Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Klidně bych ho i přeprala, říká odvážná prodavačka, která donutila zloděje vrátit ukradené věci

 
pondělí, 12. listopadu 2018, 16:34

Vzal “jen” pár triček a odešel. Bez zaplacení. K vlastní smůle si však zatím neznámý zloděj vybral obchod, ve kterém pracuje mladá Tereza K. z Brna. Ta mu následně dala neohroženě najevo, že si u nich v kšeftě na zlodějíčky rozhodně nepotrpí a vyplašenému zloději dopřála dramatickou noční procházku Brnem.

Rutinní pracovní směnu v pobočce prodejny módního oblečení v brněnské Vaňkovce přerušil na konci října nezvaný návštěvník. Muž s  velkým nosem a velmi “specifickou” chůzí, při které výrazně kroutí zadkem, navštívil prodejnu s prostornou taškou v ruce vystlanou alobalem. V prodejně pobyl pouze pár sekund a poté kvapem odešel. V tu chvíli Tereza zjistila, že je něco v nepořádku.

CELÁ ZPRÁVA: Muž kradl v brněnském obchodě, odvážné prodavačce však neutekl. Nepoznáte ho? 

"Zrovna jsme byly s kolegyní ve skladu, odkud však máme díky kamerám přehled o prodejně a ten muž se nám zdál podezřelý,” vypráví mladá prodavačka. “Šla jsem tedy zkontrolovat regály a zjistila jsem, že chybí několik triček, které jsme dnes určitě neprodaly,” dodává.

Procházka nočním Dornychem

To už byl však zloděj na odchodu z Vaňkovky. Tereza si pamatovala, jakým směrem odešel a vydala se za ním. “Došla jsem až k východu z Vaňkovky a uviděla ho venku na křižovatce,” popisuje Tereza. Muž se chystal směrem k hlavnímu nádraží, naštěstí měl na semaforu červenou a mladá prodavačka tak získala trochu času.

“V první chvíli jsem měla trochu ostych - přeci jen, co když někoho bezdůvodně osočím? Pak jsem se zeptala, jestli by mi mohl ukázat obsah tašky, že byl u nás v obchodě,” vypráví Tereza. Muž odmítl, že by v prodejně vůbec byl. “Řekla jsem mu, že pokud u nás vůbec nebyl, nemá přeci co skrývat, ať mi ukáže tašku a může jít,” líčí Tereza. Muž na výzvu reagoval útěkem.

“V tu ránu mě docvaklo, že u nás opravdu něco vzal a samozřejmě se rozběhla za ním,” vypráví Tereza. Zloděj přeběhl frekventovanou čtyřproudovou silnici a vydal se směrem k Dornychu, pak zabočil na Mlýnskou. Tereza za ním.

Nemysli si, že mi utečeš

Cestou jsem na něj začala křičet. Velmi důrazně a sprostě křičet. Ze slušnosti teď ani nemůžu říct, co všechno,” směje se Tereza. Zlodějíčka nebojácná prodavačka, která ho pronásledovala i po několika stovkách metrů, očividně vyděsila. Aby se jí zbavil, odhodil cestou dvě trička na zem.

“To byla dost levná návnada, neskočila jsem mu na to. Sebrala trička, zakřičela na něj, že tohle rozhodně nestačí, že mi stejně neuteče a běžela za ním dál,” popisuje Tereza. Její odhodlání a buldočí neústupnost fungovaly. Po několika desítkách metrů muž zastavil, otočil se a zamířil k Tereze.

A pak mě poprosil, ať už ho konečně nechám být..

“Vytáhl z tašky zbytek triček a dal mi je. Pak mě poprosil, ať už ho nechám být,” prozradila Tereza.

Nenechala.

“Dal se znovu do chůze a já za ním. On ušel deset kroků směrem ode mě a pak pět zpátky, když viděl, že za ním pořád jdu. Prosil mě, abych ho nechala být. Řekla jsem mu, že ani náhodou,” líčí Tereza.

Skok padákem není oproti tomu žádný adrenalin

“Byl to opravdový adrenalin. Skákala jsem padákem a oproti tomuhle to nebylo nic. V tu chvíli jsem vůbec nepřemýšlela nad nějakým rizikem,” popisuje Tereza. Muže pronásledovala dalších pár minut, než si uvědomila, že je její kolegyně v prodejně sama a zloděj může mít kumpány.

