Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Brněnské Vánoce Štědrým dnem nekončí! Po svátcích budou v provozu trhy, bruslák i vyhlídkové kolo

 
neděle, 23. prosince 2018, 14:58

Předvánoční přípravy vrcholí, tempo narůstá a je tak stále těžší udržet si klid a užít pohodu. Ta pak většinou přichází až se Štědrým dnem a Božím hodem vánočním. Po nich si ale Brňané užijí ještě spousty zábavy v centru. Letos Brněnské Vánoce na náměstích Svobody a Dominikánském totiž se svými a barvami vydrží až do 28. prosince. S výjimkou 25. prosince bude v provozu i Bruslák pod Joštem a v omezeném svátečním režimu se bude točit vyhlídkové kolo na Moravském náměstí. Přijďte si vychutnat vánoční atmosféru vyzdobeného města bez předvánočního stresu a bez davů nakupujících! Prodejci i provozovatelé se na vás těší a jen přijdete-li, v příštím roce opět prodlouží.

Ještě tento týden na December Design Days v prosklených city modulech na náměstí Svobody úspěšně pořídíte nejrůznější originální brněnské dárky. Až však v pondělí konečně přijde Štědrý den, dopřejte si zasloužený odpočinek s rodinou a začněte si „jen“ užívat té pravé vánoční pohody. Brněnské Vánoce budou mít dopoledne otevřeno, 9.00-12.00, takže si můžete domluvit setkání s přáteli nebo vzít babičku na svařák a zazvonit si na zvon přání. K dispozici pro tento účel budete mít vedle Svoboďáku i Dominikánské náměstí a na Moravském náměstí se bude do 14.00 bruslit.

Brněnské Vánoce pokračují

Zatímco v mnoha městech budou náměstí prázdná, v horším případě na nich budou překážet rozebrané stánky, v Brně Vánoce nekončí. Ba naopak, kdy jindy si je pořádně užít, než když už máte všechny úkoly splněné, děti jsou usazené u pohádek a rádi byste vyrazili vyvenčit to stádo sobů na novém svetru? Počínaje 1. svátkem vánočním máte ještě 4 dny na to, abyste dohnali, co jste před nadílkou nestihli. Trhy pro vás budou otevřeny v režimu přizpůsobeném zájmu návštěvníků.

Stánky na Zelňáku po Vánocích nebudou, na Moraváku pojede jen bruslák a vyhlídkové kolo

Prodloužení otvírací doby stánků s gastronomií a barů se týká pouze těch, které se nacházejí na náměstích Svobody a Dominikánském. Pořadatel Brněnských Vánoc, TIC BRNO, tím vychází vstříc nejen místním a jejich návštěvám, ale i dalším turistům, kteří po Štědrém dnu vyrazí do Brna na výlet. Adventní trhy na Zelném trhu zavírají 23. prosince, na Moravském náměstí budou ve svátečním režimu v provozu vyhlídkové kolo a Bruslák.

Časostroj na Svoboďáku bude chrlit kuličky každou hodinu

„Poslední dva dny Brněnských Vánoc, 27. a 28. prosince, se mohou sběratelé a hráči kuliček těšit na speciální vánoční edici památečních skleněnek vypadávající z časostroje na náměstí Svobody ve štědré frekvenci, a to každou hodinu. V ostatní dny vypadává vždy pouze jedna denně v 11 hodin. Srdečně zvu také na svátečně vyzdobenou věž Staré radnice, ze které je opravdu neopakovatelný výhled na centrum města. Sváteční otvírací hodiny věže i podzemí najdete u nás na webu,“ dodává Jana Janulíková, ředitelka TIC BRNO.

Punčobraní

Od 18. do 28. prosince se můžete na Dominikánském náměstí zúčastnit Punčobraní o ceny. Je to příležitost ohodnotit celkovou úroveň nabídky a porovnat, kdo dělá ten nejlepší punč na „Dominikánu“. Na kterémkoli baru dostanete při nákupu nad 100 Kč razítko (nezapočítává se vratné na obal). Za 5 nasbíraných razítek pak na Ježíškově baru dostanete buď hrnek od TIMA ze speciální vánoční edice, nebo zvýhodněnou vstupenku 1 + 1 zdarma na věž Staré radnice. Jak jinak zakončit svůj sváteční zážitek než s nadhledem?


Brněnské Vánoce během svátků a po nich

Náměstí Svobody a Dominikánské náměstí

24. 12. 09.00–12.00

25. – 28. 12. běžný režim přizpůsobený zájmu návštěvníků

Bruslák pod Joštem

24. 12. do 14.00

25. 12. zavřeno

26. – 31. 1. běžný režim

01. 01. zavřeno

Vyhlídkové kolo na Moravském náměstí

24., 25. a 27. 12. není v provozu

26. 12. v provozu

28. – 30. 12. v provozu

od 31. 12. není v provozu

Věž Staré radnice

23. – 26. 12. zavřeno

27. 12. 14.00–20.00

28. 12. 12.00–22.00

29. 12. 10.00–22.00

30. 12. 10.00–20.00

31. 12. a 1. 1. zavřeno

 


 

Kam dál?

Nikola Tesla - muž, který rozzářil svět. Brněnské Technické muzeum...

neděle, 23. prosince 2018, 12:51

Brněnské Technické muzeum hostí výstavu o jednom z nejvýznamnějších vynálezců, myslitelů a vědců všech dob. Výstava...

Při cestě k zásahu na namrzlé silnici havarovala hasičská cisterna....

neděle, 23. prosince 2018, 11:58

U Kunštátu na Blanensku havarovala dnes ráno cisterna hasičů, která mířila k zásahu. Při nehodě se zranili dva hasiči a...

FOTO/VIDEO: V Sokolnici na Brněnsku chytla udírna u rodinného domu

neděle, 23. prosince 2018, 11:48

Až jedenáct hasičských jednotek se sešlo u zásahu v Sokolnici na Brněnsku. Hořel tam přístavek rodinného domu, podle...

Střídání zimního a letního času v Česku možná skončí až za tři roky

neděle, 23. prosince 2018, 11:27

Střídání zimního a letního času možná skončí v České republice až za tři roky. Vyplynulo to ze senátního projednávání...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.

Zeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráci

Prezident Miloš Zeman ve středu v dopise požádal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby pokračovaly projekty česko-čínské spolupráce. Zmínil například rozvoj přímých leteckých spojení mezi zeměmi nebo obnovení plnohodnotné kulturní spolupráce. Hrad informaci zveřejnil na webu. Zeman v dopise uvedl, že nemá pochopení pro konání pražských komunálních politiků a že česká vláda plně respektuje politiku jedné Číny.