Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Prýgl má zhoršenou vodu, koupat se v něm ale dá

 

Ve všech pěti přírodních koupalištích na Brněnské přehradě je voda zhoršené kvality, ale je možné se v ní koupat. Voda ve Výrovicích na Znojemsku má mírně zhoršené vlastnosti, ostatní sledovaná koupaliště jsou bez problémů. Zhoršená jakost je v Rakovci, Rokli, na Sokolském koupališti, Kozí horce i Osadě. Lidé se ve vodě mohou koupat a neměla by jim způsobit problémy, menší potíže mohou mít citliví jedinci.

Phoršená jakost znamená, že voda může být například kalná, obsahovat nečistoty nebo může být cítit rybinou. Vodu bez problémů mají vodní nádrže Palava i Letovice nebo rybník Suchý na Blanensku, Nové Mlýny na Břeclavsku, Vranovská přehrada, Vémyslice i Bantice na Znojemsku, Luleč na Vyškovsku i Lučina nebo Bohuslavice na Hodonínsku, Kovalovice na Brněnsku i přírodní biotop v Brně-jihu a jezírko Wellness Infinit Maximus v Brně.

Hygienici sledují asi desítku koupališť, kde provádějí měření minimálně jednou za měsíc, mohou ale i jednou za týden. U další desítky koupališť jim posílají informace jejich provozovatelé a hygienici tam mohou provést i vlastní kontrolu. Informace pak nechávají rekreantům na tabulích.

Z nich vyplývá, zda je voda vhodná ke koupání, má mírně zhoršené vlastnosti, horší jakost, nebo není vhodná ke koupání. Kvalitu vody zhoršuje počasí. V teplu se množí sinice, déšť tam zase naplavuje nečistoty.

Foto Cyklo jižní Morava | Zdroj ČTK
 


 

Kam dál?

Obliba růžového vína raketově roste. Před pár lety bylo přitom...

čtvrtek, 12. července 2018, 12:03

Přes deset procent z celkem 860.000 tun vloni sklizených hroznů v Česku použili vinaři na výrobu růžových vín. Na trh...

FOTO: Na Dominikánském náměstí stojí maketa sochy Josefa II., lidé...

středa, 11. července 2018, 14:21

Dominikánské náměstí ode dneška zdobí maketa sochy panovníka Josefa II. Tento prostor před Novou radnicí nyní opravují...

Aktualizováno 11. července 2018, 12:05

Rok Modrého života: Po Brně chodí stovky skromných hrdinů. Lidé...

středa, 11. července 2018, 17:00

Seniorka v Brně na služebnu strážníků přinesla nalezených čtvrt milionu korun. Kolemjdoucí dávali srdeční masáž...

O cestovní pas si dnes v Brně nezažádáte. Na magistrátu praskla...

středa, 11. července 2018, 10:03

Menší komplikaci v provozu dnes hlásí brněnský magistrát. Kvůli praské vodovodní stupačce a nutné rekonstrukci nebude...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Šedá ekonomika podle většiny Čechů brzdí ekonomický růst. Jak s problémem bojují města?

Pojem šedá ekonomika se v médiích objevuje v posledních letech čím dál častěji. Co si ale pod tímto pojmem představit a jak s touhle temnou stránkou ekonomiky bojují česká města? Na to se zeptala redakce Drbny v malém průzkumu.

(NE)OBYČEJNÍ: Slýchávám, že v Olomouci je to pomalý a v hajzlu. Všechno to špatný si ale každý nosí v sobě, říká režisér Vít Hradil

Vít Hradil je rodilý Olomoučák, už dlouhou dobu ale pravidelně cestuje za prací na různá místa v republice i do zahraničí. Společným jmenovatelem jeho práce je film – Vít se totiž živí jako režisér, kameraman či střihač. Jak se ke své práci dostal a ačkoli je neustále kvůli práci mimo Olomouc, co ho táhne zpátky do svého rodného města?

PRŮZKUM: Důvěra Rusů v Putina klesla nejníže od roku 2006

Důvěra v prezidenta Vladimira Putina klesla na nejnižší úroveň za posledních 13 let, tvrdí průzkum státní agentury VCIOM. Ruskému prezidentovi podle něj věří pouze 33,4 procent respondentů, což je oproti prosinci pokles o více než dvě procenta. Informoval o tom dnes deník The Moscow Times. Jedná se již o druhý průzkum po novém roce, který signalizuje snížení důvěry Rusů vůči Putinovi.