Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Inspirativní večer akčních žen v Brně ukáže, jak žít svůj barevný sen

 
středa, 12. prosince 2018, 16:30

Necháváte se rádi inspirovat lidmi, kteří se v životě nebojí udělat změnu či přijmout náročnou výzvu? Networkingu i motivaci bude ve čtvrtek 13. prosince věnován inspirativní večer akčních žen. Na druhém setkání s názvem Žij svůj barevný sen! se potkají lidé podobných zájmů toužící po osobním rozvoji a vzájemné pomoci.

Příjemné setkání pořádá komunita Akčních žen. „Naše komunita je především o vzájemné podpoře a inspiraci, k níž slouží nejen náš magazín, ale právě i akce, které pravidelně pořádáme pro všechny akční ženy toužící po změně a růstu. Pomáháme si v byznysu, kariéře i vzdělávání,“ vysvětluje Noémi Vránková z Komunity akčních žen.

Večer plný pozitivní energie

Večerem plným motivace, inspirace a novinek z oblasti krásy, zdraví či cestování provede zejména pětice výjimečných žen: módní blogerka Lenka Madlenová alias Stylemon, foodblogerka Svatava Vašková neboli Coolinářka, IT odbornice a členka rady neziskové organizace Czechitas Bára Bühnová a koučka Lucie Königová. Všechny tyto akční ženy žijí svůj život naplno, inspirují ostatní, pokořují své osobní hranice, hýří pozitivní energií a chtějí své zkušenosti předávat dál, a tím zlepšovat životy druhých.

„Heslem tohoto ročníku Večera akčních žen je ‚Žij svůj barevný sen‘. Chceme ženám ukázat, že jejich život může být barevný a barvitý, chce to jen chtít. Já osobně zastávám názor, že barvy mají nejen silný vliv na náš vzhled, ale i na naši náladu a také energii, kterou šíříme kolem sebe,“ říká Lenka Madlenová, autorka blogu o módě The Stylemon.

Akční ženy chtějí bořit limity a pomáhat ke šťastnému životu

O limitech nastavených společností a boření stereotypů bude řeč i ve výstupu Barbory Bühnové, která prostřednictvím organizace Czechitas vzdělává dívky a ženy v oboru IT, tedy v oblasti, již si s něžným pohlavím mnoho lidí nedokáže spojit. „I když ženám a děvčatům prakticky ukazujeme, že si s počítači mohou rozumět, naším primárním cílem je dát jim důvěru v sebe sama. Dokázat jim, že mohou uspět v jakémkoliv oboru, budou-li chtít,“ prohlašuje Bára.

To Svatava Vašková alias Coolinářka bude mluvit o oblasti naopak s ženským pohlavím úzce spojované, a to o vaření. Její úspěšný blog plný skvělých receptů nemá za cíl ohromovat vysokým kulinářským umění, ale hlavně inspirovat. „Jídlo je mojí vášní. Nemám ale ambice na nějaké extravagance, zaměřuji se na takové recepty, které mohu otestovat na vlastní rodině,“ říká Svatava, která je navíc také velmi šikovnou foodstylistkou a pořádá pravidelné workshopy fotografování jídla.

Inspirovat chce i známá koučka Lucie Königová, ta se ovšem především věnuje osobnímu růstu a rovněž vzdělává dospělé o rodičovství – třeba prostřednictvím projektů jako Online rodičovská univerzita nebo knihy (Ne)gramotný rodič. „Osobní růst vnímám jako svůj životní styl a zásadně mě v něm posunula právě role mámy. Chci lidem pomoci najít cestu k sobě samým, ukázat jim, jak být šťastní. To je mé životní poslání,“ vysvětluje Lucie.

Bohatý doprovodný program

Vstupenky na akci lze zakoupit v předprodeji, k dispozici budou i na místě. Každá účastnice získá v rámci vstupenky i lístek do tomboly, malé občerstvení a drobný dárek. Samozřejmostí je kopec inspirace, motivace a množství nových kontaktů. Součástí bude i zajímavý doprovodný program včetně módní přehlídky české firmy POSHme.


Hosté večera:

Lenka Madlenová

Lenka alias Stylemon je známým pojmem na české i slovenské blogerské scéně. Jejím poznávacím znamením je žlutá barva a očarovala jí móda. Protože barvy dokážou dělat divy nejen s naším zevnějškem, ale i s naší náladou a psychikou, na jejím bílo-žlutém citrónovém blogu najdete kopec módní inspirace. Barevné. Povětšinou Sekáčové. Vždy s velkým úsměvem a několika pozitivními slovy. Lenka je digitální nomád a na akci nám prozradí svůj recept na životní štěstí.

