Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Prvním brněnským miminkem je holčička Terezka

 
čtvrtek, 3. ledna 2019, 11:57

Terezka. Tak se jmenuje první miminko, které se letos narodilo v Brně. Holčička přišla na svět na Nový rok ve 3 hodiny a 25 minut, vážila 3 700 g a měřila 50 cm. Na svět přišla na bohunickém pracovišti Gynekologicko-porodnické kliniky LF MU a FN Brno.Ve středu Terezku a její maminku podle tradice navštívila primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Primátorka popřála oběma hodně štěstí a zdraví a předala zlatý pamětní dukát, který každý rok získá první narozené miminko z Brna. Zároveň pozvala maminku s dcerou na setkání na Nové radnici.

Ke gratulaci se připojil také ředitel Fakultní nemocnice Brno Roman Kraus a za Gynekologicko-porodnickou kliniku LF MU a FN Brno lékař Martin Huser, dále jeho kolega Lukáš Hruban, během jehož služby se holčička narodila, a porodní asistentka Ilona Rašková, která porod vedla. 

O silvestrovské noci se narodily v Brně čtyři děti

V noci ze Silvestra na Nový rok se narodily ve Fakultní nemocnici Brno celkem 4 děti. První miminko nového roku se narodilo přesně 40 minut po půlnoci, je to chlapeček Ladislav, který při narození vážil 3 680 g a měřil 51 cm, jeho maminka ale nemá trvalé bydliště v Brně. 

Gynekologicko-porodnická klinika LF MU a FN Brno je největším pracovištěm svého druhu v České republice. Ročně se zde narodí přes 6 000 dětí. 

Foto MMB | Zdroj s použitím tiskové zprávy gak, MMB
 


 

Kam dál?

Velké obchody musí dál odevzdávat neprodané potraviny chudým,...

středa, 2. ledna 2019, 16:04

Velké řetězce musí nadále bezplatně poskytovat část neprodejného zboží potravinovým bankám. Senátoři neuspěli u...

Fotka basketbalového hřiště s kačírkem byl povedený vtípek, ve...

středa, 2. ledna 2019, 15:39

Na sklonku roku se na sociálních sítích objevila fotografie basketbalového hřiště z brněnských Medlánek. Plochu pod...

FOTO: V hodonínské zoo se narodil páreček malých afrických lvíčat

středa, 2. ledna 2019, 15:16

Na sklonku roku 2018 se v hodonínské zoologické zahradě narodila dvě mláďata lvů jihoafrických. V brzkých ranních...

Soud v Brně zamítl žaloby aktivistů z hnutí Slušní lidé na rezidentní...

středa, 2. ledna 2019, 15:00

Krajský soud v Brně zamítl respektive odmítl zbylé dvě žaloby radikálního hnutí Slušní lidé proti systému rezidentního...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá. Nejlépe z hodnocení vycházejí stejně jako v předchozích letech gymnázia a základní školy. Na opačném konci žebříčku jsou odborné školy, přesto se jejich hodnocení od loňského roku mírně zlepšilo. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky poskytlo.

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.