Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Město podalo žalobu na firmu Libora Procházky. Zpochybňuje jeho vlastnictví pozemků u stadionu

 
sobota, 8. prosince 2018, 11:29

Brno podá žalobu na firmu Czechcity o určení vlastnického práva ohledně komunikací na pozemcích kolem stadionu Za Lužánkami. O vlastnictví tak rozhodne soud. Czechcity je jednou z firem podnikatele Libora Procházky. Podnikatel tvrdí, že nemovitosti na dotyčných pozemcích jsou jeho, městu v minulosti zaslal předžalobní upomínky kvůli údajnému bezdůvodnému obohacení za užívání těchto staveb. Spory brání stavbě nového fotbalového stadionu. Náměstek primátorky Tomáš Koláčný (Piráti) míní, že pravomocné rozhodnutí soudů v této věci lze čekat až za několik let.

Město Procházkovi platit nehodlá

„Jedná se o určovací žalobu. Cílem této žaloby je, aby soud rozhodl o tom, kdo je vlastníkem předmětných staveb na pozemcích ve vlastnictví města," uvedla primátorka města Markéta Vaňková (ODS). Poslední předžalobní výzva byla podle ní na částku 19 milionů korun. Radní ale rozhodli, že částku město platit nebude.

„Jsem rád, že celou věc řešíme hned na začátku našeho volebního období. Snad soud nebude trvat mnoho let a konečně se posuneme k realizaci výstavby nového stadionu," prohlásil brněnský radní pro kulturu Marek Fišer (Piráti), který se tématice fotbalového stadionu v Brně věnuje již od slavné rozlučky Petra Švancary. 

V lokalitě Ponava se nyní podle náměstka Koláčného vedou čtyři stavební řízení, dvě se týkají modernizace fotbalového stadionu, jedno ulice Sportovní, druhé ulice Drobného. K podání žaloby o určení vlastnictví vyzval obě strany ve všech čtyřech případech stavební úřad. „Ty nemovitosti byly historicky spojeny s pozemky pro zajištění obslužnosti stadionu. Město tyto nemovitosti nikdy nepředalo žádnému subjektu, jsou součástí pozemků," uvedl Koláčný.

Procházkovi v oblasti patří například podzemní garáže nebo tenisová hala. Podnikatel za ně nechce peníze, ale jiné nemovitosti. Jednání o směně však uvázlo na mrtvém bodě, návrhy možných směn ztroskotaly kvůli odporu obyvatel či části politiků. Město v minulosti prohrálo s Procházkou soud o užívání střechy garáží, mimosoudně se s podnikatelem vyrovnalo zaplacením 13 milionů korun.

Zbrojovka na stadionu za Lužánkami vyhrála v minulosti titul, od počátku tisíciletí ale stavba chátrá. Město tam chce za dvě miliardy postavit nový stadion s 30.000 místy.

Napsal(a) ČTK | Foto ilustrační foto, Dominik Svoboda
 


 

Kam dál?

V centru Brna zkolabovala seniorka. Kolemjdoucí, strážníci a...

sobota, 8. prosince 2018, 10:57

Skvělá součinnost několika lidí vedla k záchraně života v centru Brna. Šestasedmdesátileté ženě se na cestě k doktorovi...

TIPY NA VÍKEND: Plavání zadarmo, bleší trh v Alfa pasáži, Kašpárkovy...

pátek, 7. prosince 2018, 15:12

Advent je v Brně v plném proudu, nejsou to však jen vánoční trhy, co v Brně a okolí o nadcházejícímu víkendu přitáhne...

Dopravní peklo pro obyvatele Černé hory skončilo. Po roce a půl se...

pátek, 7. prosince 2018, 13:05

Silničáři dnes otevřeli nový, 85 metrů dlouhý most na silnici I/43 u Černé Hory, původní již nešel opravit. Z městyse...

V obchodech po celém Brně prodávali padělky mobilních telefonů....

čtvrtek, 6. prosince 2018, 17:24

Stovky až tisíce padělků mobilních telefonů a příslušenství zabavili pracovníci České obchodní inspekce (ČOI) ve středu...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Vysílání z nedělní demonstrace na ČT vidělo čtvrt milionu lidí

Vysílání z nedělní demonstrace na pražské Letné vidělo na kanále ČT 24 v průměru 245 tisíc diváků starších 15 let. To je 12 procent z těch, co byli v tu dobu, tedy mezi 16:30 a 20:00 hodinou, u televize.

POLITOLOGOVÉ: Letná Babišovi vadí, voliče ANO ale nemusí ovlivnit

Nedělní protivládní demonstrace na pražské Letné, která byla dosud největším občanským protestem od listopadu 1989, podle oslovených politologů znamená pro premiéra Andreje Babiše (ANO) nepříjemnou situaci a poškozenou image u části domácí veřejnosti i v zahraničí. K jeho demisi ale nepovede. A to zda ovlivní rozložení voličských preferencí s dosud jasně dominujícím hnutí ANO, nelze v tuto chvíli odhadnout, záležet podle nich bude na více faktorech. Vyplývá to z dnešní ankety mezi politology. Sněmovní volby, které rozhodnou o příští vládě, se mají konat v řádném termínu v roce 2021.

Premiér je překvapen. Čím víc peněz dáváme, tím jsou lidé nespokojenější, říká

Čím více peněz dala vláda do platů, investic nebo vědy a výzkumu, tím více jsou lidé nespokojenější, uvedl dnes k nedělnímu protivládnímu protestu na pražské Letné premiér Andrej Babiš (ANO). K demonstraci, která byla zřejmě největší od roku 1989, se Babiš vrátil na závěr svého dnešního projevu na Konferenci ekonomických diplomatů v Černínském paláci a vyjádřil v něm přesvědčení, že Česko se nikdy nemělo tak dobře jako nyní.