Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Přechod přes Koliště je pro chodce opět otevřený. Podle města by se mohl jednou zavřít úplně

 
čtvrtek, 3. ledna 2019, 18:38

Přechod přes ulici Koliště v místech křižovatky s Bratislavskou už mohou znovu využívat pěší. Dopravní značení na křižovatce pod bývalou Zemanovou kavárnou blíže k Malinovského náměstí bylo dočasně zrušeno v době velké rekonstrukce Koliště. Ta trvala déle než rok a skončila v polovině loňského prosince. Podle města je však ve hře, že by se přechod zrušil úplně.

„Důvodem pro dočasné zrušení přechodu byla snaha o zvýšení propustnosti křižovatky ve směru výjezdu z ulice Bratislavské po dobu rekonstrukce," prozradil Jan Kaucký z brněnského magistrátu. 

Při ukončení rekonstrukce Koliště v polovině prosince loňského roku bylo přechodné dopravní značení odstraněno a přechod přes Koliště je u křížení s Bratislavskou znovu funkční po obou stranách křižovatky.

Ve hře je úplné zrušení přechodu

Podle města iniciovali již v minulosti policisté úplné zrušení části přechodu, podle nich uzavření přechodu dlouhodobě přispívá ke zlepšení průjezdnosti obou ulic. I z toho důvodu zatím není podle magistrátu jisté, zda přechod na místě zůstane i do budoucna.

„Situaci budeme dále prověřovat a konzultovat s policií a teprve poté o budoucnosti přechodu rozhodneme definitivně," uvedl náměstek primátorky města pro dopravu Robert Kerndl (ODS).  

Proti zrušení přechodu již protestovali aktivisté

Proti dočasnému zrušení přechodu protestovali na konci května loňského roku brněnští cykloaktivisté. V neformálním happeningu symbolicky pokřtili uzavření přechodu vylitím šampaňského na kartonovou podobiznu tehdejšího náměstka primátora Richarda Mrázka (ANO). Vadilo jim, že město ustupuje automobilové dopravě na úkor pěších a cyklistů.

Vizitka autora

 

Martin Šeda

Šéfredaktor Brněnské Drbny (kontakt: sefredaktor@brnenskadrbna.cz)

Něžný barbar & Hospodský pábitel

 
Foto MMB | Zdroj s použitím TZ
 


 

Kam dál?

Zvířata v brněnské zoo si opět pochutnávají na neprodaných vánočních...

čtvrtek, 3. ledna 2019, 17:31

Také letos se žirafy, losi, sobi, bizoni a mnoho dalších zvířat z brněnské zoo mohou těšit z opožděných vánočních dárků...

VIDEO: Silvestrovské ohňostroje zamořují vzduch ve velkých městech,...

čtvrtek, 3. ledna 2019, 14:16

Odpalování ohňostrojů a zábavní pyrotechniky podle meteorologů zhoršuje ovzduší, i když jen krátkodobě se při tom ve...

Výstava Muchovy epopeje v Brně skončila. Veledílo se stěhuje zpátky...

čtvrtek, 3. ledna 2019, 13:50

Výstava části veledíla Alfonse Muchy v Brně skončila. Na expozici s názvem Alfons Mucha: Dva světy se přišlo od května...

Poplatek za odpad zůstává ve Vyškově stejný. Nově se ale nemusí...

čtvrtek, 3. ledna 2019, 12:40

Přesně 580 korun za svoz komunálního odpadu na osobu zůstává pro Vyškovany i pro rok 2019. Hlouběji do peněženek tak...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

CK Neckermann má v cizině 1100 českých klientů, návrat zajistí

Cestovní kancelář Neckermann, která je v Česku součástí zkrachované britské kanceláře Thomas Cook, má v zahraničí k dnešnímu dni zhruba 1100 českých klientů. O tyto klienty se postará a zajistí jim bezpečný návrat do České republiky jejich plánovaným letem. V tiskovém prohlášení to dnes uvedl šéf marketingu CK Neckermann Jan Šrámek.

Začínají Dny českého piva. Po celé republice můžete ochutnat svatováclavské speciály

Povstaňte, jdeme na pivo! Tak zní heslo už sedmého ročníku Dnů českého piva. Slavnosti oblíbeného zlatavého moku se konají po celé republice a nabídnou bohatý program, ale i speciálně navařené svatováclavské pivo. Akce začíná 24. září a trvá až do 30. září.

Některé budovy v centru Prahy přes noc pokryly graffiti

Některé budovy v centru Prahy, například Tančící dům, Obchodní dům Kotva a Dům módy na Václavském náměstí pokrylo přes noc graffiti. Akce má upozornit na nedostatek legálních ploch pro street art. Zhruba 20 streetartovým umělcům dala k dispozici přes 190 metrů čtverečních plochy svých domů společnost Pražská správa nemovitostí (PSN). Většina maleb je dočasná, trvalý zásah do podoby historických či památkově chráněných budov je totiž omezený. Novinářům to v tiskové zprávě sdělila za PSN Tereza Pavézková.