Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Netradiční setkání. Krojované tetičky z jižní Moravy učarovaly bloggery a youtubery z celého světa

 
středa, 8. srpna 2018, 10:30

Účastnící největší networkingové konference pro novináře a bloggery píšící o cestování TBEX v Ostravě se rozjeli do regionů za zajímavými tématy. Dvoudenní program nabitý autentickými zážitky pro ně připravila také jižní Morava. Tradiční návštěvy vinařů a známých míst doplnila jízda na traktoru mezi vinicemi, focení Moravského Toskánska nebo domácí stloukání másla u ježovských tetiček.

V osmičlenné skupině bloggerů, fotografů a novinářů, kteří se v prvních dvou srpnových dnech z Ostravy přesunuli na jih Moravy převažovali účastníci ze spojených států amerických, doplnění o zástupce z Finska, Itálie a Polska. O program na první dva dny pobytu se kompletně postarala Centrála cestovního ruchu – Jižní Morava.

„Věděli jsme, že k nám přijedou novináři a blogeři, kteří se věnují cestovatelským tématům a mají projetý celý svět. Chtěli jsme jim nabídnout co nejvíce autentických zážitků. Takových, na které necílí oficiální bedekry a jsou svým způsobem unikátní,“ uvádí ředitelka Centrály cestovního ruchu – Jižní Morava.Pavla Pelánová.

Jízda na traktoru i stloukání domácího másla

S organizací programu pro první den vypomohlo Sdružení mikulovských vinařů. Účastníkům press tripu byla představena především vinařská tradice mikulovského regionu. Nevšedním zážitkem byla jízda na otevřené vlečce traktoru mezi vinicemi. Odpolední program se pak přesunul do Lednicko-valtického areálu, kde část skupiny využila také možnost projet si nejznámější místa na kole.

Program druhého dne začal na Strážnicku návštěvou vinařského areálu petrovské Plže a také strážnického skanzenu. Neskrývané nadšení všech účastníků se projevilo při návštěvě u paní Štěpánové v Ježově, kde bylo místními tetičkami předvedeno ruční stloukání domácího másla doprovozené zpěvy lidových písní a domácími sladkými dobrotami.

„Návštěva u tetiček v Ježově byla neskutečná. Bylo to setkání nabité energií a životní silou. Autentické a spontánní,“ komentuje návštěvu v Ježově Eulanda, jedna z amerických účastnic akce.

Odpolednímu programu příliš nepřálo počasí, čímž mírně utrpěla fotogeničnost krajiny kolem Kyjova, která je dnes známá pod názvem Moravské Toskánsko. Skupiny se zde ujal fotograf Marek Svoboda, který, ji provedl po nejkrásnějších zákoutích regionu.

„Troufám si říct, že všem účastníkům presstripu jižní Morava učarovala. Fotky a hastagy z akce zaplnily sociální sítě, nadšené a bezprostřední byly také jejich reakce na jednotlivé části programu,“ komentuje výsledek akce Tereza Tlustá, která měla za CCR JM přípravu akce na starosti.

Napsal Brněnská Drbna | Foto TBEX
 


 

Kam dál?

Schváleno. Děti, studenti a senioři budou jezdit brněnskou MHD...

úterý, 7. srpna 2018, 16:53

Brněnští radní dnes schválili změny v tarifu MHD, které reagují na nařízení vlády o slevě pro důchodce, děti a...

Brněnští vědci si nechali v Americe patentovat technologii, která...

úterý, 7. srpna 2018, 11:34

Pacientům, kteří trpí srdeční arytmií, může v budoucnu pomoci nově vynalezená technologie určující elektrickou aktivaci...

Ve středu v poledne zazní sirény na památku padlých vojáků

úterý, 7. srpna 2018, 10:49

Česká republika uctí ve středu v pravé poledne památku trojice vojáků, kteří zahynuli při sebevražedném útoku v...

Americký kosmonaut Andrew Feustel vyfotil Brno a MotoGP z vesmíru

pondělí, 6. srpna 2018, 17:59

Americký kosmonaut Andrew Feustel, který od března pobývá na palubě Mezinárodní kosmické stanice, zaostřil o víkendu...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Babiš dostal dvojku z chování, napařil mu ji Liberecký kraj

Liberecký kraj se rozhodl úsměvně a s nadsázkou ohodnotit předsedu vlády Andreje Babiše a připomenout tak jeho loňskou návštěvu. Posunulo se něco v tématech, o kterých se tehdy jednalo? I to se promítlo na klasickém školním vysvědčení.

Na protest proti změně autorského práva je vypnuta Wikipedie

Česká Wikipedie je dnes vypnuta na protest proti chystané celoevropské reformě autorského práva. Zástupci Wikipedie chystané změny považují za velmi závažné, a proto od půlnoci encyklopedii poprvé na den vypnuli. Funkční dnes není ani německá, slovenská a dánská mutace Wikipedie, řekl předseda spolku Wikimedia Česká republika Vojtěch Dostál. Nově pojatá ochrana autorských práv se nemá dotknout přímo Wikipedie. Podle editorů ale výrazně omezí dostupnost zdrojů, ze kterých čerpají, a bude tak složitější, zajistit kvalitu obsahu encyklopedie.

Démon jménem „genderová ideologie“ v České republice

V návaznosti na článek o problematice zrušení genderových studií v Maďarsku a démonizaci genderu jakožto nepřítele tradičních hodnot se podíváme na situaci v České republice. Jak jsme na tom s genderem, tedy kulturně vzniklými rozdíly mezi muži a ženami u nás doma? Stáváme se tak moc obávanou “bezpohlavní” společností?