Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Brno dalo Česku tradici vánočních stromů na náměstích. Prvenství si drží i letos

 
středa, 21. listopadu 2018, 18:00

Bylo to právě Brno, které dalo našim náměstím tradici vánočních stromů. Na brněnském náměstí Svobody stál ten historicky první už v roce 1924 a prvenství uhájí i letos. Bude totiž rozsvícen jako první veřejný vánoční strom v Česku již 23. listopadu v 17 hodin. Brněnské Vánoce letos navíc, na rozdíl od ostatních adventních trhů, s adventem nekončí, ale pokračují i o svátcích a po nich. Brňané i přespolní si je tedy mohou v klidu užít po skončení vánočního shonu. Potrvají do 28. prosince.

První vánoční strom v Brně (a celé republice) a nalezená dívenka Liduška, foto: encyklopedie.brna.cz

Brněnské Vánoce

Brněnské Vánoce jsou více než měsíc trvajícími adventními trhy na dvou náměstích – na náměstí Svobody a Dominikánském náměstí. Nejenže místní díky nim ztratili důvod jezdit se kochat do Vídně, ale za originální vánoční atmosférou jezdí čím dál tím větší množství turistů od nás i ze zahraničí. Brněnské Vánoce získaly uznání a neutuchající proudy lidí v ulicích v centru jsou toho šťastným a veselým důkazem.

Brno se jako jediné město u nás pyšní titulem Kreativní město UNESCO v oblasti hudby a na Svoboďáku, jak svému centrálnímu náměstí Brňáci říkají, vás proto kromě desítek stánků, speciálního Zimního baru a virtuální reality čeká každodenní hudební program. Jeho klidným protikladem jsou Gurmánské Vánoce na náměstí Dominikánském, kde ochutnáte vánoční speciality místní i světové kuchyně.

Rozsvícení vánočního stromu doprovodí videomapping

V pátek 23. listopadu v 17 hodin dojde ke slavnostnímu rozsvícení brněnského stromu. K podtržení slavnostního okamžiku je připraven jedinečný tematický videomapping. Podle informací, které má TIC BRNO k dispozici, bude vánoční strom v Brně rozsvícen jako první u nás, následovat bude v 18 hodin ten olomoucký.

Náměstí Svobody plné kultury

O každodenní hudební program na náměstí Svobody se dopoledne postarají děti ze školek, škol i ZUŠek, odpoledne budou probíhat divadelní představení a večer se můžete těšit na koncerty všemožných žánrů. Vystoupí například Jan Smigmator & Swinging Q, Jiří Schmitzer, Tomáš Kočko a orchestr, Poutníci, Už jsme doma. Poslední adventní neděli zazní naživo také Rybova Česká mše vánoční.

Virtuální realita a reálná koulovačka

Od 4. do 23. prosince proběhnou na náměstí ve skleněných modulech brněnské December Design Days a v jednom z modulů najdete po celou dobu trhů virtuální realitu, která vás přenese do jiného světa. Nabídne plno sněhu a užijete si koulovačku.

Kapří hranolky nebo vánoční pizza?

Dominikánské náměstí se v rámci vánoční programové nabídky zaměřuje na zábavu pro rodiny s dětmi a gastronomii. Najdete zde velký vyřezávaný betlém, mini zoo i Ježíškovu poštu. Vedle stánků nechybí ani pohodlná zóna k sezení, kde si vše v klidu vychutnáte. Dáte si radši kapří hranolky, exotické kari nebo vánoční pizzu? Na pití bude Turbomošt, medovina, svařák i Aperol Spritz. Jestli jste na sladké, připravte se na hody. Dezerty, donuty, na pití horká čokoláda, kávové drinky nebo koktejl zvaný „horký štrůdl“.

Památky vánočního Brna

Vánoce se v Brně neomezují jen na trhy. Jsou všude. Na radniční věži, ve vilách, v podzemí i v minibusu. TIC BRNO připravil speciální vánoční program, který slibuje zábavu i mimo ty největší davy. Nadhled od pozemského hemžení získáte pohledem z věže Staré radnice. V podzemí se můžete skrýt před hlukem na povrchu a prožít zvláštní zklidnění. O víkendech se nechte vyvézt klimatizovaným minibusem a zhlédněte ty nejvyhlášenější brněnské vily. Zatoužíte-li po procházce, máme pro vás Toulky adventním Brnem nebo Brněnské betlémy, vždy v doprovodu profesionálních průvodců, kteří si vás získají.

