Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Brno postaví za desítky milionů bytové domy s byty pro mladé rodiny

 
pátek, 4. ledna 2019, 12:09

Brno za 48 milionů korun postaví dva bytové domy ve Valchařské ulici. Bude v nich 15 bytů, řekl novinářům náměstek primátorky Oliver Pospíšil (ČSSD). Podle něj by práce měly být hotovy ve druhé polovině roku 2020, pokud nenastanou komplikace. Byty budou sloužit jako startovací pro mladé rodiny.

Oba domy budou mít čtyři nadzemní podlaží. „V jednom vznikne šest bytů o velikosti 2+kk. V prvním nadzemním podlaží bude také vstupní hala, zázemí a tři parkovací místa," uvedl Radek Štěpánek z tiskového oddělení brněnského magistrátu.

Koncem loňského roku rada města odstoupila od původně vybraného zhotovitele tohoto domu. „Důvodem bylo dlouhodobé odkládání začátku stavby z důvodu rekonstrukce Valchařské ulice a navýšení cen stavebních prací. Zhotovitel nebyl schopný zaručit provedení díla za nabídkovou cenu," uvedl Štěpánek.

Proto město udělalo jedno výběrové řízení na zhotovitele obou domů. Ve druhém domě má být devět bytů. „Ve druhém a třetím patře budou dva byty o velikosti 3+kk a jeden byt o velikosti 2+1. Ve čtvrtém patře bude jeden byt o velikosti 3+kk, jeden byt 2+1 a jeden byt 2+kk," přiblížil Štěpánek. Dodal, že v prvním podlaží budou společné technické prostory a garáže s parkovacími místy pro devět aut.

Brno vlastní asi 29.000 bytů, což činí asi 15 procent z celkového počtu bytů ve městě. Zbytek je v soukromém vlastnictví. Většinu bytů Brna spravují městské části, kterých je v Brně 29.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Brněnská zoo trhala v roce 2018 návštěvnické rekordy. Lidé se nejvíce...

pátek, 4. ledna 2019, 11:18

Brněnská zoo zažila v roce 2018 rekordní rok. Na Mniší horu se dorazilo podívat přes 330 tisíc lidí. Je to nejvíce od...

Velké obchodní řetězce v Česku ruší prodej igelitových tašek. Začnou...

pátek, 4. ledna 2019, 10:52

Z velkých obchodních řetězců postupně mizí plastové tašky. S koncem roku některé z obchodů nahradily plastové tašky...

Přechod přes Koliště je pro chodce opět otevřený. Podle města by se...

čtvrtek, 3. ledna 2019, 18:38

Přechod přes ulici Koliště v místech křižovatky s Bratislavskou už mohou znovu využívat pěší. Dopravní značení...

Zvířata v brněnské zoo si opět pochutnávají na neprodaných vánočních...

čtvrtek, 3. ledna 2019, 17:31

Také letos se žirafy, losi, sobi, bizoni a mnoho dalších zvířat z brněnské zoo mohou těšit z opožděných vánočních dárků...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu Dospělým ze dne na den, který natočil Igor Chaun. Nezisková organizace Mimo domov snímkem přibližuje napínavé příběhy mladých lidí, kteří opouštějí dětské domovy a jsou na prahu dospělosti postaveni před těžká životní rozhodnutí. Promítání je určeno široké veřejnosti a vstupné je dobrovolné.

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.