Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Turbomošt rozdá v brněnských ulicích 10 tisíc kouzelných hrnků

 
středa, 14. listopadu 2018, 14:42

Velmi brzkou mikulášskou či vánoční nadílku přichystali Brňanům autoři Turbomoštu, populárního horkého nápoje brněnských vánočních trhů. V těchto dnech totiž rozdávají v brněnských ulicích rovných 10 tisíc „kouzelných“ hrnků. Předem ale není nikdy jasné, kde se vánoční stromeček ověšený hrnky objeví. Musíte mít proto štěstí, nebo být pozorní a pohotoví.

Obdarovací akce souvisí s letošními desátými narozeninami Turbomoštu. V desíti po sobě jdoucích dnech (začalo se již o uplynulém pondělí 12. listopadu a akce tak končí příští středou 21. listopadu) se vždy na třech či čtyřech různých místech v různý čas po Brně objeví stromečky obsypané celkem tisícovkou hrnečků s logem Turbomoštu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Turbohrníčky ve štaci zadarmo! #šilingrák #turbomošt

Příspěvek sdílený Brněnská Drbna (@brnenskadrbna),

Místa i časy se každým dnem mění a není tedy možné je předem odhadnout. Jakmile se však dárky někde objeví, Turbomošt tuto lokalitu ihned oznámí na svém Facebooku a Instagramu.

Hrneček zajišťuje levnější pití

Hrneček Turbomoštu je kouzelný tím, že jeho držitel automaticky získává slevu ve výši 15 korun na jakýkoliv nápoj z portfolia, a to po neomezenou dobu včetně příštích let. Běžně se na stáncích Turbomoštu prodává za 150 korun – majitelům, kteří si jej zakoupili, se tedy čistě matematicky vyplatí už po desátém drinku.

Turbomošt se na vánočních trzích poprvé objevil v roce 2009. Jde o mix horkého kvalitního jablečného moštu, pravé jablkovice a vánočního koření.

Vizitka autora

 

Martin Šeda

Šéfredaktor Brněnské Drbny (kontakt: sefredaktor@brnenskadrbna.cz)

Něžný barbar & Hospodský pábitel

 
Foto Martin Šeda | Zdroj s použitím TZ
 


 

Kam dál?

Developer bude v Brně prodávat byty v internetové aukci

středa, 14. listopadu 2018, 12:53

Netradiční způsob prodeje nových bytů si pro zájemce připravila developerská společnost Trikaya. V elektronické aukci...

Brno postaví za 200 milionů dopravní terminál ve Starém Lískovci

středa, 14. listopadu 2018, 09:50

Brno plánuje výstavbu dopravního terminálu v městské části Starý Lískovec, na němž se budou prolínat vlaky a trolejbusy...

Brno příští rok zvýší vodné a stočné

úterý, 13. listopadu 2018, 17:12

Brno od příštího roku skoro o čtyři koruny zvýší cenu vodného a stočného. Za jeden metr krychlový lidé zaplatí 79,53...

S Vánocemi přichází i tradice odkládání 'nevhodných' zvířecích dárků....

úterý, 13. listopadu 2018, 16:39

Blíží se Vánoce a s nimi bohužel i jedna smutná povánoční tradice – odkládání nevhodných zvířecích dárků v lepším...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Jak bydlí Češi v regionech? Nejspokojenější jsou v obcích do tisíc obyvatel

Rozdíly mezi kraji panují především s ohledem na typ bydlení. Zatímco ve Středočeském nebo Zlínském kraji (46 %) převažuje bydlení ve vlastním rodinném domě, pronájmy vedou naopak v Praze (35 %), v Královehradecku žije téměř pětina obyvatel v bytě či domě u příbuzných nebo známých (17 %). Z hlediska spokojenosti s bydlením se rozdíly projevují spíše v souvislosti s velikostí obce. Nejvíce spokojení jsou se svým bydlením lidé žijící mimo Prahu, zejména ti z malých obcí. To a mnohé další vyplývá z výzkumu společnosti Ekonomické stavby, kterého se zúčastnilo více než tisíc respondentů.

DRBNA NA CESTÁCH: 3500 tun křišťálu, zlatem protkaný závěs a 1100 místností. Takhle si žil rumunský diktátor

Tří miliony tun mramoru, 3500 tun křišťálu na 480 lustrech a 1400 stropních světlech a mnoha zrcadlech a také 5500 tisíce tun betonu. To je jen krátký výčet materiálu, který byl použit při stavbě paláce pro bývalého rumunského diktátora Ceaușesca. Dnes druhá největší administrativní stavba na světě slouží jako budova parlamentu. A právě na honosný palác, který najdete v centru Bukurešti, se zaměříme v dnešním dílem Drbny na cestách.

Den s terénními pracovnicemi: Je výhodnější vyměnit jehlu, než léčit žloutenku

Den jsem strávil s terénními pracovnicemi Helenou a Ilonou ze Společnosti Podané ruce. Nejen u sbírání použitých injekčních stříkaček jsme si povídali třeba o tom, které nelegální drogy jsou v Olomouci nejrozšířenější, kde se v Olomouci nachází nejvíc použitých stříkaček a proč je dobré uživatelům drog jehly měnit.