Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Modřické základní škole spadla na zem láhev se čpavkem. Hasiči evakuovali 75 lidí

 
úterý, 18. září 2018, 16:25

Několik jednotek hasičů dnes zasahovalo v základní škole v Modřicích. Při nešikovné manipulaci tam pracovníkovi specializované firmy upadla nádoba se čpavkem. Opustit budovu muselo 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.

Hasiči na místě zjistili, že pracovníkovi odborné firmy, jež měla odvést k likvidaci nádoby s chemikáliemi, se při manipulaci jedna z nádob rozbila a unikla čpavková voda. Hasiči nechali z preventivních důvodů vyklidit jedno patro školy.

„Na místo přijela naše mobilní chemická laboratoř, která detekovala zbylé látky a zajistila odstranění následků uniku čpavku. Další likvidaci látek obstará specializovaná firma. Jednotky na místě zasahovaly od 11.35 do 14.36 hodin," uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Vizitka autora

 

Martin Šeda

Šéfredaktor Brněnské Drbny (kontakt: sefredaktor@brnenskadrbna.cz)

Něžný barbar & Hospodský pábitel

 
Foto HZS JMK
 


 

Kam dál?

Brněnský rodák a fanoušek Komety jde pěšky z Třince, aby sehnal...

úterý, 18. září 2018, 12:35

Brněnský rodák Daniel Marek dnes vyrazil na netradiční túru. Během pěti dní chce ujít téměř 250 kilometrovou vzdálenost...

Začíná sbírka Srdíčkové dny, která pomáhá vážně nemocným dětem

úterý, 18. září 2018, 10:44

Charitativní společnost Život dětem v pondělí zahájila podzimní sbírku Srdíčkové dny, která potrvá do pátku. Pomáhá...

Kampaň "Měl jsem se líp učit" s romskými kopáči byla pokleslá,...

neděle, 16. září 2018, 11:07

Ústavní soud definitivně potvrdil pokutu 60 tisíc korun za reklamní kampaň, která v roce 2009 oblékla romské kopáče v...

Společnosti slibující energetické aukce obcházejí zákon

neděle, 16. září 2018, 10:41

Nepoctiví obchodníci v energetice si hledají stále nové způsoby, jak vylákat z důvěřivých lidí peníze. Podomní prodej...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

KOMENTÁŘ: Rychlý internet v obcích? Memorandum obcí nad Prahou ukazuje, jak na to

Všichni se shodují na tom, že rychlý a stabilní internet bude vytvářet základ naší konkurenceschopnosti v následující dekádě. Ale nejen to… Rychlý internet je také klíčovým pilířem pro vyrovnávání příjmových disproporcí mezi jednotlivými regiony. V analogovém světě je vzdálenost hlavní bariérou mobility na trhu práce, v digitálním světě ale tato bariéra padá. Takže otázka zní: Jak přivést do menších obcí rychlý a stabilní internet?

Sníst, nebo vyhodit prošlé potraviny?

Prošlé potraviny nepatří automaticky do koše. Spotřebitelská organizace dTest vydala praktického průvodce, který pomáhá určit, jestli je možné prošlou potravinu ještě sníst, nebo je už nutné ji vyhodit.

Islámský stát byl poražen na posledním zbytku svého území

Islámský stát byl poražen na posledním zbytku svého území v obci Baghúz na východě Sýrie. S odvoláním na vyjádření mluvčího arabsko-kurdské koalice SDF podporované Spojenými státy Mustafy Bálího o tom informovala agentura Reuters. Vítězství SDF znamená podle mluvčího definitivní konec samozvaného chalífátu, který kdysi zabíral třetinu Sýrie a Iráku. Někteří reportéři ale přesto z oblasti hlásí další střelbu.