Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Město podalo žalobu na firmu Libora Procházky. Zpochybňuje jeho vlastnictví pozemků u stadionu

 
sobota, 8. prosince 2018, 11:29

Brno podá žalobu na firmu Czechcity o určení vlastnického práva ohledně komunikací na pozemcích kolem stadionu Za Lužánkami. O vlastnictví tak rozhodne soud. Czechcity je jednou z firem podnikatele Libora Procházky. Podnikatel tvrdí, že nemovitosti na dotyčných pozemcích jsou jeho, městu v minulosti zaslal předžalobní upomínky kvůli údajnému bezdůvodnému obohacení za užívání těchto staveb. Spory brání stavbě nového fotbalového stadionu. Náměstek primátorky Tomáš Koláčný (Piráti) míní, že pravomocné rozhodnutí soudů v této věci lze čekat až za několik let.

Město Procházkovi platit nehodlá

„Jedná se o určovací žalobu. Cílem této žaloby je, aby soud rozhodl o tom, kdo je vlastníkem předmětných staveb na pozemcích ve vlastnictví města," uvedla primátorka města Markéta Vaňková (ODS). Poslední předžalobní výzva byla podle ní na částku 19 milionů korun. Radní ale rozhodli, že částku město platit nebude.

„Jsem rád, že celou věc řešíme hned na začátku našeho volebního období. Snad soud nebude trvat mnoho let a konečně se posuneme k realizaci výstavby nového stadionu," prohlásil brněnský radní pro kulturu Marek Fišer (Piráti), který se tématice fotbalového stadionu v Brně věnuje již od slavné rozlučky Petra Švancary. 

V lokalitě Ponava se nyní podle náměstka Koláčného vedou čtyři stavební řízení, dvě se týkají modernizace fotbalového stadionu, jedno ulice Sportovní, druhé ulice Drobného. K podání žaloby o určení vlastnictví vyzval obě strany ve všech čtyřech případech stavební úřad. „Ty nemovitosti byly historicky spojeny s pozemky pro zajištění obslužnosti stadionu. Město tyto nemovitosti nikdy nepředalo žádnému subjektu, jsou součástí pozemků," uvedl Koláčný.

Procházkovi v oblasti patří například podzemní garáže nebo tenisová hala. Podnikatel za ně nechce peníze, ale jiné nemovitosti. Jednání o směně však uvázlo na mrtvém bodě, návrhy možných směn ztroskotaly kvůli odporu obyvatel či části politiků. Město v minulosti prohrálo s Procházkou soud o užívání střechy garáží, mimosoudně se s podnikatelem vyrovnalo zaplacením 13 milionů korun.

Zbrojovka na stadionu za Lužánkami vyhrála v minulosti titul, od počátku tisíciletí ale stavba chátrá. Město tam chce za dvě miliardy postavit nový stadion s 30.000 místy.

Napsal(a) ČTK | Foto ilustrační foto, Dominik Svoboda
 


 

Kam dál?

V centru Brna zkolabovala seniorka. Kolemjdoucí, strážníci a...

sobota, 8. prosince 2018, 10:57

Skvělá součinnost několika lidí vedla k záchraně života v centru Brna. Šestasedmdesátileté ženě se na cestě k doktorovi...

TIPY NA VÍKEND: Plavání zadarmo, bleší trh v Alfa pasáži, Kašpárkovy...

pátek, 7. prosince 2018, 15:12

Advent je v Brně v plném proudu, nejsou to však jen vánoční trhy, co v Brně a okolí o nadcházejícímu víkendu přitáhne...

V obchodech po celém Brně prodávali padělky mobilních telefonů....

čtvrtek, 6. prosince 2018, 17:24

Stovky až tisíce padělků mobilních telefonů a příslušenství zabavili pracovníci České obchodní inspekce (ČOI) ve středu...

Likvidaci tržnice Pohořelec v Brně i po dvou letech řeší soudy

čtvrtek, 6. prosince 2018, 13:35

Dva roky po likvidaci tržnice na Pohořelci v centru Brna se událostí stále zabývá justice. Ústavní soud odmítl stížnost...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Babiš dostal dvojku z chování, napařil mu ji Liberecký kraj

Liberecký kraj se rozhodl úsměvně a s nadsázkou ohodnotit předsedu vlády Andreje Babiše a připomenout tak jeho loňskou návštěvu. Posunulo se něco v tématech, o kterých se tehdy jednalo? I to se promítlo na klasickém školním vysvědčení.

Na protest proti změně autorského práva je vypnuta Wikipedie

Česká Wikipedie je dnes vypnuta na protest proti chystané celoevropské reformě autorského práva. Zástupci Wikipedie chystané změny považují za velmi závažné, a proto od půlnoci encyklopedii poprvé na den vypnuli. Funkční dnes není ani německá, slovenská a dánská mutace Wikipedie, řekl předseda spolku Wikimedia Česká republika Vojtěch Dostál. Nově pojatá ochrana autorských práv se nemá dotknout přímo Wikipedie. Podle editorů ale výrazně omezí dostupnost zdrojů, ze kterých čerpají, a bude tak složitější, zajistit kvalitu obsahu encyklopedie.

Démon jménem „genderová ideologie“ v České republice

V návaznosti na článek o problematice zrušení genderových studií v Maďarsku a démonizaci genderu jakožto nepřítele tradičních hodnot se podíváme na situaci v České republice. Jak jsme na tom s genderem, tedy kulturně vzniklými rozdíly mezi muži a ženami u nás doma? Stáváme se tak moc obávanou “bezpohlavní” společností?