Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Brně se dnes otevřely běžně nedostupné prostory architektonických skvostů. Lákadlem byl Avion

 
sobota, 15. září 2018, 16:28

V Brně se dnes při Dni evropského dědictví zájemcům otevřela běžně nepřístupná místa památek i moderní architektury. Zájem byl například o prohlídku rekonstruovaného hotelu Avion nebo o Palác Alfa.  Turistické centrum láká na čtyři dvojice starých a novodobých památek, jde o kostel sv. Janů a Palác Alfa, hotel Avion a kostnici u sv. Jakuba, kostel sv. Václava a hrad Špilberk či Palác Omega a Dům pánů z Lipé.

„Očekávaně byl největší zájem o hotel Avion, který je ve dvojici s kostnicí, vstupenky byly vyprodané ze všech nejdříve," uvedla mluvčí Turistického a informačního centra v Brně (TIC) Adéla Nováková. Avion je jeden z nejužších hotelů v Evropě, na pozemku šířky osmi metrů byl podle návrhu Bohuslava Fuchse postaven v letech 1926 až 1927. Od roku 2016 prodělává rekonstrukci podle projektu Evy Jiřičné.

„Návštěvníci v Avionu uvidí prakticky vše, průvodce je vezme do všech pater. Budou moci nahlédnout do jednotlivých pokojů i na terasu. Jediné místo, kam se nedostanou, je sklep, který ale není přístupné nikdy," uvedla Nováková.

Zájem byl však také o ostatní dvojice. Podle mluvčí lákala například i zákulisí Alfy či Domu pánů z Lipé. „Do Alfy i do Domu pánů z Lipé člověk běžně chodí, do jejich zákulisí se ale nedostane. Stejně tak jako na terasy Alfy, které si návštěvníci nyní mohou prohlédnout," uvedla mluvčí.

Prohlídka dvojice památek zabere zhruba dvě hodiny, konají se třikrát až čtyřikrát denně. Nadšenci jich tak mohou stihnout i několik. Během akce dnes jezdí i turistický minibus, který zájemcům přiblíží čtveřici nejvyhlášenějších brněnských vil.

Foto Jiřina Rittichová | Zdroj ČTK
 


 

Kam dál?

Město našlo bydlení i posledním rodinám z bývalé ubytovny na Šámalově

sobota, 15. září 2018, 11:00

Městu se na začátku týdne podařilo vyřešit situaci rodin, které byly před časem vystěhovány z ubytovny na ulici...

Na jižní Moravě pracuje několik lékařů z Ukrajiny. Panuje s nimi...

sobota, 15. září 2018, 10:51

V nemocnicích v Jihomoravském kraji pracuje několik lékařů z Ukrajiny, starají se například o dlouhodobě nemocné...

Tisíc oznámení za dvě hodiny. Operační středisko hasičů zažilo...

sobota, 15. září 2018, 10:30

Představte si, že vám každých sedm sekund po dobu dvou hodin volá další a další člověk. Tento neskutečný nápor museli...

Igelitové pytle, rukavice a do ulic! Sobota bude celosvětovým...

pátek, 14. září 2018, 15:39

Tisíce dobrovolníků po celém světě opustí 15. září pohodlí svých domovů a vydají se do města a přírody zbavit okolí...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Vysílání z nedělní demonstrace na ČT vidělo čtvrt milionu lidí

Vysílání z nedělní demonstrace na pražské Letné vidělo na kanále ČT 24 v průměru 245 tisíc diváků starších 15 let. To je 12 procent z těch, co byli v tu dobu, tedy mezi 16:30 a 20:00 hodinou, u televize.

POLITOLOGOVÉ: Letná Babišovi vadí, voliče ANO ale nemusí ovlivnit

Nedělní protivládní demonstrace na pražské Letné, která byla dosud největším občanským protestem od listopadu 1989, podle oslovených politologů znamená pro premiéra Andreje Babiše (ANO) nepříjemnou situaci a poškozenou image u části domácí veřejnosti i v zahraničí. K jeho demisi ale nepovede. A to zda ovlivní rozložení voličských preferencí s dosud jasně dominujícím hnutí ANO, nelze v tuto chvíli odhadnout, záležet podle nich bude na více faktorech. Vyplývá to z dnešní ankety mezi politology. Sněmovní volby, které rozhodnou o příští vládě, se mají konat v řádném termínu v roce 2021.

Premiér je překvapen. Čím víc peněz dáváme, tím jsou lidé nespokojenější, říká

Čím více peněz dala vláda do platů, investic nebo vědy a výzkumu, tím více jsou lidé nespokojenější, uvedl dnes k nedělnímu protivládnímu protestu na pražské Letné premiér Andrej Babiš (ANO). K demonstraci, která byla zřejmě největší od roku 1989, se Babiš vrátil na závěr svého dnešního projevu na Konferenci ekonomických diplomatů v Černínském paláci a vyjádřil v něm přesvědčení, že Česko se nikdy nemělo tak dobře jako nyní.