Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Partička jela taxíkem na Mendlák, místo zaplacení se dala na útěk. Taxikář a strážníci je dohnali

 
středa, 9. ledna 2019, 08:00

Nečekané procvičení fyzičky čekalo o pondělní noci brněnského taxikáře. Svezl partu lidí autem, po příjezd na Mendlovo náměstí se však všichni rozutekli. Část taxikář stihl pochytat sám, s ostatními pomohli strážníci.

Strážníky na Mendlovo náměstí zavolal jednatřicetiletý řidič žlutého taxíku. Když přijeli na místo, opodál stojící svědek jim řekl, že se ještě před jejich příjezdem taxikář rozběhl za neplatícími zákazníky.

Strážníci se tak vydali směrem, který jim kolemjdoucí ukázal a na Veletržní ulici narazili na řidiče, kterému se podařilo dohonit čtyřiadvacetiletého neplatícího cestujícího.

Ten hlídce vysvětlil, že jízdné měl zaplatit další z cestujících, který ale prý zjistil, že u sebe nemá peníze a všichni tři zákazníci se tak dali na útěk. „Podezřelý u sebe neměl doklady a strážníci tak kvůli ztotožnění přivolali na místo státní policisty," uvedla mluvčí strážníků Tereza Kadrnožková.

Po jejich příjezdu se vydali hledat zbylé dva cestující a za pár minut uviděli dvaatřicetiletou ženu, která odpovídala popisu udanému taxikářem. „I ona přiznala, že neměla na zaplacení a k útěku ji dohnala obava z vyšetřování," dodala Kadrnožková. 

Ženin strach byl opodstatněný, jelikož byla v celostátním pátrání. „Policisté si ji proto převzali a strážníci taxikáři vysvětlili, jakým způsobem se může domáhat náhrady škody," uzavřela mluvčí.

Vizitka autora

 

Martin Šeda

Šéfredaktor Brněnské Drbny (kontakt: sefredaktor@brnenskadrbna.cz)

Něžný barbar & Hospodský pábitel

 
Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

FOTO: Řidiči po ranní sněhové nadílce pořádně zaměstnali jihomoravské...

úterý, 8. ledna 2019, 18:47

Jihomoravští hasiči se v úterý dopoledne opravdu zapotili. Jen do 12. hodiny vyjížděli k 18 nehodám. Hasiči řešili...

Moravská galerie zažila úspěšný návštěvnický rok. Nyní se hlavní...

úterý, 8. ledna 2019, 10:53

Moravská galerie zažila úspěšný rok. Přestože uzavřela dvě hlavní expozice v Místodržitelském paláci a...

FOTO: Brnem prošel pochod švihlé chůze

pondělí, 7. ledna 2019, 22:33

Zhruba 100 lidí se dnes zapojilo do osmého ročníku recesistické akce nazvané Švihlý pochod městem Brnem. Spočívá ve...

Brněnští hasiči zítra uctí památku svých kolegů zesnulých při požáru...

pondělí, 7. ledna 2019, 12:47

V úterý 8. 1. 2019 si brněnští hasiči pietním aktem připomenou výročí tragické události, při které ve stejný den roku...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Realitní makléři zřejmě budou muset mít potřebnou kvalifikaci

Realitní makléři zřejmě budou muset mít v budoucnu vysokoškolské vzdělání nebo potřebnou kvalifikaci. Vláda schválila návrh novely zákona, která mění dosavadní volnou živnost realitního makléře na živnost vázanou s požadavky na odbornou kvalifikaci. Informoval o tom tiskový odbor vlády. Realitní kanceláře vesměs vítají, že se podle nich tolik potřebná regulace vůbec přichystala. Mají však řadu výhrad.

Desítky tisíc aut se dál valí přes Olbramovice. ŘSD chybí čtyři tisíce metrů čtverečných pozemků pro stavbu obchvatu

Stavba obchvatu Olbramovic se protáhne, otázkou zůstává o kolik měsíců. Realizace projektu poblíž Čapího hnízda fakticky začala, dělníci ale zatím nemohou „kopnout“ do země. Ne všechny pozemky, přes které by měl vést obchvat, jsou vykoupeny.

Čínská ekonomika rostla loni nejpomaleji za 28 let

Čínská ekonomika v loňském roce rostla jen o 6,6 procenta, což byl nejnižší růst od roku 1990. Informovala o tom agentura Reuters. Nejnovější čísla, která odpovídají předchozím odhadům analytiků, zveřejnil dnes čínský statistický úřad. V roce 2017 činil růst čínského HDP 6,8 procenta.