Svatava Vašková

Naše pozvání přijala i jedna z našich nejznámějších a nejúspěšnějších českých foodblogerek. Sama o sobě říká, že nemá ambici ohromovat vysokou kulinařinou či cukrařinou, ovšem nutno říci, že svým blogem inspiruje nás všechny. Dozvíte se o blogování, o fotografování, o foodstylingu, a hlavně o jejím štěstí na talíři. Představí nám i svou letošní, v pořadí už třetí kuchařku Tak chutná hygge, která vznikla propojením receptů na chutné, rychlé večeře a dánského konceptu útulna hygge.

Barbora Bühnová

Poznejte příběh akční ženy nadšené do učení se nových věcí a propojování inspirativních lidí z různých oblastí. Bára absolvovala nejrůznější zahraniční stáže, má dva doktoráty, nyní je docentkou, vede několik výzkumných týmů a sdružení, zasedá v radě neziskové organizace Czechitas, ale především boří všechny mýty o holkách v IT. Je to žena, maminka, parťačka, která věří, že život je nej, když člověk najde odvahu jít vlastní cestou, a řídí se jí.

Lucie Königová

Za tuto významnou koučku mluví 14 let manažerské praxe v nadnárodní korporaci, 20 let zkušeností i každodenní „ne jen teorie“ s výchovou 2 dětí. Lucka vystudovala andragogiku a životní cesta ji dovedla k profesi kouče, poradce, lektora, a vzdělavatele dospělých. Její role mámy jí posunula natolik zásadně, že se rozhodla šířit osvětu, prevenci a vzdělávat dospělé i prostřednictvím projektu (Ne)Gramotný rodič a Cesta zpátky k sobě. Osobní růst je jejím životním stylem. Dělá to, co má smysl nejen pro ni, ale i pro druhé. Pomáhá měnit životy a opravit si vlastní vnitřní nastavení. Je průvodcem přes životní křižovatky.

Vizitka autora

 

Martin Šeda

Šéfredaktor Brněnské Drbny (kontakt: sefredaktor@brnenskadrbna.cz)

Něžný barbar & Hospodský pábitel

 
Foto Žij svůj barevný sen | Zdroj s použitím TZ
 


 

Kam dál?

VIDEO/AUDIO: Zavalitá zlodějka okrádala po Brně nechutným způsobem...

středa, 12. prosince 2018, 14:38

Celou řadu případů okradení seniorů snadno vyřešili brněnští policisté. Mamutí podíl na vyšetřování měl přitom příbuzný...

Jak funguje bankomat nebo peněžní půjčka? Školáci z jižní Moravy se...

středa, 12. prosince 2018, 12:04

Výuka finanční gramotnosti vtrhla do českých škol. Čtvrťáci a páťáci v ní poznávají svět peněz. Mnozí poprvé slyší...

Brno bude příští rok hospodařit s rozpočtem 15, 2 miliardy korun

úterý, 11. prosince 2018, 19:50

Zastupitelé Brna dnes schválili rozpočet na rok 2019 s příjmy 13 miliard korun a výdaji 15,2 miliardy korun. Rozdíl z...

Na Moraváku vznikne ledová socha Titanicu. Sochař ji vyřeže z více...

úterý, 11. prosince 2018, 14:52

Návštěvníci vánočních trhů budou mít od pátku v brněnském centru novou atrakci. Vedle vyhlídkového kola vyroste téměř...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Fischer apeloval na Čínu, aby se v Hongkongu zdržela násilí

Předseda senátního zahraničního výboru Pavel Fischer (nestraník) apeloval na Čínu, aby se v situaci kolem protestů v Hongkongu zdržela násilí a hledala smír. Uvedl to v otevřeném dopisu, který dnes odeslal čínskému velvyslanci v Praze Čang Ťien-minovi. Možné nasazení armády proti demonstrantům srovnal s invazí vojsk Varšavské smlouvy do Československa v roce 1968.

V Jablonci odvolali náměstka a člena rady města, koalice se rozpadla

Ve čtvrtek probíhalo na jablonecké radnici mimořádné zastupitelstvo. Při něm došlo k rozpadu současné koalice, a to zejména kvůli sporu o střet zájmů primátora Milana Kroupy. Zároveň se jedná o první případ rozpadu koalice na úrovni statutárních měst od loňských voleb.

(NE)OBYČEJNÍ: Jsem amatér, fotím si jen pro radost, říká známý Budějčák Tomáši Fotím Nakaši

Snad každý v Budějcích zná jeho fotografie z jižních Čech. Jeho snímky získávají na Facebooku stovky lajků. Řeč není o nikom jiném, než o Budějčákovi, který si říká „Tomáši Fotím Nakaši“. Na kaši prý nefotí a z fotek bude i letos tvořit kalendář.