Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Netradiční setkání. Krojované tetičky z jižní Moravy učarovaly bloggery a youtubery z celého světa

 
středa, 8. srpna 2018, 10:30

Účastnící největší networkingové konference pro novináře a bloggery píšící o cestování TBEX v Ostravě se rozjeli do regionů za zajímavými tématy. Dvoudenní program nabitý autentickými zážitky pro ně připravila také jižní Morava. Tradiční návštěvy vinařů a známých míst doplnila jízda na traktoru mezi vinicemi, focení Moravského Toskánska nebo domácí stloukání másla u ježovských tetiček.

V osmičlenné skupině bloggerů, fotografů a novinářů, kteří se v prvních dvou srpnových dnech z Ostravy přesunuli na jih Moravy převažovali účastníci ze spojených států amerických, doplnění o zástupce z Finska, Itálie a Polska. O program na první dva dny pobytu se kompletně postarala Centrála cestovního ruchu – Jižní Morava.

„Věděli jsme, že k nám přijedou novináři a blogeři, kteří se věnují cestovatelským tématům a mají projetý celý svět. Chtěli jsme jim nabídnout co nejvíce autentických zážitků. Takových, na které necílí oficiální bedekry a jsou svým způsobem unikátní,“ uvádí ředitelka Centrály cestovního ruchu – Jižní Morava.Pavla Pelánová.

Jízda na traktoru i stloukání domácího másla

S organizací programu pro první den vypomohlo Sdružení mikulovských vinařů. Účastníkům press tripu byla představena především vinařská tradice mikulovského regionu. Nevšedním zážitkem byla jízda na otevřené vlečce traktoru mezi vinicemi. Odpolední program se pak přesunul do Lednicko-valtického areálu, kde část skupiny využila také možnost projet si nejznámější místa na kole.

Program druhého dne začal na Strážnicku návštěvou vinařského areálu petrovské Plže a také strážnického skanzenu. Neskrývané nadšení všech účastníků se projevilo při návštěvě u paní Štěpánové v Ježově, kde bylo místními tetičkami předvedeno ruční stloukání domácího másla doprovozené zpěvy lidových písní a domácími sladkými dobrotami.

„Návštěva u tetiček v Ježově byla neskutečná. Bylo to setkání nabité energií a životní silou. Autentické a spontánní,“ komentuje návštěvu v Ježově Eulanda, jedna z amerických účastnic akce.

Odpolednímu programu příliš nepřálo počasí, čímž mírně utrpěla fotogeničnost krajiny kolem Kyjova, která je dnes známá pod názvem Moravské Toskánsko. Skupiny se zde ujal fotograf Marek Svoboda, který, ji provedl po nejkrásnějších zákoutích regionu.

„Troufám si říct, že všem účastníkům presstripu jižní Morava učarovala. Fotky a hastagy z akce zaplnily sociální sítě, nadšené a bezprostřední byly také jejich reakce na jednotlivé části programu,“ komentuje výsledek akce Tereza Tlustá, která měla za CCR JM přípravu akce na starosti.

Napsal Brněnská Drbna | Foto TBEX
 


 

Kam dál?

Schváleno. Děti, studenti a senioři budou jezdit brněnskou MHD...

úterý, 7. srpna 2018, 16:53

Brněnští radní dnes schválili změny v tarifu MHD, které reagují na nařízení vlády o slevě pro důchodce, děti a...

Brněnští vědci si nechali v Americe patentovat technologii, která...

úterý, 7. srpna 2018, 11:34

Pacientům, kteří trpí srdeční arytmií, může v budoucnu pomoci nově vynalezená technologie určující elektrickou aktivaci...

Ve středu v poledne zazní sirény na památku padlých vojáků

úterý, 7. srpna 2018, 10:49

Česká republika uctí ve středu v pravé poledne památku trojice vojáků, kteří zahynuli při sebevražedném útoku v...

Americký kosmonaut Andrew Feustel vyfotil Brno a MotoGP z vesmíru

pondělí, 6. srpna 2018, 17:59

Americký kosmonaut Andrew Feustel, který od března pobývá na palubě Mezinárodní kosmické stanice, zaostřil o víkendu...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Případ gurua Járy bude opět řešit soud. Slavný 'nadsamec' v minulosti znásilnil řadu žen

Rozsudek nad Jaroslavem Dobešem, zakladatelem esoterické školy Poetrie známým jako guru Jára, přezkoumá Nejvyšší soud. Dobeš podal dovolání, stejně jako jeho blízká spolupracovnice Barbora Plášková. Oba byli odsouzeni za znásilnění.

Týraný pes Marley našel nový domov

Dnes už roční labradorský retrívr Marley, kterého v březnu loňského roku brutálně týral 24letý muž z Prachatic, má novou rodinu.

VIDEO: Brankář Čech po sezoně ukončí fotbalovou kariéru

Brankář Arsenalu Petr Čech oznámil, že po této sezoně ukončí fotbalovou kariéru, během které chytal také za Chelsea, Rennes nebo Spartu. Šestatřicetiletému bývalému reprezentantovi v létě vyprší v londýnském klubu smlouva a novou už nepodepíše.