Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Centrem Brna letos opět projdou stovky strašidelných čertů

čtvrtek, 22. listopadu 2018, 18:00

Dlouhé rohy, zlověstné oči, řinčící řetězy a vidle škrtající o zem. Brněnským centrem po loňském úspěchu letos 1. prosince opět projde průvod rakouských čertů Krampus. Organizátoři očekávají účast víc jak 200 originálních čertovských převleků z Rakouska, Slovenska a Česka.

Ačkoliv chodí v Česku Mikuláš s čerty až 5. prosince, v Brně se děti strašidelných stvoření dočkají o pár dní dříve. Do Brna totiž opět po roce přijedou rakouští "Krampus" čerti.

Oproti loňskému roku se však změní trasa průvodu. Víc jak dvoustovka čertů se rozdělí na dvě skupiny, které půjdou trasu proti sobě. Zamezí se tak dlouhým prostojům, které doprovázely loňský pochod Zelným trhem.

Čerti vyjdou z jednoho konce u Tržnice Brno na Zelňáku, sejdou na Masarykovu ulici a půjdou směrem k hlavnímu nádraží, před ním ukončí pochod v ulici Bašty. Druhá skupina čertů půjde přesně opačným směrem. Na Zelném trhu bude navíc LED obrazovka s živým přenosem pochodu.

Vstupné je letos opět zdarma. Více informací najdete na facebookové události.

 
 

Vizitka autora

 

Martin Šeda

Šéfredaktor Brněnské Drbny (kontakt: sefredaktor@brnenskadrbna.cz)

Něžný barbar & Hospodský pábitel

 
 


 

Kam dál?

Tisíce znásilněných žen a zneužitých mužů, přesto společnost před...

čtvrtek, 22. listopadu 2018, 17:00

Nepříjemné, brutální, nechutné, nepřijatelné… Tak většina lidí vnímá téma sexuálního násilí, a tak před ním odvrací...

Místo pokuty šalinkarta. Podmíněnou amnestii využila třetina...

čtvrtek, 22. listopadu 2018, 13:00

Dopravní podnik dal opět šanci černým pasažérům, aby místo běžné pokuty za absenci platného cestovního dokladu koupili...

Primátorka Vaňková chce v Brně udržet Velkou cenu

čtvrtek, 22. listopadu 2018, 10:50

Nově zvolená primátorka Brna Markéta Vaňková (ODS) chce v Brně udržet motocyklovou Grand Prix. Kloní se ke stažení...

Lidé mají dnes poslední šanci hlasovat v participativním rozpočtu

čtvrtek, 22. listopadu 2018, 10:24

Brňané mají letos opět šanci rozhodnout o tom, na jaké projekty bude využito 30 milionů korun z rozpočtu města....

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Realitní makléři zřejmě budou muset mít potřebnou kvalifikaci

Realitní makléři zřejmě budou muset mít v budoucnu vysokoškolské vzdělání nebo potřebnou kvalifikaci. Vláda schválila návrh novely zákona, která mění dosavadní volnou živnost realitního makléře na živnost vázanou s požadavky na odbornou kvalifikaci. Informoval o tom tiskový odbor vlády. Realitní kanceláře vesměs vítají, že se podle nich tolik potřebná regulace vůbec přichystala. Mají však řadu výhrad.

Desítky tisíc aut se dál valí přes Olbramovice. ŘSD chybí čtyři tisíce metrů čtverečných pozemků pro stavbu obchvatu

Stavba obchvatu Olbramovic se protáhne, otázkou zůstává o kolik měsíců. Realizace projektu poblíž Čapího hnízda fakticky začala, dělníci ale zatím nemohou „kopnout“ do země. Ne všechny pozemky, přes které by měl vést obchvat, jsou vykoupeny.

Čínská ekonomika rostla loni nejpomaleji za 28 let

Čínská ekonomika v loňském roce rostla jen o 6,6 procenta, což byl nejnižší růst od roku 1990. Informovala o tom agentura Reuters. Nejnovější čísla, která odpovídají předchozím odhadům analytiků, zveřejnil dnes čínský statistický úřad. V roce 2017 činil růst čínského HDP 6,8 procenta.