSD). Část bytů by sloužila pro družstevní bydlení, ale také seniorům, pro sociální účely nebo pro mladé rodiny jako startovací byty. Se stavbou se počítá v letech 2022 až 2023.

O využití plochy pro stavbu bytů rozhodli brněnští radní. Ulice U Penzionu je v městské části Starý Lískovec a je součástí rozvojového území Západní brána, které město určilo jako vhodné pro stavbu bytů. „V uplynulých dvou letech se uskutečnilo několik jednání v Kanceláři architekta města Brna o výstavbě v této lokalitě. Projekt je od počátku komunikovaný s městskými částmi Bohunice a Starý Lískovec," uvedl Pospíšil.

Družstevní bydlení, sociální, startovací a bezbariérové byty

Vzniknou různé byty. „Chceme tam postavit asi 70 bytů pro družstevní bydlení, deset sociálních bytů, 30 startovacích pro mladé rodiny, 30 bytů bude sloužit pro seniory a deset bude bezbariérových," řekl Pospíšil. Podle něj bude součástí i několik pater garáží, které by měly nahradit parkovací místa. „Díky tomu by měl být dostatek parkovacích míst jak pro stávající uživatele, tak pro ty z nových domů," dodal Pospíšil.

Bytový odbor magistrátu se chystá ve spolupráci s Kanceláří architekta města Brna a městskou částí připravit a vyhlásit architektonickou soutěž o návrh podoby výstavby.

Brno vlastní na 29.000 bytů. Tvoří asi 15 procent z celkového bytového fondu ve městě. Zbytek je v soukromém vlastnictví. Většinu bytů města mají na starosti městské části, kterých je 29.

Napsal(a) ČTK | Foto Google Maps, MMB
 


 

Kam dál?

FOTO: Neznámý řidič driftováním zničil fotbalové hřiště v Břeclavi

čtvrtek, 10. ledna 2019, 13:32

Čerstvě napadlý sníh vybízí k hrátkám nejen děti, ale i dospělé. I když v tomto případě by se o slově "dospělý" dalo...

Portál BRNO iD využívají desítky tisíc Brňanů. Město za něj sklízí...

čtvrtek, 10. ledna 2019, 12:17

Počet aktivních uživatelů BRNO iD se v roce 2018 oproti předchozímu roku zvýšil téměř dvakrát. Se systémem pracuje...

O výpovědích v Zetoru bude jasno do 15. ledna. Zaměstnancům firma už...

čtvrtek, 10. ledna 2019, 11:05

Všech 260 zaměstnanců brněnského Zetoru, kteří by měli z firmy do konce března odejít, by o své výpovědi měli vědět do...

Schváleno! Na Kaménkách vyroste téměř dva tisíce nových bytů. Město...

středa, 9. ledna 2019, 17:40

Nezastavěné území „Na Kaménkách“ se podle nově schváleného plánu města Brna do deseti let změní v nový domov tisíců...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Projekt haly je mrtvý, tvrdí budějcký primátor. Multifunkční centrum se ani letos stavět nebude

Ani v tomto roce se Budějce v kauze bourání Sportovní haly a výstavby Multifunkčního centra Dlouhá louka posunu nedočkají. Hnutí Občané pro Budějovice se po zveřejnění nového posudku od projektu distancovalo. Na samotné hlasování o multifunkčním centru na zastupitelstvu nedošlo. Primátor Svoboda však prohlásil, že je projekt mrtvý.

Zemřel extravagantní zpěvák Dan Nekonečný, bylo mu 52 let

Smutná zpráva přišla z pražských Řeporyjí. Podle informací Novinek zde byl v jednom z bytů nalezen zpěvák Dan Nekonečný bez známek života. Příčinu úmrtí zjišťují vyšetřovatelé. Legendární hudebník známý svým extravagantním vystupováním by letos v červnu oslavil 53. narozeniny. Informaci potvrdil na Twitteru starosta Řeporyjí Pavel Novotný.

Europoslanci schválili kontroverzní reformu autorského práva na internetu

Poslanci Evropského parlamentu dnes schválili spornou reformu ochrany autorských práv na internetu, jejímž cílem je přizpůsobit evropské autorské právo digitální éře. Příslušnou směrnici musejí ještě formálně schválit členské státy EU a jednotlivé země pak budou mít dva roky na to, aby ji převedly do svého práva.