Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Brně se dnes otevřely běžně nedostupné prostory architektonických skvostů. Lákadlem byl Avion

 
sobota, 15. září 2018, 16:28

V Brně se dnes při Dni evropského dědictví zájemcům otevřela běžně nepřístupná místa památek i moderní architektury. Zájem byl například o prohlídku rekonstruovaného hotelu Avion nebo o Palác Alfa.  Turistické centrum láká na čtyři dvojice starých a novodobých památek, jde o kostel sv. Janů a Palác Alfa, hotel Avion a kostnici u sv. Jakuba, kostel sv. Václava a hrad Špilberk či Palác Omega a Dům pánů z Lipé.

„Očekávaně byl největší zájem o hotel Avion, který je ve dvojici s kostnicí, vstupenky byly vyprodané ze všech nejdříve," uvedla mluvčí Turistického a informačního centra v Brně (TIC) Adéla Nováková. Avion je jeden z nejužších hotelů v Evropě, na pozemku šířky osmi metrů byl podle návrhu Bohuslava Fuchse postaven v letech 1926 až 1927. Od roku 2016 prodělává rekonstrukci podle projektu Evy Jiřičné.

„Návštěvníci v Avionu uvidí prakticky vše, průvodce je vezme do všech pater. Budou moci nahlédnout do jednotlivých pokojů i na terasu. Jediné místo, kam se nedostanou, je sklep, který ale není přístupné nikdy," uvedla Nováková.

Zájem byl však také o ostatní dvojice. Podle mluvčí lákala například i zákulisí Alfy či Domu pánů z Lipé. „Do Alfy i do Domu pánů z Lipé člověk běžně chodí, do jejich zákulisí se ale nedostane. Stejně tak jako na terasy Alfy, které si návštěvníci nyní mohou prohlédnout," uvedla mluvčí.

Prohlídka dvojice památek zabere zhruba dvě hodiny, konají se třikrát až čtyřikrát denně. Nadšenci jich tak mohou stihnout i několik. Během akce dnes jezdí i turistický minibus, který zájemcům přiblíží čtveřici nejvyhlášenějších brněnských vil.

Foto Jiřina Rittichová | Zdroj ČTK
 


 

Kam dál?

Na jižní Moravě pracuje několik lékařů z Ukrajiny. Panuje s nimi...

sobota, 15. září 2018, 10:51

V nemocnicích v Jihomoravském kraji pracuje několik lékařů z Ukrajiny, starají se například o dlouhodobě nemocné...

Tisíc oznámení za dvě hodiny. Operační středisko hasičů zažilo...

sobota, 15. září 2018, 10:30

Představte si, že vám každých sedm sekund po dobu dvou hodin volá další a další člověk. Tento neskutečný nápor museli...

VIDEO: Kandidát na brněnského primátora oslovuje voliče z popelnice....

pátek, 14. září 2018, 11:37

Do voleb zbývá několik týdnů a kampaně politických stran jedou naplno. Každá se přitom snaží přijít s něčím novým,...

Letošní léto bylo historicky nejteplejším od počátku měření v Česku

čtvrtek, 13. září 2018, 13:09

Letošní léto bylo společně s létem 2003 nejteplejší od roku 1961, odkdy začali meteorologové na českém území sledovat...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Ekonomickou situaci Česku hodnotí kladně nejvíce lidí za 20 let

Současnou ekonomickou situaci ČR hodnotí kladně 52 procent Čechů. Je to nejvyšší podíl od roku 1999, kdy Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) začalo tuto statistiku zjišťovat. Zhoršilo se ale očekávání ekonomického vývoje v tomto roce. Svou životní úroveň pak považuje za dobrou 53 procent lidí, což je zhruba stejně jako loni na podzim. Vyplývá to z lednového průzkumu CVVM.

Desítky kilogramů polského masa se salmonelou snědli ve školách i nemocnici

Státní veterinární správa dnes uveřejnila místa, kam se dostalo nebezpečné polské maso s obsahem salmonely. Některé maso se podařilo zajistit a bude zlikvidováno, jinde ho ale už zpracovali. Dostalo se tak na talíře dětí v základních školách i pacientů v nemocnici. Podle polského ministra ale Česko celý problém zveličuje.

Za nenávistné komentáře k fotce prvňáků padlo třetí obvinění

Za nenávistné komentáře, které se na podzim 2017 objevily na sociálních sítích pod fotografií prvňáků z teplické základní školy, policisté v úterý obvinili zhruba čtyřicetiletého muže z Moravy. Vyplývá to z informací na webu policie Ústeckého kraje a vyjádření teplického policejního mluvčího Daniela Vítka. Do třídy chodily převážně romské, vietnamské a arabské děti, muž je třetím obviněným v této kauze. Na jeho obvinění dnes upozornil server Novinky.cz.