Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Netradiční setkání. Krojované tetičky z jižní Moravy učarovaly bloggery a youtubery z celého světa

 
středa, 8. srpna 2018, 10:30

Účastnící největší networkingové konference pro novináře a bloggery píšící o cestování TBEX v Ostravě se rozjeli do regionů za zajímavými tématy. Dvoudenní program nabitý autentickými zážitky pro ně připravila také jižní Morava. Tradiční návštěvy vinařů a známých míst doplnila jízda na traktoru mezi vinicemi, focení Moravského Toskánska nebo domácí stloukání másla u ježovských tetiček.

V osmičlenné skupině bloggerů, fotografů a novinářů, kteří se v prvních dvou srpnových dnech z Ostravy přesunuli na jih Moravy převažovali účastníci ze spojených států amerických, doplnění o zástupce z Finska, Itálie a Polska. O program na první dva dny pobytu se kompletně postarala Centrála cestovního ruchu – Jižní Morava.

„Věděli jsme, že k nám přijedou novináři a blogeři, kteří se věnují cestovatelským tématům a mají projetý celý svět. Chtěli jsme jim nabídnout co nejvíce autentických zážitků. Takových, na které necílí oficiální bedekry a jsou svým způsobem unikátní,“ uvádí ředitelka Centrály cestovního ruchu – Jižní Morava.Pavla Pelánová.

Jízda na traktoru i stloukání domácího másla

S organizací programu pro první den vypomohlo Sdružení mikulovských vinařů. Účastníkům press tripu byla představena především vinařská tradice mikulovského regionu. Nevšedním zážitkem byla jízda na otevřené vlečce traktoru mezi vinicemi. Odpolední program se pak přesunul do Lednicko-valtického areálu, kde část skupiny využila také možnost projet si nejznámější místa na kole.

Program druhého dne začal na Strážnicku návštěvou vinařského areálu petrovské Plže a také strážnického skanzenu. Neskrývané nadšení všech účastníků se projevilo při návštěvě u paní Štěpánové v Ježově, kde bylo místními tetičkami předvedeno ruční stloukání domácího másla doprovozené zpěvy lidových písní a domácími sladkými dobrotami.

„Návštěva u tetiček v Ježově byla neskutečná. Bylo to setkání nabité energií a životní silou. Autentické a spontánní,“ komentuje návštěvu v Ježově Eulanda, jedna z amerických účastnic akce.

Odpolednímu programu příliš nepřálo počasí, čímž mírně utrpěla fotogeničnost krajiny kolem Kyjova, která je dnes známá pod názvem Moravské Toskánsko. Skupiny se zde ujal fotograf Marek Svoboda, který, ji provedl po nejkrásnějších zákoutích regionu.

„Troufám si říct, že všem účastníkům presstripu jižní Morava učarovala. Fotky a hastagy z akce zaplnily sociální sítě, nadšené a bezprostřední byly také jejich reakce na jednotlivé části programu,“ komentuje výsledek akce Tereza Tlustá, která měla za CCR JM přípravu akce na starosti.

Napsal Brněnská Drbna | Foto TBEX
 


 

Kam dál?

Schváleno. Děti, studenti a senioři budou jezdit brněnskou MHD...

úterý, 7. srpna 2018, 16:53

Brněnští radní dnes schválili změny v tarifu MHD, které reagují na nařízení vlády o slevě pro důchodce, děti a...

Brněnský orloj bude plivat kuličky s ledními medvědy. Jako rozloučení...

úterý, 7. srpna 2018, 15:18

Na rozloučenou s odcházející Noriou a také na počest k 65. výročí založení brněnské zoo bude časostroj na náměstí...

Policie: mladík lezoucí z okna rozjetého vlaku porušil zákon

úterý, 7. srpna 2018, 15:11

Na začátku týdne jsme vám přinesli zprávu a video zachycující mladíka, jak ve vlaku mezi Brnem a Letovicemi nesmyslně...

Klíšťata na jižní Moravě řádí. Hygienici hlásí třikrát více případů...

úterý, 7. srpna 2018, 14:36

V Jihomoravském kraji se letos více než ztrojnásobil počet případů klíšťové encefalitidy. Do konce července bylo 38...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Vysílání z nedělní demonstrace na ČT vidělo čtvrt milionu lidí

Vysílání z nedělní demonstrace na pražské Letné vidělo na kanále ČT 24 v průměru 245 tisíc diváků starších 15 let. To je 12 procent z těch, co byli v tu dobu, tedy mezi 16:30 a 20:00 hodinou, u televize.

POLITOLOGOVÉ: Letná Babišovi vadí, voliče ANO ale nemusí ovlivnit

Nedělní protivládní demonstrace na pražské Letné, která byla dosud největším občanským protestem od listopadu 1989, podle oslovených politologů znamená pro premiéra Andreje Babiše (ANO) nepříjemnou situaci a poškozenou image u části domácí veřejnosti i v zahraničí. K jeho demisi ale nepovede. A to zda ovlivní rozložení voličských preferencí s dosud jasně dominujícím hnutí ANO, nelze v tuto chvíli odhadnout, záležet podle nich bude na více faktorech. Vyplývá to z dnešní ankety mezi politology. Sněmovní volby, které rozhodnou o příští vládě, se mají konat v řádném termínu v roce 2021.

Premiér je překvapen. Čím víc peněz dáváme, tím jsou lidé nespokojenější, říká

Čím více peněz dala vláda do platů, investic nebo vědy a výzkumu, tím více jsou lidé nespokojenější, uvedl dnes k nedělnímu protivládnímu protestu na pražské Letné premiér Andrej Babiš (ANO). K demonstraci, která byla zřejmě největší od roku 1989, se Babiš vrátil na závěr svého dnešního projevu na Konferenci ekonomických diplomatů v Černínském paláci a vyjádřil v něm přesvědčení, že Česko se nikdy nemělo tak dobře jako nyní.