Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Legendární Brněnka a hladové okno na České končí

 
čtvrtek, 4. října 2018, 17:16

Zamčené dveře, zabedněná okna a udivené výrazy nepříjemně překvapených Brňanů. Nonstop Brněnka se stále veselou obsluhou a k ní připojené "hladové okno", kde si člověk ve 3 ráno provinile dopřával párek v rohlíku (pokud mu sdělení "Nejsou rohlíky ani párky" nepřekazilo plány), smažák nebo "hamburger s vejce", jsou minulostí. Město po vzájemné dohodě s provozovatelem ukončilo smlouvu, budova projde rekonstrukcí. Nový nájemce zatím znám není.

Městská část Brno-střed, které dům na Joštově patří, podle mluvčí Kateřiny Dobešové dlouhodobě připravuje rekonstrukci vstupního portálu budovy a obou provozoven v přízemí tak, aby obě měly přímé vstupy z ulice.

„Jedná se o dlouhodobý záměr, jeho příprava zabrala poměrně hodně času, a to i vzhledem k nutnosti získání povolení od památkářů, kteří také budou na rekonstrukci portálu průběžně dohlížet. Od rekonstrukce očekáváme zhodnocení prostor a tím i vyšší nájem z nich," uvedla Drbně Dobešová.

Nonstop vstup veřejnosti do domu byl nešťastný, říká mluvčí

Dalším důvodem je i bezpečnost obyvatel domu. „Vstupy do provozoven z chodby v domě nebyly šťastným řešením a docházelo zde ke kolizním situacím mezi obyvateli a nakupujícími," dodala mluvčí.

Nový nájemník? Zatím neznámý

Jaké bude obsazení nebytového prostoru po obchodu Brněnky, zatím městská část neví. ,„Těsně před rekonstrukcí není vhodné prostor obsazovat. Jeho obsazení budeme řešit až ve chvíli, kdy bude znám termín ukončení rekonstrukce. Volné nebytové prostory k pronájmu standardně vyvěšujeme formou adresného záměru na úřední desce," uzavřela Dobešová.

O potraviny v centru Brňané nepřijdou

Brňané sice přichází o jedno z ikonických míst nočního života brněnského centra, funkci prodejny potravin však převezme bistro Papali, které najdete na České zhruba 50 metrů od Brněnky,. „Papali po uzavření Brněnky aktuálně stavebně upravujeme tak, aby se z části prostoru stala prodejna potravin," sdělila Drbně provozní bistra K.H. 

Vizitka autora

 

Martin Šeda

Šéfredaktor Brněnské Drbny (kontakt: sefredaktor@brnenskadrbna.cz)

Něžný barbar & Hospodský pábitel

 
 


 

Kam dál?

Jihomoravské obce v průměru hospodaří hůře než obce ze zbytku...

čtvrtek, 4. října 2018, 11:07

Obce v Jihomoravském kraji hospodařily v loňském roce hůře než obce ve většině ostatních krajů, přestože jejich příjmy...

PŘEDVOLEBNÍ KORIDA: Co považují kandidáti za největší problémy Brna a...

středa, 3. října 2018, 12:21

Již o nadcházejícím víkendu se rozhodne o dalším směřování Brna na následující roky. Brňané si budou volit své...

Strážníci začnou od pondělí pokutovat neoprávněný vjezd do...

středa, 3. října 2018, 09:40

Skoro patnáct tisíc automobilů už zkontrolovaly hlídky městské policie u vjezdů do míst, kam mohou od 1. září letošního...

Topná sezóna začíná. Máte vyčištěný komín?

středa, 3. října 2018, 09:24

S nacházejícím podzimem se ochladilo a spousta majitelů domů už zatopila. Začátek října je také oficiálním startem...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

VIDEO: Miloš Zeman jako Albus Bumbal. Brněnští kouzelníci Orsava a Lovecká vytvořili další geniální video

Příběh Harryho Pottera zná celý svět. Věděli jste však, že mladý Harry zápasil o Kámen mudrců také v Česku? Jeho soupeřem nebyl nikdo jiný než Albus Bumbal, v českém podání s prezidentem Zemanem. Oblíbený brněnský filmař Michal Orsava spojil síly s talentovanou tvůrkyní Michaelou Loveckou a výsledkem je vtipem nadupané dílo, které má potenciál stát se dalším celorepublikovým virálem.

Čeští hokejisté si zahráli proti Tatarstánu, do zápasu nastoupil i prezident

Česká veteránská reprezentace se koncem prvního adventního týdne vypravila do Kazaně, více než milionové metropole Tatarstánu a jednoho z největších měst v evropské části Ruska. Tam odehrála přátelský zápas proti domácímu výběru, který byl sportovní kulisou k rusko – českému ekonomickému fóru.

Ode dneška platí na železnici v ČR nový jízdní řád

V Česku ode dneška platí nový železniční jízdní řád. České dráhy s jeho zavedením přidaly přímé spoje mezi Prahou a Opavou a z jižní Moravy a Ostravy do Berlína a místo některých vlaků EuroCity a InterCity znovu zařadily Pendolino. Změnou je i zrychlení dopravy mezi Prahou a západními Čechami díky otevření Ejpovických tunelů. Konkurenční Leo Express avizoval zrychlení svého spoje mezi Prahou a Košicemi o 17 minut vlivem snížení počtu zastávek, RegioJet přidal vlaky na trati Praha-České Budějovice a nově zastavuje ve Skalici nad Svitavou.