Cestou zpátky potkala hlídku policistů. Společně pak začali po muži pátrat v policejním autě, bohužel neúspěšně. (Pátrání však stále pokračuje a policisté vyzývají veřejnost k pomoci.)

Čokoládová medaile nebo Leoš Mareš?

Když se na incident dívá mladá dívka zpětně, zachovala by se stejně. “Asi to mám v sobě. V dětství jsem chtěla být policistkou,” prozradila Tereza. “A hlavně ten zloděj byl malý, takového klidně přeperu,” dodává s úsměvem.

A odměna za její odvahu? “V práci jsem zatím žádnou čokoládovou medaili nedostala. Ale o tom pronásledování prý mluvili na Evropě 2 Leoš Mareš s Patrikem Hezuckým. Tak pokud se jim to líbilo, může mi Leoš poslat lístek na jeho koncert,” uzavírá pobaveně Tereza.

Vizitka autora

 

Martin Šeda

Šéfredaktor Brněnské Drbny (kontakt: sefredaktor@brnenskadrbna.cz)

Něžný barbar & Hospodský pábitel

 
Foto Archiv Terezy K.
 


 

Kam dál?

FOTO: Na Moraváku už vyrůstá vánoční ruské kolo

pondělí, 12. listopadu 2018, 15:22

Na Moravském náměstí už dělníci staví vyhlídkové ruské kolo. Atrakce bude sahat do výšky až 33 metrů, čímž se dostane...

Špilberk se opět zbarví do purpurové. Připomene tak Světový den...

pondělí, 12. listopadu 2018, 12:36

Brněnský hrad Špilberk se letos opět zahalí do purpurové. Připomene tak Světový den předčasně narozených dětí, akci v...

Stovky lidí vzdaly v Brně hold válečným veteránům. Na Moraváku...

pondělí, 12. listopadu 2018, 08:26

Několik stovek lidí přišlo dnes hodinu po poledni uctít památku válečných veteránů na brněnské Moravské náměstí. Akci...

VIDEO: Na výstavišti padl rekord. Na festivalu Life! si společně...

neděle, 11. listopadu 2018, 20:02

Nový taneční rekord v počtu tančících v jednu chvíli na jednom místě pokořili v sobotu návštěvníci brněnského festivalu...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Pozor na zvěř na silnicích. Počet nehod roste

Pravděpodobnost střetu se zvěří se zvyšuje večer mezi 20 hodinou a půlnocí a dále mezi 5 až 9 hodinou ráno. Nejvyšší výskyt můžeme očekávat na delších rovných, neoplocených úsecích silnic vyšších tříd vedoucích lesem. Vhodná kombinace technických opatření a dopravního značení může pomoci.

Evropská komise nebude vyplácet dotace do vyřešení Babišova případu

Dokud nebude vyjasněna situace okolo možného střetu zájmů českého premiéra Andreje Babiše, nehodlá Evropská komise vyplácet firmám spojovaným s předsedou vlády žádné dotace. Prohlásil to dnes komisař EU pro rozpočet Günther Oettinger během debaty v Evropském parlamentu. Řekl rovněž, že od začátku srpna, kdy platí nová pravidla posuzování střetu zájmů, nebyly v souvislosti s firmou Agrofert žádné dotace vyplaceny.

Pátrání po čtyřleté Marušce pokračuje. Matka se brání proti nařčení otce, redakce získala znalecký posudek

Policisté od pátku 7. prosince pátrají po čtyřleté Marii Žiškové. Podle jejich informací se dívenka nachází neznámo kde s otcem Vladimírem Žiškou. Ten v současné době rozesílá prostřednictvím organizace Family for Liberty tiskové prohlášení, ve kterém napadá matku mimo jiné ze sexuálního zneužívání a týrání dcery. Ve vyjádření matky Marušky, které redakce Olomoucké Drbny získala, však její máma popírá, že by k něčemu takovému docházelo. Navíc redakce získala znalecký posudek, ze kterého vyplývá, že Vladimír Žiška nemá předpoklady k výchově dítěte.