Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Partička jela taxíkem na Mendlák, místo zaplacení se dala na útěk. Taxikář a strážníci je dohnali

 
středa, 9. ledna 2019, 08:00

Nečekané procvičení fyzičky čekalo o pondělní noci brněnského taxikáře. Svezl partu lidí autem, po příjezd na Mendlovo náměstí se však všichni rozutekli. Část taxikář stihl pochytat sám, s ostatními pomohli strážníci.

Strážníky na Mendlovo náměstí zavolal jednatřicetiletý řidič žlutého taxíku. Když přijeli na místo, opodál stojící svědek jim řekl, že se ještě před jejich příjezdem taxikář rozběhl za neplatícími zákazníky.

Strážníci se tak vydali směrem, který jim kolemjdoucí ukázal a na Veletržní ulici narazili na řidiče, kterému se podařilo dohonit čtyřiadvacetiletého neplatícího cestujícího.

Ten hlídce vysvětlil, že jízdné měl zaplatit další z cestujících, který ale prý zjistil, že u sebe nemá peníze a všichni tři zákazníci se tak dali na útěk. „Podezřelý u sebe neměl doklady a strážníci tak kvůli ztotožnění přivolali na místo státní policisty," uvedla mluvčí strážníků Tereza Kadrnožková.

Po jejich příjezdu se vydali hledat zbylé dva cestující a za pár minut uviděli dvaatřicetiletou ženu, která odpovídala popisu udanému taxikářem. „I ona přiznala, že neměla na zaplacení a k útěku ji dohnala obava z vyšetřování," dodala Kadrnožková. 

Ženin strach byl opodstatněný, jelikož byla v celostátním pátrání. „Policisté si ji proto převzali a strážníci taxikáři vysvětlili, jakým způsobem se může domáhat náhrady škody," uzavřela mluvčí.

Vizitka autora

 

Martin Šeda

Šéfredaktor Brněnské Drbny (kontakt: sefredaktor@brnenskadrbna.cz)

Něžný barbar & Hospodský pábitel

 
Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

FOTO: Řidiči po ranní sněhové nadílce pořádně zaměstnali jihomoravské...

úterý, 8. ledna 2019, 18:47

Jihomoravští hasiči se v úterý dopoledne opravdu zapotili. Jen do 12. hodiny vyjížděli k 18 nehodám. Hasiči řešili...

Moravská galerie zažila úspěšný návštěvnický rok. Nyní se hlavní...

úterý, 8. ledna 2019, 10:53

Moravská galerie zažila úspěšný rok. Přestože uzavřela dvě hlavní expozice v Místodržitelském paláci a...

FOTO: Brnem prošel pochod švihlé chůze

pondělí, 7. ledna 2019, 22:33

Zhruba 100 lidí se dnes zapojilo do osmého ročníku recesistické akce nazvané Švihlý pochod městem Brnem. Spočívá ve...

Brněnští hasiči zítra uctí památku svých kolegů zesnulých při požáru...

pondělí, 7. ledna 2019, 12:47

V úterý 8. 1. 2019 si brněnští hasiči pietním aktem připomenou výročí tragické události, při které ve stejný den roku...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Předsednictví ČR Radě EU může vést k vytvoření 570 nových míst

Předsednictví České republiky Radě EU ve druhé polovině roku 2022 si vyžádá podle aktuálních požadavků zhruba 570 nových pracovních míst na dobu určitou. Vyplývá to z materiálu, který dostane vláda v pondělí pro informaci. Dokument je úvodní informací o nárocích na předsednictví. Podrobný návrh rozpočtu by měla vláda dostat do konce dubna a každý rok jej aktualizovat.

Ministr Vojtěch odhaduje, že letos bude až tisíc případů spalniček

Počet případů onemocnění spalničkami může letos v České republice vzrůst až na tisícovku. V dnešních Otázkách Václava Moravce to řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Podle ČT onemocnělo v tuzemsku jen za letošní rok k pátku 21. března spalničkami již 366 lidí a jen za poslední týden přibylo šest desítek případů. Spalničky jsou vysoce nakažlivé onemocnění, mohou je provázet závažné komplikace. Loni bylo nemocných 203 za celý rok.

GLOSA: Získají fake news volnou cestu k šíření do společnosti?

Překvapuje mě, jak málo prostoru ve veřejné debatě získávají některá témata. Aktuálně se třeba jedná o směrnici o autorských právech na sociálních sítích, o které bude v příštím týdnu hlasovat Evropský parlament. Ta přináší zásadní otázku: Jsou racionálně neznalí voliči připraveni na důkladné ověřování informací, které budou nalézat na internetu?