Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Prýgl má zhoršenou vodu, koupat se v něm ale dá

 
pátek, 13. července 2018, 11:30

Ve všech pěti přírodních koupalištích na Brněnské přehradě je voda zhoršené kvality, ale je možné se v ní koupat. Voda ve Výrovicích na Znojemsku má mírně zhoršené vlastnosti, ostatní sledovaná koupaliště jsou bez problémů. Zhoršená jakost je v Rakovci, Rokli, na Sokolském koupališti, Kozí horce i Osadě. Lidé se ve vodě mohou koupat a neměla by jim způsobit problémy, menší potíže mohou mít citliví jedinci.

Phoršená jakost znamená, že voda může být například kalná, obsahovat nečistoty nebo může být cítit rybinou. Vodu bez problémů mají vodní nádrže Palava i Letovice nebo rybník Suchý na Blanensku, Nové Mlýny na Břeclavsku, Vranovská přehrada, Vémyslice i Bantice na Znojemsku, Luleč na Vyškovsku i Lučina nebo Bohuslavice na Hodonínsku, Kovalovice na Brněnsku i přírodní biotop v Brně-jihu a jezírko Wellness Infinit Maximus v Brně.

Hygienici sledují asi desítku koupališť, kde provádějí měření minimálně jednou za měsíc, mohou ale i jednou za týden. U další desítky koupališť jim posílají informace jejich provozovatelé a hygienici tam mohou provést i vlastní kontrolu. Informace pak nechávají rekreantům na tabulích.

Z nich vyplývá, zda je voda vhodná ke koupání, má mírně zhoršené vlastnosti, horší jakost, nebo není vhodná ke koupání. Kvalitu vody zhoršuje počasí. V teplu se množí sinice, déšť tam zase naplavuje nečistoty.

Foto Cyklo jižní Morava | Zdroj ČTK
 


 

Kam dál?

Obliba růžového vína raketově roste. Před pár lety bylo přitom...

čtvrtek, 12. července 2018, 12:03

Přes deset procent z celkem 860.000 tun vloni sklizených hroznů v Česku použili vinaři na výrobu růžových vín. Na trh...

FOTO: Na Dominikánském náměstí stojí maketa sochy Josefa II., lidé...

středa, 11. července 2018, 14:21

Dominikánské náměstí ode dneška zdobí maketa sochy panovníka Josefa II. Tento prostor před Novou radnicí nyní opravují...

Aktualizováno 11. července 2018, 12:05

Rok Modrého života: Po Brně chodí stovky skromných hrdinů. Lidé...

středa, 11. července 2018, 17:00

Seniorka v Brně na služebnu strážníků přinesla nalezených čtvrt milionu korun. Kolemjdoucí dávali srdeční masáž...

O cestovní pas si dnes v Brně nezažádáte. Na magistrátu praskla...

středa, 11. července 2018, 10:03

Menší komplikaci v provozu dnes hlásí brněnský magistrát. Kvůli praské vodovodní stupačce a nutné rekonstrukci nebude...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Velký pátek: Křesťané si připomínají ukřižování Ježíše Krista. Zažíváme nejtišší den v roce

Dnes je Velký pátek a křesťané si připomínají ukřižování Ježíše Krista. Den přísného půstu je vzpomínáním na Kristovo utrpení a jeho vykupitelskou smrt. V katolických kostelech jsou obřady na památku jeho umučení a bohoslužby se konají také v evangelických sborech. Velký pátek je v Česku zároveň státním svátkem, lidé tak mají do Velikonočního pondělí čtyři dny volna v řadě.

FOTO: V Česku se objevily plyšové hračky, které jsou pro děti nebezpečné

Plyšoví pejsci, kteří dovedou i štěkat, mohou okouzlit nejedno dítě. Podle České obchodní inspekce (ČOI) jsou ale tyto dva konkrétní typy pro nejmenší děti nebezpečné. A to hned z několika důvodů.

Facebook neměl zašifrované i miliony hesel uživatelů Instagramu

Facebook v nezašifrované podobě ukládal nejen hesla milionů uživatelů stejnojmenné sociální sítě, ale také k milionům účtů na síti Instagram. Kalifornská společnost dnes aktualizovala březnovou tiskovou zprávu o bezpečnostním problému, v níž původně hovořila o desetitisících zasažených instagramových účtů. Komentátorům neuniklo, že Facebook novou informaci vypustil ve chvíli, kdy americká média zaměstnává zveřejnění zprávy o ruských zásazích do prezidentských voleb.