Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Lázeňský komplex v Pasohlávkách má zelenou. Krajští radní schválili prodej pozemků Číňanům

 
pátek, 14. prosince 2018, 14:47

Zastupitelé Jihomoravského kraje dnes schválili prodej pozemků v Pasohlávkách u Brna čínské společnosti RiseSun pro stavbu lázeňského komplexu. Cena pozemků je kolem 380 milionů bez DPH. Prodej ještě musí schválit zastupitelé Pasohlávek a potom valná hromada společnosti Thermal Pasohlávky, kterou vlastní Jihomoravský kraj a Pasohlávky. Náklady na výstavbu lázní by měly přesáhnout miliardu korun. Kraj by měl v místě vybudovat také vlastní odborný léčebný ústav.

Pro prodej a podobu smlouvy zvedlo ruku 52 zastupitelů, nikdo nebyl proti a zdrželo se pět opozičních lidovců. O vybudování lázní v místě se mluví už mnoho let. Proto kraj s Pasohlávkami založil Thermal Pasohlávky, který tam vybudoval potřebnou infrastrukturu.

Jednání s Číňany o konkrétním projektu na vznik rozsáhlého lázeňského komplexu začalo za předchozího vedení kraje v čele s hejtmanem Michalem Haškem (ČSSD). Tehdy se odhadované náklady na stavbu pohybovaly kolem dvou miliard korun.

Nové vedení kraje s hejtmanem Bohumilem Šimkem (ANO) zvažovalo dvě možnosti. Jednou bylo vytvoření jednoho podniku kraje s RiseSun a společná stavba lázní, druhou byl prodej pozemků potenciálnímu investorovi. Kraj se nakonec rozhodl pro druhou variantu. V prodeji vidí možnost okamžitého zhodnocení pozemku. Jako zájemce o odkup se pak kraji přihlásila pouze čínská společnost.

V Pasohlávkách by měl kraj také postavit léčebný ústav s kapacitou 160 lůžek. Lokalita se v posledních letech rychle rozrůstá. Vznikl tam akvapark, hotel a rozvíjí se i autokemp Merkur na břehu Novomlýnských nádrží.

Napsal(a) ČTK | Foto Pam arch
 


 

Kam dál?

Namol opilá řidička si v Brně jela na benzinku pro další víno,...

pátek, 14. prosince 2018, 12:56

Brněnští policisté obvinili pětačtyřicetiletou ženu, která 8. listopadu kolem osmé hodiny ranní nasedla namol opilá do...

Brněnským sportovcem roku se stal popáté v řadě nejlepší lezec světa...

pátek, 14. prosince 2018, 12:40

Titul sportovce Brna popáté v řadě získal sportovní lezec Adam Ondra. Nejlepší sportovci, sportovní kolektivy...

Lucie, noci upije. Pro dnešní oslavenkyně Lucie bude večer na...

čtvrtek, 13. prosince 2018, 13:59

Dnes slaví svátek všechny Lucie. Drbna se přidává s gratulací a k tomu posílá všem Luciím příjemnou zprávu - po vzoru...

Mendelova univerzita se pustila do boje proti plýtvání potravin

čtvrtek, 13. prosince 2018, 12:12

Na Mendelově univerzitě v Brně se pustili do boje s plýtváním potravinami. A začali rovnou u sebe. Celý říjen...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu Dospělým ze dne na den, který natočil Igor Chaun. Nezisková organizace Mimo domov snímkem přibližuje napínavé příběhy mladých lidí, kteří opouštějí dětské domovy a jsou na prahu dospělosti postaveni před těžká životní rozhodnutí. Promítání je určeno široké veřejnosti a vstupné je dobrovolné.

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.