Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Kvalita vody na Prýglu se neustále zlepšuje. Koupat se dá už na třech koupalištích

 
čtvrtek, 9. srpna 2018, 15:10

Voda na Brněnské přehradě se pomalu zlepšuje. Zatímco v červenci museli hygienici zakázat koupání na všech pěti jejích koupalištích, nyní už se lze ve třech z nich koupat. Na Sokolském koupališti, v Rokli a Osadě má voda jen horší jakost, což však rekreaci nevadí. Na Kozí horce a v Rakovci je koupání stále zakázané, protože je voda nebezpečná. Za týden se voda zhoršila v nádraži Palava, rybníku Suchý a na Nových Mlýnech, ale stále je vhodná ke koupání.

Hygienici na přehradě zakázali koupání v půli července, protože se kvůli vedru a suchu přemnožily sinice. Výstraha zůstává platná na dvou z pěti koupališť přehrady, u tří se postupně situace zlepšila a lze se tam koupat. Rakovci a Kozí horce by se ale lidé měli vyhnout, voda by jim mohla způsobit zdravotní potíže, jako například vyrážku, zánět spojivek, trávicí potíže nebo horečku.

Oproti minulému týdnu se zhoršila jakost vody v Palavě a rybníku Suchý na Blanensku nebo na Nových Mlýnech na Břeclavsku. Rekreace je ale možná, stejně jako ve Výrovicích na Znojemsku a dalších přírodních koupalištích, která žádné větší problémy nemají. Patří mezi ně například Lučina nebo Bohuslavice na Hodonínsku, přírodní biotop v Brně-jihu nebo Bantice, Vranovská přehrada a Vémyslice na Znojemsku i Luleč na Vyškovsku.

Hygienici sledují desítku nejnavštěvovanějších přírodních koupališť a informace o další desítce jim posílají samotní provozovatelé. Údaje najdou návštěvníci na informačních tabulích.

V posledních letech hygienici nemuseli nikde zakazovat koupání, letos je ale velké teplo a sucho, což vedlo ke zhoršení kvality vody na přehradě. Přehrada v Brně byla v minulosti nevhodná ke koupání, po jejím vyčištění za stovky milionů se v ní opět mohli lidé koupat. Nyní se asi po deseti letech voda zhoršila, postupem času se ale má její stav zlepšovat.

Foto pixabay.com | Zdroj ČTK
 


 

Kam dál?

VIDEO: Strážníci chytili nepolapitelné kůzlátko

středa, 8. srpna 2018, 14:59

Pomyslnou nálepku zdánlivě nepolapitelného zvířete si vysloužilo kůzle, které v pondělí ráno pobíhalo v okolí Purkyňovy...

Netradiční setkání. Krojované tetičky z jiní Moravy učarovaly...

středa, 8. srpna 2018, 10:30

Účastnící největší networkingové konference pro novináře a bloggery píšící o cestování TBEX v Ostravě se rozjeli do...

Schváleno. Děti, studenti a senioři budou jezdit brněnskou MHD...

úterý, 7. srpna 2018, 16:53

Brněnští radní dnes schválili změny v tarifu MHD, které reagují na nařízení vlády o slevě pro důchodce, děti a...

Brněnští vědci si nechali v Americe patentovat technologii, která...

úterý, 7. srpna 2018, 11:34

Pacientům, kteří trpí srdeční arytmií, může v budoucnu pomoci nově vynalezená technologie určující elektrickou aktivaci...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Tragédie na oblíbeném koupališti. Muž při...

  • VIDEO: V rybníku na Brněnsku umírají ryby ve...

  • Riviéra láme rekordy. Na největší koupaliště...

  • Lidská strava může daňky klidně i zabít,...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Nehoda na dálnici? Policie, záchranka a hasiči mají mít stejný průjezd jako v okolních zemích

Řidiči při dojíždění do kolon musejí od října vytvářet záchranářskou uličku mezi levým a přiléhajícím jízdním pruhem. Změnu dnes schválil Senát v novele zákona o provozu na pozemních komunikacích. Ulička se tak bude tvořit stejně jako v okolních evropských zemích. Hasičské a sanitní vozy zároveň budou nově moct použít kombinaci modrého a červeného majáčku.

Janoušek nedosáhl na prominutí zbytku trestu za úmyslnou nehodu

Lobbista Roman Janoušek neuspěl s žádostí o prominutí zbytku svého trestu, který si má odpykat za dopravní nehodu. Zamítnutí žádosti potvrdil pražský vrchní soud. Vyplývá to z justiční databáze Infosoud. Do vězení se lobbista zatím vrátit nemusí, protože Krajský soud v Brně v květnu rozhodl o dvouletém odkladu lobbistova návratu za mříže kvůli jeho špatnému zdravotnímu stavu.

Parta kamarádů čistí ve volném čase Brno od odpadků. Chtějí založit na pravidelnou tradici

Po práci navléknout rukavice, sbalit odpadkové pytle a vyrazit do města s úkolem vyčistit Brno. Parta kamarádů z neziskové organizace nasbírala za své krátké působení už jeden a půl tuny odpadu. Ve středu 15. srpna v 18 hodin vyrazí na lov odpadků znovu. Přidat se může kdokoliv.