Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Liga vozíčkářů v Brně získala nový sociální automobil. Složily se na ni firmy z jižní Moravy

 
úterý, 2. října 2018, 11:36

Nový vůz značky Dacia Dokker slavnostně převzali minulý týden zástupci Ligy vozíčkářů v Brně. Projekt organizuje poděbradská reklamní agentura Kompakt. Vozidlo budou zaměstnanci zařízení využívat zejména pro přepravu klientů a osobních asistentů.

Liga vozíčkářů v Brně, která poskytuje pomoc hendikepovaným osobám, obdržela v rámci projektu Sociální automobil už svůj třetí vůz. „Ve většině sociálních zařízení je vozový park ve špatném technickém stavu, přitom jde v mnoha směrech o velmi důležitou součást poskytování kvalitní péče, obzvláště při péči o hendikepované. Tato zařízení obvykle získávají nový automobil velmi obtížně, a proto jsem rád, že brněnská Liga vozíčkářů získala třetí automobil, který jim pomůže v dalším rozšiřování jejich aktivit,“ prohlásil jednatel společnosti Kompakt Miroslav Káninský.

Liga vozíčkářů v Brně pomáhá postiženým překonávat bariéry světa hendikepu a podporuje je v samostatnosti. Starší vozidla z projektu Sociální automobil zařízení stále slouží k převozu klientů, kteří se tak díky nim mohou účastnit například výcviku svých asistenčních pejsků.

„Z automobilu máme velkou radost a chtěli bychom poděkovat všem partnerským společnostem, které se na zakoupení vozu podílely. Nový vůz využijeme k tomu, aby byli naši sociální pracovníci více flexibilní například v oblasti osobní asistence. Také jej plánujeme využívat v rámci vzdělávacích a preventivních projektů na základních a středních školách, “komentovala předání vozidla fundraiserka Ligy vozíčkářů v Brně Lenka Uldrijanová.

Projekt Sociální automobil funguje v České republice již 20 let, za tu dobu Kompakt předal díky všem dárcům přes 700 vozidel. Na financování auta pro Ligu vozíčkářů se podílelo 38 sponzorů napříč obory od velkých firem až po jednotlivce z Brna a okolí.

Vizitka autora

 

Martin Šeda

Šéfredaktor Brněnské Drbny (kontakt: sefredaktor@brnenskadrbna.cz)

Něžný barbar & Hospodský pábitel

 
Foto Kompakt | Zdroj s použitím TZ
 


 

Kam dál?

Hasiči a záchranáři budou mít ve Slavkově novou výjezdovou stanici

úterý, 2. října 2018, 09:34

Na novou výjezdovou stanici se můžou těšit zdravotníci a hasiči ve Slavkově u Brna. Společný projekt posvětili v...

Spor okolo Janáčkova kulturního centra: soud nařídil uvádět ateliér...

úterý, 2. října 2018, 09:03

Tvůrci původního návrhu koncertního sálu v Brně z ateliéru M1 architekti dosáhli dílčího úspěchu, soud nařídil uvádět...

Předsudky o domovech pro seniory jsou minulostí, říká ředitel...

pondělí, 1. října 2018, 18:41

Martin Krňávek má od nedávna jako ředitel na starosti dvě SeneCura SeniorCentra, a to v Modřicích a v Šanově na jižní...

Vídeň - sever, Praha - venkov. Známe posledních 10 návrhů, ze kterých...

pondělí, 1. října 2018, 16:58

První říjnovým dnem odstartovalo finálové kolo hlasování o název nového brněnského nádraží. Lidé mohou vybírat...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Na třídě Svobody a dalších místech v Olomouci se objevily obrysy postav. Symbolizují počet usmrcených chodců

Na chodníku u křižovatky třída Svobody a ulice Aksamitova a třech dalších místech v Olomouci se dnes ráno objevily obrysy postav a speciální pomníček, doplněný hashtagem #113. Ten symbolizuje počet usmrcených chodců při dopravních nehodách v ČR za loňský rok.

Věrnostní program Mastercardu přináší členům unikátní privátní koncert legend Stereo MC‘s

Společnost Mastercard v rámci věrnostního programu Priceless Specials pořádá soutěž o 250 vstupenek na privátní koncert Stereo MC‘s. Šance získat lístky na tuto britskou taneční a hiphopovou legendu budou mít uživatelé karet Mastercard a Maestro registrovaní v programu, kteří odkliknutím speciálního odkazu potvrdí svoji účast v soutěži a provedou alespoň jeden nákup u kteréhokoliv partnerského obchodníka Priceless Specials. Soutěž o vstupenky na Stereo MC´s se koná v období od 20. srpna do 25. září.

Média spekulují o Zaorálkovi jako ministru kultury

Novým ministrem kultury by se podle serverů Seznam Zprávy a Novinky.cz mohl stát někdejší ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD). Nynější předseda sněmovního zahraničního výboru na dotaz, zda by do vlády vstoupil, neodpověděl. Zaorálka vnímá jako dobrého kandidáta poslanec ČSSD Jan Birke, který řekl, že sám nabídku na tuto pozici nedostal.