Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Dražba unikátního zvonu vynesla brněnskému hospicu přes 50 tisíc korun

 
úterý, 18. prosince 2018, 13:35

Více než 50.000 korun vynesla v Brně dražba unikátního zvonu s podpisy všech prezidentů od založení Československa. V tiskové zprávě to dnes uvedla za pořadatele dražby Aneta Kárná. Zvon vznikl k letošnímu stému výročí Československa. Nyní je na adventních trzích na Zelném trhu a každý si na něj může zazvonit. Peníze půjdou Hospici svaté Alžběty v Brně, který se stará o umírající lidi.

Nejvyšší částku nabídla dvojice brněnských podnikatelů

Zvon na internetové aukci vydražili majitelé společnosti Renocar Miloš a Pavel Vránkovi. „Vydražili jsme ho za 50.400 korun, ale hospici věnujeme přes 52.018 korun," uvedl Miloš Vránek.

Vyvolávací cena dražby byla 1918 korun. Skončila v neděli. Vránkovi využili možnosti koupě ihned za 50.000 korun a přidali ještě něco navíc, v částce se tedy odráží 50.000 korun plus letošní symbolický rok 2018. Noví majitelé získají zvon po skončení trhů, tedy 23. prosince. „Umístíme ho v autosalonu a budeme na něj zvonit při každé slavnostní příležitosti. Chceme tak zapojit naše zákazníky, protože pouze díky nim můžeme podporovat dobročinné projekty," uvedl Vránek.

Autorem zvonu o výšce i průměru kolem 20 centimetrů je Jan Šeda, který se specializuje na kovolitectví. Zvon je odlitý z cínového bronzu. Je to jediný exemplář, další takový už nevznikl. Navíc jej zdobí PF 2118, aby nesl štěstí i dalších 100 let.

Peníze půjdou hospicu

Výtěžek dostane Hospic sv. Alžběty, který sídlí v Kamenné ulici v Brně. Má 22 lůžek a chystá další. Hospicová péče poskytuje komplexní pomoc a podporu nemocným v pokročilé a konečné fázi nevyléčitelných onemocnění. Podpory se dostává i blízkým nemocných.

Napsal(a) ČTK | Foto MČ Brno-střed
 


 

Kam dál?

Brněnští komunisté podali ústavní stížnost proti výsledkům...

úterý, 18. prosince 2018, 12:11

Městský výbor KSČM v Brně podal ústavní stížnost na výsledky říjnových komunálních voleb v Brně a na městské časti...

Řidiče čeká ve středu na D1 opravdové peklo. Dálnice se zúží na jeden...

úterý, 18. prosince 2018, 11:03

Řidiče na D1 čeká ve středu opravdové dopravní peklo. Už nyní téměř kolabující dopravní tepna totiž dostane další ránu...

Brněnský Zetor propustí téměř polovinu zaměstnanců. Vyhazov dostanou...

úterý, 18. prosince 2018, 10:43

Brněnský výrobce traktorů Zetor propustí ze závodu v Líšni na konci března 260 lidí, což je zhruba 40% všech...

Lesníci ze Křtin vyprodali všechny vánoční stromky. V budoucnu jich...

pondělí, 17. prosince 2018, 19:13

Lesníci ze Křtin, kteří spravující lesy Mendelovy univerzity v Brně, o minulém víkendu vyprodali většinu připravených...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Orloj v Brně chrlí od úterý speciální edici kuliček. Město slaví století od vzniku Velkého Brna

Městem křižuje speciální šalina, v Lužánkách stojí čerstvě vysazená lípa a časostroj na Svoboďáku vydává speciální edici kuliček. Brno si připomíná 100 let od chvíle, kdy se začalo stávat městem, jakým je dnes. 23. dubna 1919 totiž vzniklo tzv. Velké Brno.

Liberecká ZOO vyhrála prestižní soutěž Bílý slon za chov ptáků

Liberecká zoo opět vyhrála první místo v prestižní soutěži Bílý slon. Originální keramické sošky jsou oceněním za významné chovatelské úspěchy mezi českými a slovenskými zoologickými zahradami. Zoo Liberec obhájila své prvenství z loňského roku a opět zvítězila v kategorii „Ptáci“.

Církve mají platit daň z náhrad od státu, rozhodla Sněmovna

Církve mají od příštího roku platit daň z peněžitých náhrad, které dostávají od státu za majetek nevydaný v restitucích. Rozhodla o tom Sněmovna, když přehlasovala senátní veto předlohy poslanců KSČM. Senátoři označovali zdanění náhrad za protiústavní, u většiny poslanců ale s tímto argumentem neuspěli. Novela nyní zamíří k podpisu prezidentovi Miloši Zemanovi. Komunisté rozhodnutí Sněmovny uvítali, opozice hodlá u Ústavního soudu prosadit zrušení zákona.