Dárky z Brna

Suvenýry z Brna sází na originalitu, uměleckou a designovou hodnotu a u těch vánočních to nemůže být jinak. Vedle veskrze tematických dárečků v podobě jiskřivé prskavky a obligátní adventní čokolády doporučujeme například krystalickou krásu designových broží spolu s trojicí barevných zrcátek. Konzervativnější duše se jistě nespletou, když své blízké podarují knihou – TIC BRNO vydal hned dva nové tištěné průvodce, které představí město ze zcela nového úhlu.

Letošním autorem exkluzivní hrníčkové řady se stal TIMO, mytický streetartista, jehož pravou podobu nikdo nezná, ale každý jeho tvorbu uznává a obdivuje. Navrhl také nevšední pohlednice z „brněnské ulice“.

Trhy letos pokračují přes svátky i po nich

Letos vánoční atmosféra ve městě vydrží nejen do Ježíška, ale až do 28. prosince. Po Štědrém dni už nebudou potřeba stánky s dárky, ale gastrozóna pojede naplno, takže si budete moci vyrazit do Brna například na Turbomošt, který si jinde na světě nedáte. Město si vychutnáte bez stresu a napětí, že ještě nemáte všechny dárky. „Věříme, že tak letošní svátky dostanou další, úplně nový rozměr,“ dodává k prodloužení Brněnských Vánoc ředitelka pořádající organizace TIC BRNO.

PR text | Foto TIC Brno, Michal Růžička
 


 

Kam dál?

Svátek pro milovníky zimních sportů. Snow Film Fest přiveze na jižní...

středa, 21. listopadu 2018, 15:38

Celovečerní pásmo špičkových filmů o zimních sportech a dobrodružstvích v listopadu zavítá téměř do všech...

Na Červený kopec se dočasně přemístí brněnský hospic. Radní schválili...

středa, 21. listopadu 2018, 15:06

Areál bývalé léčebny dlouhodobě nemocných na Červeném kopci splní před demolicí ještě jeden chvályhodný účel. Nová...

FOTO: Luxusní bar nebo únikovka? Nový majitel paláce Typos na...

středa, 21. listopadu 2018, 12:03

Budova bývalé České televize na Jakubském náměstí byla kdysi bankou a ve svém podzemí skrývá pancéřový bankovní trezor....

Auto srazilo chodce mimo přechod, muž na místě zemřel

středa, 21. listopadu 2018, 11:01

Osobní automobil značky Mercedes srazil v úterý odpoledne šestasedmdesátiletého muže v Letovicích na Blanensku. Chodec...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

CK Neckermann má v cizině 1100 českých klientů, návrat zajistí

Cestovní kancelář Neckermann, která je v Česku součástí zkrachované britské kanceláře Thomas Cook, má v zahraničí k dnešnímu dni zhruba 1100 českých klientů. O tyto klienty se postará a zajistí jim bezpečný návrat do České republiky jejich plánovaným letem. V tiskovém prohlášení to dnes uvedl šéf marketingu CK Neckermann Jan Šrámek.

Začínají Dny českého piva. Po celé republice můžete ochutnat svatováclavské speciály

Povstaňte, jdeme na pivo! Tak zní heslo už sedmého ročníku Dnů českého piva. Slavnosti oblíbeného zlatavého moku se konají po celé republice a nabídnou bohatý program, ale i speciálně navařené svatováclavské pivo. Akce začíná 24. září a trvá až do 30. září.

Některé budovy v centru Prahy přes noc pokryly graffiti

Některé budovy v centru Prahy, například Tančící dům, Obchodní dům Kotva a Dům módy na Václavském náměstí pokrylo přes noc graffiti. Akce má upozornit na nedostatek legálních ploch pro street art. Zhruba 20 streetartovým umělcům dala k dispozici přes 190 metrů čtverečních plochy svých domů společnost Pražská správa nemovitostí (PSN). Většina maleb je dočasná, trvalý zásah do podoby historických či památkově chráněných budov je totiž omezený. Novinářům to v tiskové zprávě sdělila za PSN Tereza Pavézková.