Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Novoročního ohňostroje nad Špilasem se Brňané opět nedočkají. Za světelnou show musí jinam

 
neděle, 30. prosince 2018, 13:30

Oslavy začátku nového roku v centru Brna žádný oficiální ohňostroj doprovázet nebude. Město tradici světelné show nad Špilasem přerušilo v roce 2016 a od té doby na něj nenavázalo. Brňané si však výhled na ohňostroj užijí třeba v Žebětíně, Starém Lískovci nebo Kohoutovicích.

Slavnostní oňostroje hned v několika městských částech 

Právě v Kohoutovicích čeká Brňany ohňostroj 31. prosince už v 17 hodin. Odpalovat se bude na prostranství před Albertem ve Voříškově ulici.

V brněnské části Žebětín začne silvestrovský program taktéž 31. prosince na Křivánkově náměstí. Od 18 hodin nejprve zazpívá několik lidových písní Karel Hegner, následovat bude slavnostní přípitek a po něm vypukne tradiční velký ohňostroj.

Pokud až druhý den roku 2019, tedy 2. ledna, rozzáří nebe nad Brnem ohňostroj ve Starém Lískovci. Show začne v 19 hodin na konečné trolejbusu Osová.

Novoroční ohňostroje ve všech okresních městech jižní Moravy

Narozdíl od Brna, ve všech okresních městech jižní Moravy se obyvatelé na Nový rok ohňostroje dočkají. Jako první odpálí silvestrovský ohňostroj v Břeclavi, program zde začíná ve 23 hodin před kulturákem na ulici 17. listopadu.

V Hodoníně si na světelnou show počkají až do 1. ledna. Od 15:45 se na Masarykově náměstí bude podávat česnečka, v 17 hodin se rozzáří nebe nad jihomoravským městem. 

Ve Vyškově začne ohňostroj 1. ledna na Masarykově náměstí v 17 hodin. O hodinu dřív pak začne program i na Masarykově náměstí ve Znojmě. Pozadu pak nezůstane ani Blansko, které svůj ohňostroj zahájí v 18 hodin na náměstí Republiky.

Vizitka autora

 

Martin Šeda

Šéfredaktor Brněnské Drbny (kontakt: sefredaktor@brnenskadrbna.cz)

Něžný barbar & Hospodský pábitel

 
Foto Michaela Wecker, Špilberk.cz
 


 

Kam dál?

Vyhlídkové kolo se v Brně dnes bude točit naposledy. Na jaře by se...

neděle, 30. prosince 2018, 11:56

Okamžitě se stalo jedním z hlavním symbolů předvánočního Brna. Přes 30 metrů vysoké, výrazně nasvícené vyhlídkové kolo...

Brněnští hasiči se rozloučili s kolegou. Jan "Bobo" Čumpelík končí po...

neděle, 30. prosince 2018, 11:24

Brněnští hasiči se ke dnešnímu dni museli rozloučit se svým dobrým kamarádem a dlouholetým členem. Nadstrážmistr Jan...

VIDEO: Oslavy Silvestra budou v Podyjí bez ohňostrojů. Zábavní...

sobota, 29. prosince 2018, 13:51

Konec roku často doprovází bujaré večírky doplněné ohňostrojem. Ne každý si ale hlučnou světelnou show užívá. Zvířata,...

Podnikatel Procházka se mstí Brnu za žalobu. Vybírá vysoké poplatky...

sobota, 29. prosince 2018, 10:00

Nepříjemné překvapení může čekat návštěvníky větších kulturních událostí v Bobycentru, pokud se na cestu vydají autem....

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Realitní makléři zřejmě budou muset mít potřebnou kvalifikaci

Realitní makléři zřejmě budou muset mít v budoucnu vysokoškolské vzdělání nebo potřebnou kvalifikaci. Vláda schválila návrh novely zákona, která mění dosavadní volnou živnost realitního makléře na živnost vázanou s požadavky na odbornou kvalifikaci. Informoval o tom tiskový odbor vlády. Realitní kanceláře vesměs vítají, že se podle nich tolik potřebná regulace vůbec přichystala. Mají však řadu výhrad.

Desítky tisíc aut se dál valí přes Olbramovice. ŘSD chybí čtyři tisíce metrů čtverečných pozemků pro stavbu obchvatu

Stavba obchvatu Olbramovic se protáhne, otázkou zůstává o kolik měsíců. Realizace projektu poblíž Čapího hnízda fakticky začala, dělníci ale zatím nemohou „kopnout“ do země. Ne všechny pozemky, přes které by měl vést obchvat, jsou vykoupeny.

Čínská ekonomika rostla loni nejpomaleji za 28 let

Čínská ekonomika v loňském roce rostla jen o 6,6 procenta, což byl nejnižší růst od roku 1990. Informovala o tom agentura Reuters. Nejnovější čísla, která odpovídají předchozím odhadům analytiků, zveřejnil dnes čínský statistický úřad. V roce 2017 činil růst čínského HDP 6,8 procenta.