Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Legendární Brněnka a hladové okno na České končí

 
čtvrtek, 4. října 2018, 17:16

Zamčené dveře, zabedněná okna a udivené výrazy nepříjemně překvapených Brňanů. Nonstop Brněnka se stále veselou obsluhou a k ní připojené "hladové okno", kde si člověk ve 3 ráno provinile dopřával párek v rohlíku (pokud mu sdělení "Nejsou rohlíky ani párky" nepřekazilo plány), smažák nebo "hamburger s vejce", jsou minulostí. Město po vzájemné dohodě s provozovatelem ukončilo smlouvu, budova projde rekonstrukcí. Nový nájemce zatím znám není.

Městská část Brno-střed, které dům na Joštově patří, podle mluvčí Kateřiny Dobešové dlouhodobě připravuje rekonstrukci vstupního portálu budovy a obou provozoven v přízemí tak, aby obě měly přímé vstupy z ulice.

„Jedná se o dlouhodobý záměr, jeho příprava zabrala poměrně hodně času, a to i vzhledem k nutnosti získání povolení od památkářů, kteří také budou na rekonstrukci portálu průběžně dohlížet. Od rekonstrukce očekáváme zhodnocení prostor a tím i vyšší nájem z nich," uvedla Drbně Dobešová.

Nonstop vstup veřejnosti do domu byl nešťastný, říká mluvčí

Dalším důvodem je i bezpečnost obyvatel domu. „Vstupy do provozoven z chodby v domě nebyly šťastným řešením a docházelo zde ke kolizním situacím mezi obyvateli a nakupujícími," dodala mluvčí.

Nový nájemník? Zatím neznámý

Jaké bude obsazení nebytového prostoru po obchodu Brněnky, zatím městská část neví. ,„Těsně před rekonstrukcí není vhodné prostor obsazovat. Jeho obsazení budeme řešit až ve chvíli, kdy bude znám termín ukončení rekonstrukce. Volné nebytové prostory k pronájmu standardně vyvěšujeme formou adresného záměru na úřední desce," uzavřela Dobešová.

O potraviny v centru Brňané nepřijdou

Brňané sice přichází o jedno z ikonických míst nočního života brněnského centra, funkci prodejny potravin však převezme bistro Papali, které najdete na České zhruba 50 metrů od Brněnky,. „Papali po uzavření Brněnky aktuálně stavebně upravujeme tak, aby se z části prostoru stala prodejna potravin," sdělila Drbně provozní bistra K.H. 

Vizitka autora

 

Martin Šeda

Šéfredaktor Brněnské Drbny (kontakt: sefredaktor@brnenskadrbna.cz)

Něžný barbar & Hospodský pábitel

 
 


 

Kam dál?

Jihomoravské obce v průměru hospodaří hůře než obce ze zbytku...

čtvrtek, 4. října 2018, 11:07

Obce v Jihomoravském kraji hospodařily v loňském roce hůře než obce ve většině ostatních krajů, přestože jejich příjmy...

PŘEDVOLEBNÍ KORIDA: Co považují kandidáti za největší problémy Brna a...

středa, 3. října 2018, 12:21

Již o nadcházejícím víkendu se rozhodne o dalším směřování Brna na následující roky. Brňané si budou volit své...

Strážníci začnou od pondělí pokutovat neoprávněný vjezd do...

středa, 3. října 2018, 09:40

Skoro patnáct tisíc automobilů už zkontrolovaly hlídky městské policie u vjezdů do míst, kam mohou od 1. září letošního...

Topná sezóna začíná. Máte vyčištěný komín?

středa, 3. října 2018, 09:24

S nacházejícím podzimem se ochladilo a spousta majitelů domů už zatopila. Začátek října je také oficiálním startem...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Ekonomickou situaci Česku hodnotí kladně nejvíce lidí za 20 let

Současnou ekonomickou situaci ČR hodnotí kladně 52 procent Čechů. Je to nejvyšší podíl od roku 1999, kdy Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) začalo tuto statistiku zjišťovat. Zhoršilo se ale očekávání ekonomického vývoje v tomto roce. Svou životní úroveň pak považuje za dobrou 53 procent lidí, což je zhruba stejně jako loni na podzim. Vyplývá to z lednového průzkumu CVVM.

Desítky kilogramů polského masa se salmonelou snědli ve školách i nemocnici

Státní veterinární správa dnes uveřejnila místa, kam se dostalo nebezpečné polské maso s obsahem salmonely. Některé maso se podařilo zajistit a bude zlikvidováno, jinde ho ale už zpracovali. Dostalo se tak na talíře dětí v základních školách i pacientů v nemocnici. Podle polského ministra ale Česko celý problém zveličuje.

Za nenávistné komentáře k fotce prvňáků padlo třetí obvinění

Za nenávistné komentáře, které se na podzim 2017 objevily na sociálních sítích pod fotografií prvňáků z teplické základní školy, policisté v úterý obvinili zhruba čtyřicetiletého muže z Moravy. Vyplývá to z informací na webu policie Ústeckého kraje a vyjádření teplického policejního mluvčího Daniela Vítka. Do třídy chodily převážně romské, vietnamské a arabské děti, muž je třetím obviněným v této kauze. Na jeho obvinění dnes upozornil server Novinky.cz.