Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Brně se dnes otevřely běžně nedostupné prostory architektonických skvostů. Lákadlem byl Avion

 
sobota, 15. září 2018, 16:28

V Brně se dnes při Dni evropského dědictví zájemcům otevřela běžně nepřístupná místa památek i moderní architektury. Zájem byl například o prohlídku rekonstruovaného hotelu Avion nebo o Palác Alfa.  Turistické centrum láká na čtyři dvojice starých a novodobých památek, jde o kostel sv. Janů a Palác Alfa, hotel Avion a kostnici u sv. Jakuba, kostel sv. Václava a hrad Špilberk či Palác Omega a Dům pánů z Lipé.

„Očekávaně byl největší zájem o hotel Avion, který je ve dvojici s kostnicí, vstupenky byly vyprodané ze všech nejdříve," uvedla mluvčí Turistického a informačního centra v Brně (TIC) Adéla Nováková. Avion je jeden z nejužších hotelů v Evropě, na pozemku šířky osmi metrů byl podle návrhu Bohuslava Fuchse postaven v letech 1926 až 1927. Od roku 2016 prodělává rekonstrukci podle projektu Evy Jiřičné.

„Návštěvníci v Avionu uvidí prakticky vše, průvodce je vezme do všech pater. Budou moci nahlédnout do jednotlivých pokojů i na terasu. Jediné místo, kam se nedostanou, je sklep, který ale není přístupné nikdy," uvedla Nováková.

Zájem byl však také o ostatní dvojice. Podle mluvčí lákala například i zákulisí Alfy či Domu pánů z Lipé. „Do Alfy i do Domu pánů z Lipé člověk běžně chodí, do jejich zákulisí se ale nedostane. Stejně tak jako na terasy Alfy, které si návštěvníci nyní mohou prohlédnout," uvedla mluvčí.

Prohlídka dvojice památek zabere zhruba dvě hodiny, konají se třikrát až čtyřikrát denně. Nadšenci jich tak mohou stihnout i několik. Během akce dnes jezdí i turistický minibus, který zájemcům přiblíží čtveřici nejvyhlášenějších brněnských vil.

Foto Jiřina Rittichová | Zdroj ČTK
 


 

Kam dál?

Na jižní Moravě pracuje několik lékařů z Ukrajiny. Panuje s nimi...

sobota, 15. září 2018, 10:51

V nemocnicích v Jihomoravském kraji pracuje několik lékařů z Ukrajiny, starají se například o dlouhodobě nemocné...

Tisíc oznámení za dvě hodiny. Operační středisko hasičů zažilo...

sobota, 15. září 2018, 10:30

Představte si, že vám každých sedm sekund po dobu dvou hodin volá další a další člověk. Tento neskutečný nápor museli...

VIDEO: Kandidát na brněnského primátora oslovuje voliče z popelnice....

pátek, 14. září 2018, 11:37

Do voleb zbývá několik týdnů a kampaně politických stran jedou naplno. Každá se přitom snaží přijít s něčím novým,...

Letošní léto bylo historicky nejteplejším od počátku měření v Česku

čtvrtek, 13. září 2018, 13:09

Letošní léto bylo společně s létem 2003 nejteplejší od roku 1961, odkdy začali meteorologové na českém území sledovat...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Střelba ve Štrasburku si údajně vyžádala čtyři mrtvé

Večerní střelba v centru Štrasburku si vyžádala nejméně dva mrtvé. Například televize BFM TV a agentura Reuters však s odvoláním na své zdroje hovoří už o čtyřech mrtvých. Policie podle agentury Reuters střelce obklíčila a na místě se odehrála přestřelka. Podle francouzského ministra vnitra Christophea Castanera je sedm nebo osm lidí zraněno. Agentura Reuters píše s odvoláním na místní policii o 11 raněných, stav některých z nich je údajně vážný.

Na Moraváku vznikne ledová socha Titanicu. Sochař ji vyřeže z více než tuny ledu

Návštěvníci vánočních trhů budou mít od pátku v brněnském centru novou atrakci. Vedle vyhlídkového kola vyroste téměř tunová socha slavné lodi Titanic postavená z ledu. Přímo před zraky návštěvníků trhu vznikne více než dvoumetrová ledová socha slavného plavidla. Sochař začne sochu vyřezávat z průzračného ledu ve 13 hodin. Své dílo dokončí zhruba okolo 17. hodiny odpoledne. Poté zde bude socha umístěna tak dlouho, dokud nerozmrzne. Minimálně však vydrží po dobu jednoho týdne.

Na severu země bude silně sněžit, v noci hrozí Česku náledí

Ve vyšších polohách na severu země a na Českomoravské vrchovině bude od dnešního odpoledne do středečního rána silně sněžit. Na horách může místy napadnout až 20 centimetrů sněhu. V níže položených místech pak hrozí v noci náledí.