Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Žena oznámila, že chce spáchat sebevraždu. Zaměstnala policisty po celé jižní Moravě

 
čtvrtek, 10. ledna 2019, 12:59

Policisty na celé jižní Moravě zaměstnal telefonát ženy, která oznámila, že hodlá spáchat sebevraždu. Žena se svěřila na linku důvěry, v téměř hodinovém telefonátu sdělila pouze velmi kusé informace o své poloze. Zmínila se však o rozhledně. Policisté proto rozjeli pátrací akci ve všech okresech jižní Moravy.

Jen několik minut po půlnoci na středu přijalo policejní operační středisko oznámení z linky důvěry. Pracovníci této linky totiž již hodinu hovořili s ženou, která mluvila o spáchání sebevraždy. 

Žena měla zkombinovat léky s alkoholem a nacházet se na rozhledně na jižní Moravě. Během hovoru přestávala žena komunikovat, jevila se ospalá.

„Bez nadsázky se dá říci, že po volající ženě pátrali policisté z celé jižní Moravy," uvedla policejní mluvčí Alice Musilová. Pátrání bylo velmi obtížné, protože policisté měli velmi málo informací. Žena nechtěla říct, kde se nachází a hovořila jen v náznacích.

„Policisté na jihomoravském operačním středisku si lámali hlavu s kusými informaci, o jakou rozhlednu by mohlo jít, a vysílali hlídky k prověření všech rozhleden v okolí," popsala mluvčí. 

Asi ve dvě hodiny ráno nastal obrat. „Vyškovským policistům se podařilo zjistit pravděpodobnou totožnost volající ženy," prohlásila Musilová. Policisté museli vzbudit lékaře, o kterém se žena do telefonu zmínila.

„Nicméně stále jsme nevěděli, kde se žena nachází," upřesnila mluvčí. Policejní evidence na ženu prozradila, že v minulosti už  sebevraždou vyhrožovala a hledala ji policie.

„Z dosud získaných indicií se dalo předpokládat, že okruh pátrání se zaměří více na Vyškovsko," uvedla Musilová. Perimetr se nakonec zúžil na Bučovice. Nakonec se ukázalo, že žena nestojí na žádné rozhledně, dokonce se ani nepohybuje venku.

Po třetí hodině ji vypátrali bučovičtí policisté, jak spí u své příbuzné, kde momentálně pobývá. Hlídka naměřila čtyřiatřicetileté ženě 1,9 promile alkoholu. „Ženu jsme předali do péče lékařů. Její jednání bude řešeno v rámci přestupkového řízení," uzavřela Musilová.

Vizitka autora

 

Martin Šeda

Šéfredaktor Brněnské Drbny (kontakt: sefredaktor@brnenskadrbna.cz)

Něžný barbar & Hospodský pábitel

 
Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Portál BRNO iD využívají desítky tisíc Brňanů. Město za něj sklízí...

čtvrtek, 10. ledna 2019, 12:17

Počet aktivních uživatelů BRNO iD se v roce 2018 oproti předchozímu roku zvýšil téměř dvakrát. Se systémem pracuje...

O výpovědích v Zetoru bude jasno do 15. ledna. Zaměstnancům firma už...

čtvrtek, 10. ledna 2019, 11:05

Všech 260 zaměstnanců brněnského Zetoru, kteří by měli z firmy do konce března odejít, by o své výpovědi měli vědět do...

Schváleno! Na Kaménkách vyroste téměř dva tisíce nových bytů. Město...

středa, 9. ledna 2019, 17:40

Nezastavěné území „Na Kaménkách“ se podle nově schváleného plánu města Brna do deseti let změní v nový domov tisíců...

FOTO: Na brněnském dolním nádraží vznikne nová čekárna, chytré...

středa, 9. ledna 2019, 13:47

Více než rok trvající výluka hlavního nádraží v Brně zavede denně tisíce cestujících na dolní nádraží. Brno se proto...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Realitní makléři zřejmě budou muset mít potřebnou kvalifikaci

Realitní makléři zřejmě budou muset mít v budoucnu vysokoškolské vzdělání nebo potřebnou kvalifikaci. Vláda schválila návrh novely zákona, která mění dosavadní volnou živnost realitního makléře na živnost vázanou s požadavky na odbornou kvalifikaci. Informoval o tom tiskový odbor vlády. Realitní kanceláře vesměs vítají, že se podle nich tolik potřebná regulace vůbec přichystala. Mají však řadu výhrad.

Desítky tisíc aut se dál valí přes Olbramovice. ŘSD chybí čtyři tisíce metrů čtverečných pozemků pro stavbu obchvatu

Stavba obchvatu Olbramovic se protáhne, otázkou zůstává o kolik měsíců. Realizace projektu poblíž Čapího hnízda fakticky začala, dělníci ale zatím nemohou „kopnout“ do země. Ne všechny pozemky, přes které by měl vést obchvat, jsou vykoupeny.

Čínská ekonomika rostla loni nejpomaleji za 28 let

Čínská ekonomika v loňském roce rostla jen o 6,6 procenta, což byl nejnižší růst od roku 1990. Informovala o tom agentura Reuters. Nejnovější čísla, která odpovídají předchozím odhadům analytiků, zveřejnil dnes čínský statistický úřad. V roce 2017 činil růst čínského HDP 6,8 procenta.