Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Z bývalého azyláku v Břeclavi se od ledna stala ubytovna. Zůstalo zde 14 lidí

 
úterý, 8. ledna 2019, 12:18

Čtrnáct lidí zůstalo v budově někdejšího azylového domu v Břeclavi i po jeho přeměně na ubytovnu na začátku letošního roku. Provoz azylového domu ukončila Diecézní charita Brno s koncem roku 2018. Od 1. ledna jej převzalo město Břeclav, ale pouze jako ubytovnu.

„Když se Diecézní charita rozhodla zařízení ukončit, pobývalo v azylovém domě 25 lidí, na konci roku jich tam bylo 15, ale jeden z nich si zajistil vlastní bydlení," uvedl dnes místostarosta Jaroslav Válka (ČSSD), který má sociální věci v gesci.

Stejná pravidla jako v azylovém domě

V ubytovně platí prakticky stejná pravidla jako v době, kdy měla status azylového domu, nesmí se do ní například donášet alkohol. S obyvateli by měl pracovat tým, který působí ve vyloučené lokalitě v Břeclavi.

„Součastní obyvatelé platí denně stejnou částku jako dříve, tedy 130 korun. Mají také zajištěné dávky na bydlení v obdobném režimu jako dřív," dodal Válka.

Stavba půjde k zemi

Město chce najít současným obyvatelům ubytovny náhradní bydlení do konce května, nové nájemníky tam umisťovat nebude. Vzhledem k tomu, že ubytovna sídlí v prostorách přízemní montované stavby, která byla původně součástí vybavení staveniště, čeká ji po vystěhování obyvatel demolice.

Chyběly peníze na provoz

Diecézní charita Brno požádala o ukončení registrace azylového domu kvůli nedostatku peněz na konci září. Na provoz chybělo 860.000 korun a město žádost o toto financování zamítlo s tím, že už na jeho provoz v roce 2018 přispělo 407.000 korunami.

Městu Břeclav na provoz ubytovny do konce května přispěje i kraj částkou 400.000 korun.

Napsal(a) ČTK | Foto Diecézní charita Brno
 


 

Kam dál?

Moravská galerie zažila úspěšný návštěvnický rok. Nyní se hlavní...

úterý, 8. ledna 2019, 10:53

Moravská galerie zažila úspěšný rok. Přestože uzavřela dvě hlavní expozice v Místodržitelském paláci a...

FOTO: Brnem prošel pochod švihlé chůze

pondělí, 7. ledna 2019, 22:33

Zhruba 100 lidí se dnes zapojilo do osmého ročníku recesistické akce nazvané Švihlý pochod městem Brnem. Spočívá ve...

Brnopas otevírá vilu Tugendhat. Majitelé turistické karty budou mít...

pondělí, 7. ledna 2019, 15:55

Městská turistická karta BRNOPAS uzavírá svou pilotní sezónu a začíná vyhlížet druhou. Po končící výstavě Alfonse Muchy...

Inspektoři odhalili v zeleném čaji z Číny mix nebezpečných pesticidů

pondělí, 7. ledna 2019, 15:18

Inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) ve spolupráci s celníky nevpustili na český trh zásilku...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou závislí i dospělí. V tiskové zprávě o tom informovala Česká koalice proti tabáku, která provozuje bezplatnou Národní linku pro odvykání. Novou společenskou hrozbou se podle odborníků stávají netolismus, tedy potřeba neustálého připojení k internetu, a závislost na hraní her.