Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Legendární Brněnka a hladové okno na České končí

 
čtvrtek, 4. října 2018, 17:16

Zamčené dveře, zabedněná okna a udivené výrazy nepříjemně překvapených Brňanů. Nonstop Brněnka se stále veselou obsluhou a k ní připojené "hladové okno", kde si člověk ve 3 ráno provinile dopřával párek v rohlíku (pokud mu sdělení "Nejsou rohlíky ani párky" nepřekazilo plány), smažák nebo "hamburger s vejce", jsou minulostí. Město po vzájemné dohodě s provozovatelem ukončilo smlouvu, budova projde rekonstrukcí. Nový nájemce zatím znám není.

Městská část Brno-střed, které dům na Joštově patří, podle mluvčí Kateřiny Dobešové dlouhodobě připravuje rekonstrukci vstupního portálu budovy a obou provozoven v přízemí tak, aby obě měly přímé vstupy z ulice.

„Jedná se o dlouhodobý záměr, jeho příprava zabrala poměrně hodně času, a to i vzhledem k nutnosti získání povolení od památkářů, kteří také budou na rekonstrukci portálu průběžně dohlížet. Od rekonstrukce očekáváme zhodnocení prostor a tím i vyšší nájem z nich," uvedla Drbně Dobešová.

Nonstop vstup veřejnosti do domu byl nešťastný, říká mluvčí

Dalším důvodem je i bezpečnost obyvatel domu. „Vstupy do provozoven z chodby v domě nebyly šťastným řešením a docházelo zde ke kolizním situacím mezi obyvateli a nakupujícími," dodala mluvčí.

Nový nájemník? Zatím neznámý

Jaké bude obsazení nebytového prostoru po obchodu Brněnky, zatím městská část neví. ,„Těsně před rekonstrukcí není vhodné prostor obsazovat. Jeho obsazení budeme řešit až ve chvíli, kdy bude znám termín ukončení rekonstrukce. Volné nebytové prostory k pronájmu standardně vyvěšujeme formou adresného záměru na úřední desce," uzavřela Dobešová.

O potraviny v centru Brňané nepřijdou

Brňané sice přichází o jedno z ikonických míst nočního života brněnského centra, funkci prodejny potravin však převezme bistro Papali, které najdete na České zhruba 50 metrů od Brněnky,. „Papali po uzavření Brněnky aktuálně stavebně upravujeme tak, aby se z části prostoru stala prodejna potravin," sdělila Drbně provozní bistra K.H. 

Vizitka autora

 

Martin Šeda

Šéfredaktor Brněnské Drbny (kontakt: sefredaktor@brnenskadrbna.cz)

Něžný barbar & Hospodský pábitel

 
 


 

Kam dál?

Jihomoravské obce v průměru hospodaří hůře než obce ze zbytku...

čtvrtek, 4. října 2018, 11:07

Obce v Jihomoravském kraji hospodařily v loňském roce hůře než obce ve většině ostatních krajů, přestože jejich příjmy...

PŘEDVOLEBNÍ KORIDA: Co považují kandidáti za největší problémy Brna a...

středa, 3. října 2018, 12:21

Již o nadcházejícím víkendu se rozhodne o dalším směřování Brna na následující roky. Brňané si budou volit své...

Strážníci začnou od pondělí pokutovat neoprávněný vjezd do...

středa, 3. října 2018, 09:40

Skoro patnáct tisíc automobilů už zkontrolovaly hlídky městské policie u vjezdů do míst, kam mohou od 1. září letošního...

Topná sezóna začíná. Máte vyčištěný komín?

středa, 3. října 2018, 09:24

S nacházejícím podzimem se ochladilo a spousta majitelů domů už zatopila. Začátek října je také oficiálním startem...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Mezi Židenicemi a hlavním nádražím budou...

  • Ženy dnes získají v desítkách podniků po...

  • VIDEO: Jak vypadal Špilberk v dobách své...

  • Kolemjedoucí řidič našel u silnice mrtvolu...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Jak jsou na tom zimní pneumatiky? Propadly ty nejlevnější

Chladné dny mohou přijít velmi rychle, a s nimi i povinnost zimního obutí aut. Zákon stanoví, že pokud mají zimní pneumatiky vzorek nižší než 4 mm, je třeba pořídit nové. Podle doporučení výrobců byste měli měnit pneumatiky po čtyřech až šesti letech užívání. Spolehlivým rádcem při výběru kvalitních gum je časopis dTest, který ve spolupráci s německým autoklubem ADAC přinesl výsledky nového testu zimních pneumatik o průměru ráfku 14 a 16 palců. Závěr je jednoznačný – šetřit se nevyplácí.

Češi zachraňují helikoptérou slona v Indonésii, armáda asistuje

Česká nezisková organizace na záchranu pralesů a zvířat, spolek Prales dětem, se vrhla do akce, která je v historii Indonésie nevídaná. Spolek se ve spolupráci se šesti indonéskými organizacemi a armádou rozhodl přesunout kriticky ohroženého slona sumaterského uvízlého na palmové plantáži do třicet kilometrů vzdálené pralesní státní rezervace. Jak? Helikoptérou. Proč? Hrozí mu smrt rukou místních.

Babí léto končí, přichází ochlazení. Příští týden může sněžit

Nezvykle teplý říjen bez srážek je u konce, v příštích dnech se začne ochlazovat a přijdou i tolik očekávané srážky. Kvůli nízkým teplotám by pak v příštím týdnu mohlo dorazit i sněžení.