Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Igelitové pytle, rukavice a do ulic! Sobota bude celosvětovým úklidovým dnem

 
pátek, 14. září 2018, 15:39

Tisíce dobrovolníků po celém světě opustí 15. září pohodlí svých domovů a vydají se do města a přírody zbavit okolí odpadků. Lidé se vydají sbírat odpadky také v Brně. Na Moraváku je pak čeká zábavné odpoledne na EKOdni.

V Brně mají lidé možnost jít uklízet buď sami, nebo s organizovanými skupinami. Skupina Ukliďme Brno! začíná v 8:30 u hřiště disko-golfu na ulici Opuštěná. Uklízet se bude oblast kolem disk-golfu, přilehlou cyklostezku až k Dolnímu Nádraží.

Skupina Trash hero Brno začíná o půl hodiny později - v 9 hodin. Sraz je na zastávce Podlomní. Bitvu proti odpadkům o čistou přírodu pak budou bojovat v okolí Bílé hory.

Napsal Brněnská Drbna | Foto Trash Hero Brno
 


 

Kam dál?

VIDEO: Kandidát na brněnského primátora oslovuje voliče z popelnice....

pátek, 14. září 2018, 11:37

Do voleb zbývá několik týdnů a kampaně politických stran jedou naplno. Každá se přitom snaží přijít s něčím novým,...

Letošní léto bylo historicky nejteplejším od počátku měření v Česku

čtvrtek, 13. září 2018, 13:09

Letošní léto bylo společně s létem 2003 nejteplejší od roku 1961, odkdy začali meteorologové na českém území sledovat...

Brněnský projekt zaměstnanosti našel za půl roku práci už 128 lidem

čtvrtek, 13. září 2018, 11:00

Půl roku spolupracuje brněnský magistrát s úřadem práce. Společně vytipovávají pracovní místa a potenciální...

Brno v pátek uctí památku tatíčka Masaryka

čtvrtek, 13. září 2018, 09:36

Brno si v pátek 14. září připomene jednu z největších osobností českých dějin Tomáše Gariggua Masaryka. Vzpomínkový akt...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Vysílání z nedělní demonstrace na ČT vidělo čtvrt milionu lidí

Vysílání z nedělní demonstrace na pražské Letné vidělo na kanále ČT 24 v průměru 245 tisíc diváků starších 15 let. To je 12 procent z těch, co byli v tu dobu, tedy mezi 16:30 a 20:00 hodinou, u televize.

POLITOLOGOVÉ: Letná Babišovi vadí, voliče ANO ale nemusí ovlivnit

Nedělní protivládní demonstrace na pražské Letné, která byla dosud největším občanským protestem od listopadu 1989, podle oslovených politologů znamená pro premiéra Andreje Babiše (ANO) nepříjemnou situaci a poškozenou image u části domácí veřejnosti i v zahraničí. K jeho demisi ale nepovede. A to zda ovlivní rozložení voličských preferencí s dosud jasně dominujícím hnutí ANO, nelze v tuto chvíli odhadnout, záležet podle nich bude na více faktorech. Vyplývá to z dnešní ankety mezi politology. Sněmovní volby, které rozhodnou o příští vládě, se mají konat v řádném termínu v roce 2021.

Premiér je překvapen. Čím víc peněz dáváme, tím jsou lidé nespokojenější, říká

Čím více peněz dala vláda do platů, investic nebo vědy a výzkumu, tím více jsou lidé nespokojenější, uvedl dnes k nedělnímu protivládnímu protestu na pražské Letné premiér Andrej Babiš (ANO). K demonstraci, která byla zřejmě největší od roku 1989, se Babiš vrátil na závěr svého dnešního projevu na Konferenci ekonomických diplomatů v Černínském paláci a vyjádřil v něm přesvědčení, že Česko se nikdy nemělo tak dobře jako nyní.