Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO&VIDEO: Stovky lidí dnes v Brně demonstrovaly proti Andreji Babišovi

 
úterý, 5. června 2018, 19:04

Několik stovek lidí přišlo dnes na Zelný trh v Brně na zahájení Koncertu pro demokracii, který je protestem proti trestně stíhanému premiérovi Andreji Babišovi (ANO). Někteří měli transparenty proti Babišovi, jiní mávali českou vlajkou. Před davem bylo přichystané pódium pro několik řečníků a hudebníků. Vystoupili na něm například senátor Zdeněk Papoušek (KDU-ČSL), rektor JAMU Petr Oslzlý a další. Protestní akce se konají ve více městech České republiky, krom Brna třeba i v Praze, Olomouci, Ostravě nebo Českých Budějovicích, kde je zrovna Babiš na návštěvě.

Lidé v Brně měli transparenty s nápisy: "Necheme trestně stíhaného premiéra", "Nechci premiéra Stbáka, lháře, sprosťáka, manipulátora, zločince", "Babiš je rakovina této země" nebo "Komunisty a stbáky ve vládě nechceme".

Koncert pro demokracii je podle organizátorky Hany Strašákové spojený s celostátní akcí nazvanou Jednou provždy! směřující proti Babišovi. „Koncert slouží jako završení sběru podpisů petice za odstoupení trestně stíhaného premiéra. Petici za 100 dní podepsalo 250.000 lidí," uvedla Strašáková.

Signatáři požadují, aby byl premiérem člověk, který má vyjednanou podporu ve Sněmovně, není trestně stíhaný a má čisté lustrační osvědčení. Dále chtějí, aby hnutí ANO a ČSSD odmítly vznik vlády závislé na komunistech a aby prezident konal a jmenoval slušného premiéra. Akci zahájili senátor Papoušek a Oslzlý, který mluvil o tom, že České republice hrozí, že se stane totalitním ostrovem.

Na jevišti vystoupili i kadeřník Jan Špilar, kandidát do Senátu, stejně jako jeho protivník, rektor Masarykovy univerzity, Mikuláš Bek. Mezi řečníky pak také stand up komička Adéla Elbel, předsedkyně hnutí Žít Brno Barbora Antonová nebo ředitel Divadla Bolka Polívky Ondřej Chalupský.

O vládě jedná hnutí ANO s ČSSD, vytvořily by menšinovou koalici, kterou by podporovali komunisté. ČSSD má o vstupu do vlády rozhodnout ve vnitrostranickém referendu do půli června. Nyní vládne vláda v demisi složená hnutím ANO, která však nezískala podporu ve Sněmovně.

Foto Martin Šeda | Zdroj ČTK
 


 

Kam dál?

Potravinářská inspekce zjistila na jižní Moravě Pálavu silně řezanou...

úterý, 5. června 2018, 17:17

Pochutnáte si během léta na dobrém vínu? Věřte, že Pálavu, kterou nabízel obchod DAJOZ na Hlavní ulici v Dolních...

VIDEO: Chuck Norris už toho má dost. Brněnský videotvůrce pobavil...

pondělí, 4. června 2018, 16:25

Chuck Norris sleduje televizi. Na obrazovce se postupně objeví Andrej Babiš, Tomio Okamura a Miloš Zeman. Americká...

Sladká poctivost! Dívka našla a vrátila klíčky od auta, majitelka ji...

pondělí, 4. června 2018, 16:11

Poctivost se vyplácí! Přesně o tom se v pátek večer přesvědčila patnáctiletá dívka, která našla cizí klíče od auta a...

Muži začínají místo partnerského sexu dávat přednost pornu, říká...

pondělí, 4. června 2018, 15:13

Bezproblémově dostupná pornografie na tabletech či chytrých telefonech je stále větším problémem jak pro partnerské...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou závislí i dospělí. V tiskové zprávě o tom informovala Česká koalice proti tabáku, která provozuje bezplatnou Národní linku pro odvykání. Novou společenskou hrozbou se podle odborníků stávají netolismus, tedy potřeba neustálého připojení k internetu, a závislost na hraní her.