Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO&VIDEO: Na okraji Brna vyrostlo ohromné kukuřičné bludiště

 
středa, 4. července 2018, 13:48

Venku má být hezky a vy vymýšlíte program s dětmi na odpoledne strávené na čerstvém vzduchu? Už nemusíte! Na okraji Brna kousek od brněnské zoo totiž vyrostlo obří kukuřičné bludiště. Navíc se díky němu děti dozví soustu věcí o přírodě a ekologii.

V USA, Německu nebo Velké Británii jde již o zažitou zábavu, v Česku je to však stále poměrná novinka. Bludiště v kukuřičném poli si však získává ohromnou řadu příznivců, především z řad rodičů.

Hravost, pohyb a vědomosti

Cílem bludiště je dostat děti  od mobilů a sociálních sítí na čerstvý vzduch a přimět je k pohybu. Kukuřičáci nabízí dobrodružství v přírodě, zkoušku orientačního smyslu, procvičování mozkových závitů a hlavně kopec srandy při hledání správné cesty ven.

Kukuřičné bludiště je určené pro všechny  věkové generace. Bloudění v kukuřičném poli, soutěž na čas nebo hádání tajenky se můžou líbit nejen dětem a dospívajícím, ale také dospělým s chutí zažít něco netradičního.

Hádanky a týmová spolupráce

Prozkoumávání bludiště prověří děti v orientaci a postřehu, ve schopnosti používat mapu a odhadovat vzdálenost, posílí schopnost týmové spolupráce, děti budou muset také řešit hádanky. V bludišti jsou navíc naučné tabule společnosti Ekokom, která návštěvníkům vysvětlí, jak správně třídit odpad včetně významu třídění.

Vstupné do bludiště se liší podle věku - děti a dospělí zaplatí od 60 do 80 korun, pro nejmenší je zdarma. Více informací najdete na webových stránkách projektu.

Napsal Brněnská Drbna | Foto Kukuricaci.cz
 


 

Kam dál?

Školákům prodalo v den vysvědčení alkohol 60 procent obchodů

středa, 4. července 2018, 13:29

Téměř 60 procent obchodů prodalo v den vysvědčení alkoholický nápoj mladistvým. Vyplynulo to ze zatím nejrozsáhlejší...

Počet cizinců žijících na jižní Moravě každoročně stoupá. Žije jich...

středa, 4. července 2018, 09:58

V Jihomoravském kraji žilo na konci loňského roku více než 46.500 cizinců. Je to o 3127 více než předloni. Nejvíce jich...

VIDEO: Zas tak složité to není. Kampaň dopravního podniku ukazuje,...

úterý, 3. července 2018, 15:31

Dopravní podnik města Brna pokračuje v úspěšné informační kampani, jejíž cílem je pomocí krátkých videí ukázat a...

Univerzita otočila. Z dnešního pohledu jde o plagiát, Malá bezesporu...

úterý, 3. července 2018, 14:50

Den po zveřejnění analýzy diplomové práce Taťány Malé, která explicitně říká, že práce není plagiátem, se situace mění....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Na třídě Svobody a dalších místech v Olomouci se objevily obrysy postav. Symbolizují počet usmrcených chodců

Na chodníku u křižovatky třída Svobody a ulice Aksamitova a třech dalších místech v Olomouci se dnes ráno objevily obrysy postav a speciální pomníček, doplněný hashtagem #113. Ten symbolizuje počet usmrcených chodců při dopravních nehodách v ČR za loňský rok.

Věrnostní program Mastercardu přináší členům unikátní privátní koncert legend Stereo MC‘s

Společnost Mastercard v rámci věrnostního programu Priceless Specials pořádá soutěž o 250 vstupenek na privátní koncert Stereo MC‘s. Šance získat lístky na tuto britskou taneční a hiphopovou legendu budou mít uživatelé karet Mastercard a Maestro registrovaní v programu, kteří odkliknutím speciálního odkazu potvrdí svoji účast v soutěži a provedou alespoň jeden nákup u kteréhokoliv partnerského obchodníka Priceless Specials. Soutěž o vstupenky na Stereo MC´s se koná v období od 20. srpna do 25. září.

Média spekulují o Zaorálkovi jako ministru kultury

Novým ministrem kultury by se podle serverů Seznam Zprávy a Novinky.cz mohl stát někdejší ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD). Nynější předseda sněmovního zahraničního výboru na dotaz, zda by do vlády vstoupil, neodpověděl. Zaorálka vnímá jako dobrého kandidáta poslanec ČSSD Jan Birke, který řekl, že sám nabídku na tuto pozici nedostal.