Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Fotka basketbalového hřiště s kačírkem byl povedený vtípek, ve skutečnosti jde o workoutové hřiště, říká starosta

 
středa, 2. ledna 2019, 15:39

Na sklonku roku se na sociálních sítích objevila fotografie basketbalového hřiště z brněnských Medlánek. Plochu pod basketbalovým košem pokrýval povrch složený z malých kamínků - kačírku. Fotografii sdílely a přes různé stránky se na ní bavily tisíce lidí. Starosta městské Medlánky části celou situaci osvětlil a uznal, že šlo o povedený vtípek.

CELÁ ZPRÁVA: Brněnské 'basketbalové' hřiště je hitem internetu

Podle starosty Medlánek Michala Marka (nezávisl.) bylo hřiště původně určené pro házení na koš. „Byl to takový plácek se štěrkopískovou plochou. A protože máme v okolí další dva basketové koše, rozhodli jsme se toto místo přebudovat na dnes tolik populární work outové hřiště," uvedl Marek.

Plochu tak nechala městská část vysypat kačírkem. Prvky workoutového hřiště jsou tam už umístěné na polovině plochy. „Zbylou část se pokusíme dobudovat v následujících letech, až najdeme další finanční prostředky," vysvětlil starosta Medlánek. 

Část hřiště, kde už jsou nainstalovány workoutové prvky. Foto: MČ Medlánky

Basketbalový koš pak město přemístí na jaře, až budou vhodnější klimatické podmínky k zemním pracím. „Někdo si dal tu práci vyfotit to ze strany tak, aby cvičební prvky nebyly vidět a povedl se mu docela vtipný záběr. Samotného mě to pobavilo," uzavřel Michal Marek.

Vizitka autora

 

Martin Šeda

Šéfredaktor Brněnské Drbny (kontakt: sefredaktor@brnenskadrbna.cz)

Něžný barbar & Hospodský pábitel

 
Foto Daniel Režný/Facebook
 


 

Kam dál?

FOTO: V hodonínské zoo se narodil páreček malých afrických lvíčat

středa, 2. ledna 2019, 15:16

Na sklonku roku 2018 se v hodonínské zoologické zahradě narodila dvě mláďata lvů jihoafrických. V brzkých ranních...

Soud v Brně zamítl žaloby aktivistů z hnutí Slušní lidé na rezidentní...

středa, 2. ledna 2019, 15:00

Krajský soud v Brně zamítl respektive odmítl zbylé dvě žaloby radikálního hnutí Slušní lidé proti systému rezidentního...

Stavba velkého městského okruhu letos v Brně by měla letos výrazně...

středa, 2. ledna 2019, 14:48

Po letech příprav mají letos začít další stavební práce na velkém městském okruhu v Brně. Od konce roku stavbaři...

FOTO: Žena našla na procházce pod hradem Veveří nevybuchlý sovětský...

středa, 2. ledna 2019, 12:14

Od konce druhé světové války uběhlo už víc jak 70 let, přesto lze v přírodě ještě najít její stopy. Dobře se o tom...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá. Nejlépe z hodnocení vycházejí stejně jako v předchozích letech gymnázia a základní školy. Na opačném konci žebříčku jsou odborné školy, přesto se jejich hodnocení od loňského roku mírně zlepšilo. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky poskytlo.

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.