Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Potravinářská inspekce zjistila na jižní Moravě Pálavu silně řezanou vodou a cukrem

 
úterý, 5. června 2018, 17:17

Pochutnáte si během léta na dobrém vínu? Věřte, že Pálavu, kterou nabízel obchod DAJOZ na Hlavní ulici v Dolních Bojanovicích, byste nechtěli ani ochutnat. Analýza v laboratořích prokázala v odebraném vzorku přídavek vody v neuvěřitelném množství 84 procent a také přídavek cukru v množství 28,6 gramů na litr.

„Oba zásahy patří k nepovoleným enologickým postupům a inspekce nařídila likvidaci předmětné nevyhovující šarže,“ potvrdil mluvčí inspekce Pavel Kopřiva.

Vzorek inspekce odebrala z padesátilitrového sudu. Dle průvodní dokumentace se jednalo o víno odrůdy Pálava ze Slovenska.

Kontrolovaná společnost má nyní inspekci co vysvětlovat. „Inspekce informaci vloží do evropského systému pro boj s falšovanými potravinami a s kontrolovanou osobou zahájí správní řízení o uložení pokuty,“ dodal Kopřiva.

 

 

Napsal(a) Michael Daněk | Foto SZPI
 


 

Kam dál?

VIDEO: Chuck Norris už toho má dost. Brněnský videotvůrce pobavil...

pondělí, 4. června 2018, 16:25

Chuck Norris sleduje televizi. Na obrazovce se postupně objeví Andrej Babiš, Tomio Okamura a Miloš Zeman. Americká...

Sladká poctivost! Dívka našla a vrátila klíčky od auta, majitelka ji...

pondělí, 4. června 2018, 16:11

Poctivost se vyplácí! Přesně o tom se v pátek večer přesvědčila patnáctiletá dívka, která našla cizí klíče od auta a...

Muži začínají místo partnerského sexu dávat přednost pornu, říká...

pondělí, 4. června 2018, 15:13

Bezproblémově dostupná pornografie na tabletech či chytrých telefonech je stále větším problémem jak pro partnerské...

Hodně práce, málo lidí. Brigádníci si letos na jižní Moravě vydělají...

pondělí, 4. června 2018, 14:44

Odměny pracovníků aktuálně rostou napříč celou Českou republikou. Je to způsobené především dlouhodobým nedostatkem...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Babiš zrušil vrácení neoprávněné dotace dceři Syner Group

Dceřiná firma libereckého stavebního holdingu Syner Group získala evropskou dotaci 10,6 milionu korun na stavbu in-linové dráhy v Liberci, kvůli porušení rozpočtové kázně ji ale měla vrátit. Rozhodnutí o vrácení dotace bylo ale po zásahu současného premiéra Andreje Babiše (ANO), jenž byl tehdy ministrem financí, zrušeno. Brusel ale dotaci neproplatil. Píšou o tom dnešní Hospodářské noviny (HN). Podobně jako v případu Farmy Čapí hnízdo zde sehrála roli otázka velikosti firmy.

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.