Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Pozorný kolemjdoucí zachránil v Brně francouzského buldočka, který se zasekl za vodítko pod autem

 
neděle, 9. prosince 2018, 16:49

Pozorný kolemjdoucí dost možná zachránil život fence francouzského buldočka. Ta se při venčení vytrhla majitelce z ruky a o několik kilometrů dál se její vodítko zaseklo pod kolem auta. Pejsek tak venku mrzl a čekal na pomoc.

Pozorný kolemjdoucí si fenky na Makovského náměstí všiml a vysvobodil ji. Zároveň zavolal strážníkům. Ti si vyklepanou fenku převzali. Naštěstí měla na vodítku připnutou známku s telefonním číslem.

Telefon zvedla téměř okamžitě šestačtyřicetiletá majitelka, která strážníkům potvrdila, že už několik desítek minut svého buldočka hledá a že už volala i do útulku městské policie. Na místo přijela na kole, na kterém prohledávala okolí . Pejsek jí utekl téměř tři kilometry. „Žena strážníkům vysvětlila, že pejsek se prý při venčení lekl a vytrhl se i s vodítkem z ruky, a za jejich pomoc jim poděkovala," uzavřela mluvčí strážníků Tereza Kadrnožková.

Vizitka autora

 

Martin Šeda

Šéfredaktor Brněnské Drbny (kontakt: sefredaktor@brnenskadrbna.cz)

Něžný barbar & Hospodský pábitel

 
Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Zapálená svíčka na adventním věnci je také otevřený oheň, varují...

neděle, 9. prosince 2018, 14:04

Adventní věnce, blikající okna, rozsvícené stromky... Pro hasiče tohle nejsou pouze symboly Vánoc, ale i zvýšeného...

Město podalo žalobu na firmu Libora Procházky. Zpochybňuje jeho...

sobota, 8. prosince 2018, 11:29

Brno podá žalobu na firmu Czechcity o určení vlastnického práva ohledně komunikací na pozemcích kolem stadionu Za...

V centru Brna zkolabovala seniorka. Kolemjdoucí, strážníci a...

sobota, 8. prosince 2018, 10:57

Skvělá součinnost několika lidí vedla k záchraně života v centru Brna. Šestasedmdesátileté ženě se na cestě k doktorovi...

TIPY NA VÍKEND: Plavání zadarmo, bleší trh v Alfa pasáži, Kašpárkovy...

pátek, 7. prosince 2018, 15:12

Advent je v Brně v plném proudu, nejsou to však jen vánoční trhy, co v Brně a okolí o nadcházejícímu víkendu přitáhne...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Kaspersky: Falešná aplikace FaceApp šíří nevyžádanou reklamu

Na internetu se objevila falešná aplikace, která se vydává za populární nástroj pro úpravu fotografií FaceApp. Mobilní zařízení uživatelů infikuje programem pro nevyžádanou reklamu MobiDash. Uvedla to antivirová firma Kaspersky Lab. Aplikace FaceApp od ruských vývojářů Wireless Lab se stala v posledních týdnech hitem. Pomocí nástrojů umělé inteligence dokáže vyfotografovanou osobu nechat zestárnout, omládnout, nebo dokonce změnit pohlaví. V souvislosti s ní se ale objevilo i varování před narušením soukromí, protože aplikace posílá fotografie k úpravě na servery mimo zařízení uživatele.

Polský zákazník skoupil jízdenky na celý vlak

Nespokojený zákazník polských drah vynaložil tisíce zlotých a hodiny svého času, aby skoupil jízdenky na celý vlak, a to jen proto, aby je hned následující den zkusil vrátit. To vše udělal kvůli tomu, aby na sociálních sítích předvedl, jak byrokraticky se státní dráhy chovají k cestujícím. A železnice se nechala vyprovokovat, napsal polský list Gazeta Wyborcza.

KOMENTÁŘ: Spasíbo, soudruzi! Za nejlepší digitální osvětu posledních let

Chceš vidět, jak budeš vypadat za 40 let? Na. “Tyjo, celý můj tata. Neskutečný, to musí vidět ostatní!!”