Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Pozorný kolemjdoucí zachránil v Brně francouzského buldočka, který se zasekl za vodítko pod autem

 
neděle, 9. prosince 2018, 16:49

Pozorný kolemjdoucí dost možná zachránil život fence francouzského buldočka. Ta se při venčení vytrhla majitelce z ruky a o několik kilometrů dál se její vodítko zaseklo pod kolem auta. Pejsek tak venku mrzl a čekal na pomoc.

Pozorný kolemjdoucí si fenky na Makovského náměstí všiml a vysvobodil ji. Zároveň zavolal strážníkům. Ti si vyklepanou fenku převzali. Naštěstí měla na vodítku připnutou známku s telefonním číslem.

Telefon zvedla téměř okamžitě šestačtyřicetiletá majitelka, která strážníkům potvrdila, že už několik desítek minut svého buldočka hledá a že už volala i do útulku městské policie. Na místo přijela na kole, na kterém prohledávala okolí . Pejsek jí utekl téměř tři kilometry. „Žena strážníkům vysvětlila, že pejsek se prý při venčení lekl a vytrhl se i s vodítkem z ruky, a za jejich pomoc jim poděkovala," uzavřela mluvčí strážníků Tereza Kadrnožková.

Vizitka autora

 

Martin Šeda

Šéfredaktor Brněnské Drbny (kontakt: sefredaktor@brnenskadrbna.cz)

Něžný barbar & Hospodský pábitel

 
Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Zapálená svíčka na adventním věnci je také otevřený oheň, varují...

neděle, 9. prosince 2018, 14:04

Adventní věnce, blikající okna, rozsvícené stromky... Pro hasiče tohle nejsou pouze symboly Vánoc, ale i zvýšeného...

Město podalo žalobu na firmu Libora Procházky. Zpochybňuje jeho...

sobota, 8. prosince 2018, 11:29

Brno podá žalobu na firmu Czechcity o určení vlastnického práva ohledně komunikací na pozemcích kolem stadionu Za...

V centru Brna zkolabovala seniorka. Kolemjdoucí, strážníci a...

sobota, 8. prosince 2018, 10:57

Skvělá součinnost několika lidí vedla k záchraně života v centru Brna. Šestasedmdesátileté ženě se na cestě k doktorovi...

TIPY NA VÍKEND: Plavání zadarmo, bleší trh v Alfa pasáži, Kašpárkovy...

pátek, 7. prosince 2018, 15:12

Advent je v Brně v plném proudu, nejsou to však jen vánoční trhy, co v Brně a okolí o nadcházejícímu víkendu přitáhne...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Realitní makléři zřejmě budou muset mít potřebnou kvalifikaci

Realitní makléři zřejmě budou muset mít v budoucnu vysokoškolské vzdělání nebo potřebnou kvalifikaci. Vláda schválila návrh novely zákona, která mění dosavadní volnou živnost realitního makléře na živnost vázanou s požadavky na odbornou kvalifikaci. Informoval o tom tiskový odbor vlády. Realitní kanceláře vesměs vítají, že se podle nich tolik potřebná regulace vůbec přichystala. Mají však řadu výhrad.

Desítky tisíc aut se dál valí přes Olbramovice. ŘSD chybí čtyři tisíce metrů čtverečných pozemků pro stavbu obchvatu

Stavba obchvatu Olbramovic se protáhne, otázkou zůstává o kolik měsíců. Realizace projektu poblíž Čapího hnízda fakticky začala, dělníci ale zatím nemohou „kopnout“ do země. Ne všechny pozemky, přes které by měl vést obchvat, jsou vykoupeny.

Čínská ekonomika rostla loni nejpomaleji za 28 let

Čínská ekonomika v loňském roce rostla jen o 6,6 procenta, což byl nejnižší růst od roku 1990. Informovala o tom agentura Reuters. Nejnovější čísla, která odpovídají předchozím odhadům analytiků, zveřejnil dnes čínský statistický úřad. V roce 2017 činil růst čínského HDP 6,8 procenta.