Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Novoročního ohňostroje nad Špilasem se Brňané opět nedočkají. Za světelnou show musí jinam

 
neděle, 30. prosince 2018, 13:30

Oslavy začátku nového roku v centru Brna žádný oficiální ohňostroj doprovázet nebude. Město tradici světelné show nad Špilasem přerušilo v roce 2016 a od té doby na něj nenavázalo. Brňané si však výhled na ohňostroj užijí třeba v Žebětíně, Starém Lískovci nebo Kohoutovicích.

Slavnostní oňostroje hned v několika městských částech 

Právě v Kohoutovicích čeká Brňany ohňostroj 31. prosince už v 17 hodin. Odpalovat se bude na prostranství před Albertem ve Voříškově ulici.

V brněnské části Žebětín začne silvestrovský program taktéž 31. prosince na Křivánkově náměstí. Od 18 hodin nejprve zazpívá několik lidových písní Karel Hegner, následovat bude slavnostní přípitek a po něm vypukne tradiční velký ohňostroj.

Pokud až druhý den roku 2019, tedy 2. ledna, rozzáří nebe nad Brnem ohňostroj ve Starém Lískovci. Show začne v 19 hodin na konečné trolejbusu Osová.

Novoroční ohňostroje ve všech okresních městech jižní Moravy

Narozdíl od Brna, ve všech okresních městech jižní Moravy se obyvatelé na Nový rok ohňostroje dočkají. Jako první odpálí silvestrovský ohňostroj v Břeclavi, program zde začíná ve 23 hodin před kulturákem na ulici 17. listopadu.

V Hodoníně si na světelnou show počkají až do 1. ledna. Od 15:45 se na Masarykově náměstí bude podávat česnečka, v 17 hodin se rozzáří nebe nad jihomoravským městem. 

Ve Vyškově začne ohňostroj 1. ledna na Masarykově náměstí v 17 hodin. O hodinu dřív pak začne program i na Masarykově náměstí ve Znojmě. Pozadu pak nezůstane ani Blansko, které svůj ohňostroj zahájí v 18 hodin na náměstí Republiky.

Vizitka autora

 

Martin Šeda

Šéfredaktor Brněnské Drbny (kontakt: sefredaktor@brnenskadrbna.cz)

Něžný barbar & Hospodský pábitel

 
Foto Michaela Wecker, Špilberk.cz
 


 

Kam dál?

Vyhlídkové kolo se v Brně dnes bude točit naposledy. Na jaře by se...

neděle, 30. prosince 2018, 11:56

Okamžitě se stalo jedním z hlavním symbolů předvánočního Brna. Přes 30 metrů vysoké, výrazně nasvícené vyhlídkové kolo...

Brněnští hasiči se rozloučili s kolegou. Jan "Bobo" Čumpelík končí po...

neděle, 30. prosince 2018, 11:24

Brněnští hasiči se ke dnešnímu dni museli rozloučit se svým dobrým kamarádem a dlouholetým členem. Nadstrážmistr Jan...

VIDEO: Oslavy Silvestra budou v Podyjí bez ohňostrojů. Zábavní...

sobota, 29. prosince 2018, 13:51

Konec roku často doprovází bujaré večírky doplněné ohňostrojem. Ne každý si ale hlučnou světelnou show užívá. Zvířata,...

Podnikatel Procházka se mstí Brnu za žalobu. Vybírá vysoké poplatky...

sobota, 29. prosince 2018, 10:00

Nepříjemné překvapení může čekat návštěvníky větších kulturních událostí v Bobycentru, pokud se na cestu vydají autem....

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Předsednictví ČR Radě EU může vést k vytvoření 570 nových míst

Předsednictví České republiky Radě EU ve druhé polovině roku 2022 si vyžádá podle aktuálních požadavků zhruba 570 nových pracovních míst na dobu určitou. Vyplývá to z materiálu, který dostane vláda v pondělí pro informaci. Dokument je úvodní informací o nárocích na předsednictví. Podrobný návrh rozpočtu by měla vláda dostat do konce dubna a každý rok jej aktualizovat.

Ministr Vojtěch odhaduje, že letos bude až tisíc případů spalniček

Počet případů onemocnění spalničkami může letos v České republice vzrůst až na tisícovku. V dnešních Otázkách Václava Moravce to řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Podle ČT onemocnělo v tuzemsku jen za letošní rok k pátku 21. března spalničkami již 366 lidí a jen za poslední týden přibylo šest desítek případů. Spalničky jsou vysoce nakažlivé onemocnění, mohou je provázet závažné komplikace. Loni bylo nemocných 203 za celý rok.

GLOSA: Získají fake news volnou cestu k šíření do společnosti?

Překvapuje mě, jak málo prostoru ve veřejné debatě získávají některá témata. Aktuálně se třeba jedná o směrnici o autorských právech na sociálních sítích, o které bude v příštím týdnu hlasovat Evropský parlament. Ta přináší zásadní otázku: Jsou racionálně neznalí voliči připraveni na důkladné ověřování informací, které budou nalézat na internetu?