Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

TIPY NA VÍKEND: Slavnosti dobrého jídla, Ochutnej Afriku, závod osmiveslic a Básníci v káznici

 
pátek, 19. října 2018, 16:00

Poslední týden Babího léta je za námi a máme tak možnost si ještě v relativním teple užít podzimní krásy. Máme pro vás pár tipů, jak si ho užít naplno!

Pátý ročník jediného veletrhu luxusních hodinek v České a Slovenské republice, Salon Exceptional Watches, se letos v pátek a v sobotu 19.–20. října v Uměleckoprůmyslovém muzeu. Přijďte se ponořit do světa časomír, potkat se s osobnostmi hodinářského světa, vyzkoušet si hodinky na Vaše zápěstí, vyslechnout si jedinečné přednášky a obdivovat ukázky hodinářské práce. Brno se na 2 dny stane centrem všech #watchlovers.

V pátek 19. a v sobotu 20. října vás na Futurum Food Festu čeká plno rozmanitých pokrmů z celého světa – od amerických hamburgerů a kanadských poutines, přes čínské knedlíčky a vietnamské rolky, až po indické kuřecí biryani nebo proslulou thajskou polévku tom yum. Milovníky asijské a orientální kuchyně potěší thajská jídla, nebo jihoindické speciality. Pro příznivce extrémnějších a méně tradičních chutí si Klub cestovatelů připraví sarančata na červeném víně a další hmyzí speciality.

A pokud vám budou chybět africké speciality, tak ty objevíte v sobotu 20. října v Tržnici na akci Ochutnej Ariku v Brně. Čerstvé ovoce přímo z Ugandy! A taky sušené na africkém slunci a grilované ve středu Brna!

Elán oslaví v roce 2018 padesát let od založení kapely a toto výročí oslaví československým turné, v rámci něhož se v sobotu 20. října 2018 zastaví brněnské Hale Rondo.

Hlavní událostí programu Bena Cristovao pro podzim 2015 je jeho turné, které by mělo po vizuální stránce i svou návštěvností pokořit to předchozí. Ben Cristovao opět zapojí skvělé muzikanty, chybět za mixážním pultem nebude ani jeho dlouholetý DJ a kamarád Abdu. Představí se také skvělí hosté a light show bude v rukách těch nejlepších. Nadupanou show Bena Cristovao si užijete v sobotu 20. října od začátku až do jejího úplného konce!

Sto let od založen íČeskoslovenska si žádá ohlédnutí za tím, co se za poslední století událo. Dietrichsteinský palác  na Zelném trhu připravil v rámci 100. výročí vzniku samostatného Československa hned tři výstavy – Jak se poznávali: moravsko-slovenské vztahy v letech 1848–1919, Tradiční lidová kultura – výkladní skříň státu – vděčný symbol národa a Srpen 1968 mezi dějinnými osmičkami. Výstavy budou doplněny zajímavým programem v podobě workshopů, promítání filmů, přednášek a komentovaných prohlídek. 

Od začátku týdne na náměstí Svobody pokračují Slavnosti dobrého jídla, na kterých se představí restaurace, ale také foodtrucky či regionální prodejci. Otevřeno je až do soboty do 20 hodin, v případě zájmu se akce dokonce každý den o dvě hodiny protáhne.

Co dělat mají i fanoušci sportu. Závody univerzitních osmiveslic Osmy Brno se konají dnes od 15 hodin, zítra od 9 se odehraje finále. Akce navazuje na tradici z roku 1937, kdy se jel pravděpodobně první ročník utkání mezi dvěma brněnskými vysokými školami – dnešní Masarykovou univerzitou a Vysokým učením technickým v Brně. Tradice byla obnovena v roce 2015.

Milovníci poezie si přijdou na své v rámci festivalu Básníci v káznici , který se koná od včerejška v Brně v bývalé káznici na ulici Bratislavské.  Projekt je inspirován mimo jiné skutečností, že právě zde si svůj trest museli vytrpět autoři jako Petr Bezruč, Jan Zahradníček nebo Zdeněk Rotrekl. Festival pracuje s poezií ve formě veršů, ale také hudby a pohybu, což ostře kontrastuje s prostředím i minulostí objektu. 

Napsal(a) Aneta Krikelová, Martin Šeda | Foto Veslo.cz | Zdroj MMB
 


 

Kam dál?

Na jižní Moravě se dvojnásobně zvedl počet případů klíšťové...

pátek, 19. října 2018, 08:48

Krajská hygienická stanice Jihomoravského kraje zaznamenala k polovině října dvojnásobný počet případů klíšťové...

Pod Joštem už vyrůstá nové kluziště. Organizátoři si letos...

čtvrtek, 18. října 2018, 16:44

Pod jezdeckou sochou Jošta na Moraváku po několika měsících opět vyrůstá kluziště. Při příznivých teplotních podmínkách...

VIDEO: V Brně vzniká nový akční seriál o kaskadérech. Nabídne šílené...

čtvrtek, 18. října 2018, 12:33

V Brně vzniká nový komediální seriál z kaskadérského prostředí. Aktuálně tvůrci dokončili pilotní díl, který bude mít...

V Brně se o víkendu představí elita tatérů z celého světa

čtvrtek, 18. října 2018, 12:25

Více než dvě stovky přihlášených tatérů ze střední Evropy i celého světa, street food zóna, afterpárty a další...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.