Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Centrem Brna letos opět projdou stovky strašidelných čertů

čtvrtek, 22. listopadu 2018, 18:00

Dlouhé rohy, zlověstné oči, řinčící řetězy a vidle škrtající o zem. Brněnským centrem po loňském úspěchu letos 1. prosince opět projde průvod rakouských čertů Krampus. Organizátoři očekávají účast víc jak 200 originálních čertovských převleků z Rakouska, Slovenska a Česka.

Ačkoliv chodí v Česku Mikuláš s čerty až 5. prosince, v Brně se děti strašidelných stvoření dočkají o pár dní dříve. Do Brna totiž opět po roce přijedou rakouští "Krampus" čerti.

Oproti loňskému roku se však změní trasa průvodu. Víc jak dvoustovka čertů se rozdělí na dvě skupiny, které půjdou trasu proti sobě. Zamezí se tak dlouhým prostojům, které doprovázely loňský pochod Zelným trhem.

Čerti vyjdou z jednoho konce u Tržnice Brno na Zelňáku, sejdou na Masarykovu ulici a půjdou směrem k hlavnímu nádraží, před ním ukončí pochod v ulici Bašty. Druhá skupina čertů půjde přesně opačným směrem. Na Zelném trhu bude navíc LED obrazovka s živým přenosem pochodu.

Vstupné je letos opět zdarma. Více informací najdete na facebookové události.

 
 

Vizitka autora

 

Martin Šeda

Šéfredaktor Brněnské Drbny (kontakt: sefredaktor@brnenskadrbna.cz)

Něžný barbar & Hospodský pábitel

 
 


 

Kam dál?

Tisíce znásilněných žen a zneužitých mužů, přesto společnost před...

čtvrtek, 22. listopadu 2018, 17:00

Nepříjemné, brutální, nechutné, nepřijatelné… Tak většina lidí vnímá téma sexuálního násilí, a tak před ním odvrací...

Místo pokuty šalinkarta. Podmíněnou amnestii využila třetina...

čtvrtek, 22. listopadu 2018, 13:00

Dopravní podnik dal opět šanci černým pasažérům, aby místo běžné pokuty za absenci platného cestovního dokladu koupili...

Primátorka Vaňková chce v Brně udržet Velkou cenu

čtvrtek, 22. listopadu 2018, 10:50

Nově zvolená primátorka Brna Markéta Vaňková (ODS) chce v Brně udržet motocyklovou Grand Prix. Kloní se ke stažení...

Lidé mají dnes poslední šanci hlasovat v participativním rozpočtu

čtvrtek, 22. listopadu 2018, 10:24

Brňané mají letos opět šanci rozhodnout o tom, na jaké projekty bude využito 30 milionů korun z rozpočtu města....

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Kaspersky: Falešná aplikace FaceApp šíří nevyžádanou reklamu

Na internetu se objevila falešná aplikace, která se vydává za populární nástroj pro úpravu fotografií FaceApp. Mobilní zařízení uživatelů infikuje programem pro nevyžádanou reklamu MobiDash. Uvedla to antivirová firma Kaspersky Lab. Aplikace FaceApp od ruských vývojářů Wireless Lab se stala v posledních týdnech hitem. Pomocí nástrojů umělé inteligence dokáže vyfotografovanou osobu nechat zestárnout, omládnout, nebo dokonce změnit pohlaví. V souvislosti s ní se ale objevilo i varování před narušením soukromí, protože aplikace posílá fotografie k úpravě na servery mimo zařízení uživatele.

Polský zákazník skoupil jízdenky na celý vlak

Nespokojený zákazník polských drah vynaložil tisíce zlotých a hodiny svého času, aby skoupil jízdenky na celý vlak, a to jen proto, aby je hned následující den zkusil vrátit. To vše udělal kvůli tomu, aby na sociálních sítích předvedl, jak byrokraticky se státní dráhy chovají k cestujícím. A železnice se nechala vyprovokovat, napsal polský list Gazeta Wyborcza.

KOMENTÁŘ: Spasíbo, soudruzi! Za nejlepší digitální osvětu posledních let

Chceš vidět, jak budeš vypadat za 40 let? Na. “Tyjo, celý můj tata. Neskutečný, to musí vidět ostatní!!”