Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Legendární Brněnka a hladové okno na České končí

 
čtvrtek, 4. října 2018, 17:16

Zamčené dveře, zabedněná okna a udivené výrazy nepříjemně překvapených Brňanů. Nonstop Brněnka se stále veselou obsluhou a k ní připojené "hladové okno", kde si člověk ve 3 ráno provinile dopřával párek v rohlíku (pokud mu sdělení "Nejsou rohlíky ani párky" nepřekazilo plány), smažák nebo "hamburger s vejce", jsou minulostí. Město po vzájemné dohodě s provozovatelem ukončilo smlouvu, budova projde rekonstrukcí. Nový nájemce zatím znám není.

Městská část Brno-střed, které dům na Joštově patří, podle mluvčí Kateřiny Dobešové dlouhodobě připravuje rekonstrukci vstupního portálu budovy a obou provozoven v přízemí tak, aby obě měly přímé vstupy z ulice.

„Jedná se o dlouhodobý záměr, jeho příprava zabrala poměrně hodně času, a to i vzhledem k nutnosti získání povolení od památkářů, kteří také budou na rekonstrukci portálu průběžně dohlížet. Od rekonstrukce očekáváme zhodnocení prostor a tím i vyšší nájem z nich," uvedla Drbně Dobešová.

Nonstop vstup veřejnosti do domu byl nešťastný, říká mluvčí

Dalším důvodem je i bezpečnost obyvatel domu. „Vstupy do provozoven z chodby v domě nebyly šťastným řešením a docházelo zde ke kolizním situacím mezi obyvateli a nakupujícími," dodala mluvčí.

Nový nájemník? Zatím neznámý

Jaké bude obsazení nebytového prostoru po obchodu Brněnky, zatím městská část neví. ,„Těsně před rekonstrukcí není vhodné prostor obsazovat. Jeho obsazení budeme řešit až ve chvíli, kdy bude znám termín ukončení rekonstrukce. Volné nebytové prostory k pronájmu standardně vyvěšujeme formou adresného záměru na úřední desce," uzavřela Dobešová.

O potraviny v centru Brňané nepřijdou

Brňané sice přichází o jedno z ikonických míst nočního života brněnského centra, funkci prodejny potravin však převezme bistro Papali, které najdete na České zhruba 50 metrů od Brněnky,. „Papali po uzavření Brněnky aktuálně stavebně upravujeme tak, aby se z části prostoru stala prodejna potravin," sdělila Drbně provozní bistra K.H. 

Vizitka autora

 

Martin Šeda

Šéfredaktor Brněnské Drbny (kontakt: sefredaktor@brnenskadrbna.cz)

Něžný barbar & Hospodský pábitel

 
 


 

Kam dál?

Jihomoravské obce v průměru hospodaří hůře než obce ze zbytku...

čtvrtek, 4. října 2018, 11:07

Obce v Jihomoravském kraji hospodařily v loňském roce hůře než obce ve většině ostatních krajů, přestože jejich příjmy...

PŘEDVOLEBNÍ KORIDA: Co považují kandidáti za největší problémy Brna a...

středa, 3. října 2018, 12:21

Již o nadcházejícím víkendu se rozhodne o dalším směřování Brna na následující roky. Brňané si budou volit své...

Vesmír nebyl nikdy blíže! Brno má největší 3D planetárium ve střední...

středa, 3. října 2018, 10:00

Brno, Hamburk a Varšava – co mají tato tři města společného? Jsou to jediné evropské metropole, kde můžete navštívit...

Strážníci začnou od pondělí pokutovat neoprávněný vjezd do...

středa, 3. října 2018, 09:40

Skoro patnáct tisíc automobilů už zkontrolovaly hlídky městské policie u vjezdů do míst, kam mohou od 1. září letošního...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pozor, děti v autech jedou na prázdniny

V letních měsících jsou děti na silnicích nejohroženější. Nebezpečí jim hrozí i v roli spolucestujících v autě. Co si tedy připomenout před začátkem letních prázdnin? A je možné se věnovat dopravní výchově hrou i o prázdninách?

Vysílání z nedělní demonstrace na ČT vidělo čtvrt milionu lidí

Vysílání z nedělní demonstrace na pražské Letné vidělo na kanále ČT 24 v průměru 245 tisíc diváků starších 15 let. To je 12 procent z těch, co byli v tu dobu, tedy mezi 16:30 a 20:00 hodinou, u televize.

POLITOLOGOVÉ: Letná Babišovi vadí, voliče ANO ale nemusí ovlivnit

Nedělní protivládní demonstrace na pražské Letné, která byla dosud největším občanským protestem od listopadu 1989, podle oslovených politologů znamená pro premiéra Andreje Babiše (ANO) nepříjemnou situaci a poškozenou image u části domácí veřejnosti i v zahraničí. K jeho demisi ale nepovede. A to zda ovlivní rozložení voličských preferencí s dosud jasně dominujícím hnutí ANO, nelze v tuto chvíli odhadnout, záležet podle nich bude na více faktorech. Vyplývá to z dnešní ankety mezi politology. Sněmovní volby, které rozhodnou o příští vládě, se mají konat v řádném termínu v roce 2021.