Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Lidé darovali do potravinové sbírky necelých šedesát tun potravin

 
úterý, 11. září 2018, 10:18

Necelých 60 tun potravin a drogistického zboží darovali zákazníci v rámci prvního ročníku potravinové sbírky, kterou v sobotu uspořádala společnost Kaufland ve spolupráci s Federací potravinových bank. Sbírka proběhla ve všech 129 prodejnách řetězce, kde mohli lidé nakoupit a následně darovat hlavně trvanlivé výrobky. Darované potraviny a drogistické zboží putují lidem, kteří se ocitli v tíživé životní situaci.

„Byli jsme velmi mile překvapeni tím, kolik lidí se zúčastnilo a bylo ochotno udělat malý nákup pro velkou věc. Děkujeme všem zákazníkům, kteří svým nákupem přispěli. I přesto, že se jednalo teprve o první ročník naší sbírky, podařilo se vybrat úctyhodných 60 tun potravin a drogistického zboží. V příštím roce bychom si přáli na tento úspěch navázat,“ prohlásila tisková mluvčí společnosti Kaufland Česká republika.Renata Maierl.

Nakupující nejčastěji darovali těstoviny, mouku, cukr a konzervy. Pro řadu lidí představuje tato forma daru významnou pomoc v těžké životní či finanční situaci. „Pro organizace zabývající se pomocí lidem v nouzi je podobná sbírka velkou podporou. Potraviny jsou tou nejrychlejší a nejúčinnější pomocí, kterou mohou lidem v nouzi poskytnout,“ vysvětlila ředitelka Federace potravinových bank. Veronika Láchová.

Od ledna 2018 jsou do darování potravin zapojeny všechny prodejny Kaufland a za půl roku spolupráce společnost darovala potravinovým bankám přes 120 tun potravin. K-potravinová sbírka představuje rozšíření této spolupráce. Vybrané zboží ze sobotní akce bude rozděleno mezi více než 600 konkrétních dobročinných organizací, které pomáhají matkám samoživitelkám, opuštěným dětem nebo seniorům a rodinám v tíživé životní situaci.

Jsou jimi například Armáda spásy, azylové domy, oblastní charity a zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc. Sobotní sbírky se zúčastnilo přes tisíc dobrovolníků potravinových bank. Společnost Kaufland výtěžek ze sbírky doplní o drogistické zboží a další chybějící produkty.

Napsal Brněnská Drbna | Foto Kaufland | Zdroj s použitím TZ
 


 

Kam dál?

Benefiční koncert v Dolních Dunajovicích nepřekazil ani silný déšť....

pondělí, 10. září 2018, 10:01

Na malebné návsi v jihomoravských Dolních Dunajovicích se první zářijový den uskutečnil 5. ročník benefičního koncertu...

Strážníci splnili slib, malý Jonathan projel Prýgl ve "své" lodi

pondělí, 10. září 2018, 09:30

Krásné nedělní dopoledne a radost ze splněného slibu udělali brněnští strážníci spolu s primátorem Petrem Vokřálem...

Tři seniorky přiletěly po letech ze zámoří do Brna, skončily na ulici

neděle, 9. září 2018, 20:50

Neobvyklým případem sociální tísně se v neděli dopoledne zabývali brněnští strážníci na třídě Kapitána Jaroše. Jedna z...

PRŮZKUM: Chuť Čechů měnit zaměstnání roste

neděle, 9. září 2018, 13:34

V uplynulých šesti měsících změnilo práci 15 procent Čechů. Čtvrtina lidí si nyní novou práci buď aktivně hledá, nebo...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

CK Neckermann má v cizině 1100 českých klientů, návrat zajistí

Cestovní kancelář Neckermann, která je v Česku součástí zkrachované britské kanceláře Thomas Cook, má v zahraničí k dnešnímu dni zhruba 1100 českých klientů. O tyto klienty se postará a zajistí jim bezpečný návrat do České republiky jejich plánovaným letem. V tiskovém prohlášení to dnes uvedl šéf marketingu CK Neckermann Jan Šrámek.

Začínají Dny českého piva. Po celé republice můžete ochutnat svatováclavské speciály

Povstaňte, jdeme na pivo! Tak zní heslo už sedmého ročníku Dnů českého piva. Slavnosti oblíbeného zlatavého moku se konají po celé republice a nabídnou bohatý program, ale i speciálně navařené svatováclavské pivo. Akce začíná 24. září a trvá až do 30. září.

Některé budovy v centru Prahy přes noc pokryly graffiti

Některé budovy v centru Prahy, například Tančící dům, Obchodní dům Kotva a Dům módy na Václavském náměstí pokrylo přes noc graffiti. Akce má upozornit na nedostatek legálních ploch pro street art. Zhruba 20 streetartovým umělcům dala k dispozici přes 190 metrů čtverečních plochy svých domů společnost Pražská správa nemovitostí (PSN). Většina maleb je dočasná, trvalý zásah do podoby historických či památkově chráněných budov je totiž omezený. Novinářům to v tiskové zprávě sdělila za PSN Tereza Pavézková.