Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Poplatek za odpad zůstává ve Vyškově stejný. Nově se ale nemusí platit za děti do šesti let

 
čtvrtek, 3. ledna 2019, 12:40

Přesně 580 korun za svoz komunálního odpadu na osobu zůstává pro Vyškovany i pro rok 2019. Hlouběji do peněženek tak nesáhnou. Pro rodiče těch nejmenších má navíc město dobrou zprávu. Osvobození od místního poplatku se nově týká dětí do 6 let věku. Za provoz systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů tak platit nově nebudou.

Od poplatku jsou obyvatelé města v několika případech osvobozeni. „Například lidé umístění v různých typech seniorského bydlení nebo obyvatelé od roku, v němž dosáhnou osmdesáti let věku. Takže i když bude nějaký Vyškovan slavit jubileum třeba dva dny před Silvestrem, poplatek v daném roce hradit nemusí. Ten se nově nevztahuje také na děti do šesti let věku. Dosud rodiče pouze nehradili za děti do konce kalendářního roku, v němž se narodily,“ přiblížil starosta Vyškova Karel Jurka.

Podle místostarosty Romana Celého jde o první z kroků, který spadá do rodinné politiky, na kterou se hodlá nové vedení radnice zaměřit. „Je to specifická oblast. Musíme se na život rodiny dívat komplexně, jde o souhrn aktivit za účelem její podpory. Rodinná politika zasahuje do nejrůznějších veřejných oblastí života společnosti: bavíme se o bydlení, školství, zdravotnictví nebo třeba infrastruktuře. Musíme zastavit vylidňování Vyškova, jde o běh na dlouhou trať, osvobození od poplatku pro děti do šesti let věku je jedním ze střípků,“ vysvětlil vyškovský místostarosta.

Splatnost místního poplatku je do 30. dubna 2019. Složenky k úhradě začnou Vyškovanům do poštovních schránek chodit tradičně na přelomu zimy a jara. Kdo včas nezaplatí, bude mu po uplynutí doby splatnosti poplatek navýšen o 50 procent.

Tisková zpráva | Foto SAKO Brno

Štítky vyškov, odpad, platby

 


 

Kam dál?

Prvním brněnským miminkem je holčička Terezka

čtvrtek, 3. ledna 2019, 11:57

Terezka. Tak se jmenuje první miminko, které se letos narodilo v Brně. Holčička přišla na svět na Nový rok ve 3 hodiny...

Velké obchody musí dál odevzdávat neprodané potraviny chudým,...

středa, 2. ledna 2019, 16:04

Velké řetězce musí nadále bezplatně poskytovat část neprodejného zboží potravinovým bankám. Senátoři neuspěli u...

Fotka basketbalového hřiště s kačírkem byl povedený vtípek, ve...

středa, 2. ledna 2019, 15:39

Na sklonku roku se na sociálních sítích objevila fotografie basketbalového hřiště z brněnských Medlánek. Plochu pod...

FOTO: V hodonínské zoo se narodil páreček malých afrických lvíčat

středa, 2. ledna 2019, 15:16

Na sklonku roku 2018 se v hodonínské zoologické zahradě narodila dvě mláďata lvů jihoafrických. V brzkých ranních...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Babiš uvedl, že by nepřijal abolici, debata o tom je nesmyslná

Premiér Andrej Babiš (ANO) zopakoval, že by nepřijal abolici, tedy prezidentské zastavení svého trestního stíhání. Prezident Miloš Zeman tento týden uvedl, že by premiérovi abolici udělil v případě, že by nejvyšší státní zástupce rozhodl o obnovení Babišova trestního stíhání kvůli farmě Čapí hnízdo. Babiš pokládá nastolování úvah o abolici za nesmyslné v situaci, kdy pražské městské státní zastupitelství pravomocně rozhodlo o zastavení jeho stíhání.

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.