Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Brněnská zoo trhala v roce 2018 návštěvnické rekordy. Lidé se nejvíce těšili na lvíčata

 
pátek, 4. ledna 2019, 11:18

Brněnská zoo zažila v roce 2018 rekordní rok. Na Mniší horu se dorazilo podívat přes 330 tisíc lidí. Je to nejvíce od roku 1997, kdy vedeme přesnou evidenci všech návštěvníků. Největším trhákem bylo narození malých lvíčat.

Do loňského roku táhli nejvíc lední medvědi

„Dosud byl nejúspěšnější rok 2008. Právě tehdy jsme představili první potomky lední medvědice Cory – Billa a Toma. Moc si ceníme každého návštěvníka, který k nám vážil cestu. Zároveň je pro nás stoupající obliba brněnské zoo závazkem, abychom nadále pokračovali ve slibně rozjetém zvelebování celého areálu, tedy i v rekonstrukcích a výstavně nových expozic," uvedl ředitel Zoo Brno Martin Hovorka.

Duben byl čtvrtým nejlepším měsícem za víc jak 20 let

Za celý rok jsme v Zoo Brno přivítali celkem 330 118 návštěvníků. Nejvíce jich přišlo v dubnu (56 021), zároveň se jednalo o nejlepší čtvrtý měsíc od zmíněného roku 1997. Přes 52 tisíc lidí dorazilo v červenci, naopak ve srovnání s předchozím obdobím výrazně poklesla návštěvnost v srpnu. To si cestu do brněnské zoo našlo přes 41 tisíc lidí, tedy o téměř 12 tisíc méně, než v roce 2017. 

Hurá za lvíčaty

Ze zpětné vazby od návštěvníků víme, že loni byla hlavním tahákem lvíčata narozená na konci roku 2017. Svou roli určitě sehrály i nové expozice, které jsme dokončili v minulých letech. Významným faktorem ovlivňujícím návštěvnost je také počasí. To nám hrálo do karet zejména na jaře, naopak v létě, hlavně v srpnu, se vedra podepsala pod podprůměrnou návštěvností v druhé polovině prázdnin," řekl Hovorka.

Letošní rok nabídne novinky

„V roce 2019 připravujeme řadu novinek. Tou první budou hned o následujícím víkendu speciální komentovaná setkání zaměřená na zajímavé informace o tom, která zvířata jsou šampiony v odolávání chladu v nehostinných podmínkách," uvedl mluvčí zoo Michael Vaňáč. Zájemci se tak dozví například to, jak rosomák využívá sněžnice, proč si bobři staví hráze nebo jak škodolibý je papoušek. Přesný rozpis komentovaných setkání najdete na webových stránkách zoo.

V brněnské zoo fungoval do roku 1997 prodej vstupenek v režimu trhacích lístků. Poté byly zavedeny registrační pokladny pro zpřesnění evidence návštěvníků. V roce 2007 jsme spustili turniketový systém. 

Vizitka autora

 

Martin Šeda

Šéfredaktor Brněnské Drbny (kontakt: sefredaktor@brnenskadrbna.cz)

Něžný barbar & Hospodský pábitel

 
Foto Zoo Brno | Zdroj s použitím TZ
 


 

Kam dál?

Velké obchodní řetězce v Česku ruší prodej igelitových tašek. Začnou...

pátek, 4. ledna 2019, 10:52

Z velkých obchodních řetězců postupně mizí plastové tašky. S koncem roku některé z obchodů nahradily plastové tašky...

Přechod přes Koliště je pro chodce opět otevřený. Podle města by se...

čtvrtek, 3. ledna 2019, 18:38

Přechod přes ulici Koliště v místech křižovatky s Bratislavskou už mohou znovu využívat pěší. Dopravní značení...

Zvířata v brněnské zoo si opět pochutnávají na neprodaných vánočních...

čtvrtek, 3. ledna 2019, 17:31

Také letos se žirafy, losi, sobi, bizoni a mnoho dalších zvířat z brněnské zoo mohou těšit z opožděných vánočních dárků...

VIDEO: Silvestrovské ohňostroje zamořují vzduch ve velkých městech,...

čtvrtek, 3. ledna 2019, 14:16

Odpalování ohňostrojů a zábavní pyrotechniky podle meteorologů zhoršuje ovzduší, i když jen krátkodobě se při tom ve...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

CK Neckermann má v cizině 1100 českých klientů, návrat zajistí

Cestovní kancelář Neckermann, která je v Česku součástí zkrachované britské kanceláře Thomas Cook, má v zahraničí k dnešnímu dni zhruba 1100 českých klientů. O tyto klienty se postará a zajistí jim bezpečný návrat do České republiky jejich plánovaným letem. V tiskovém prohlášení to dnes uvedl šéf marketingu CK Neckermann Jan Šrámek.

Začínají Dny českého piva. Po celé republice můžete ochutnat svatováclavské speciály

Povstaňte, jdeme na pivo! Tak zní heslo už sedmého ročníku Dnů českého piva. Slavnosti oblíbeného zlatavého moku se konají po celé republice a nabídnou bohatý program, ale i speciálně navařené svatováclavské pivo. Akce začíná 24. září a trvá až do 30. září.

Některé budovy v centru Prahy přes noc pokryly graffiti

Některé budovy v centru Prahy, například Tančící dům, Obchodní dům Kotva a Dům módy na Václavském náměstí pokrylo přes noc graffiti. Akce má upozornit na nedostatek legálních ploch pro street art. Zhruba 20 streetartovým umělcům dala k dispozici přes 190 metrů čtverečních plochy svých domů společnost Pražská správa nemovitostí (PSN). Většina maleb je dočasná, trvalý zásah do podoby historických či památkově chráněných budov je totiž omezený. Novinářům to v tiskové zprávě sdělila za PSN Tereza Pavézková.