Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VIDEO: Chuck Norris už toho má dost. Brněnský videotvůrce pobavil videem k úterní demonstraci

 
pondělí, 4. června 2018, 16:25

Chuck Norris sleduje televizi. Na obrazovce se postupně objeví Andrej Babiš, Tomio Okamura a Miloš Zeman. Americká bojová legenda už to nevydrží a rozmlátí televizi. Brněnský tvůrce virálních videí Michal Orsava opět baví internet. Tentokrát jde však o pozvánku na celostátní demonstrace proti premiérovi v demisi Andreji Babišovi, která je naplánována na úterý 5. června.

„Já pojedu," vzkazuje na videu Chuck Norris do telefonu, jehož autorem je Michal Orsava - tvůrce virálních videí jako Brno - město vzrušení, Knight Rider na D1 nebo Babišovy dostihy. 

Opravdu přijede? Těžko říct. Chuck Norris může všechno, to ví celý svět.

Jedno je však jisté - v úterý 5. června v 18 hodin se po celé republice sejdou lidé, kteří jsou nespokojeni se současnou politickou situací. Celostátní akci svolala iniciativa Milion chvilek pro demokracii. jejíž doborovlníci sbírali na veřejných akcích i internetu podpisy požadující odstoupení Andreje Babiše z funkce. Ke konci května měla petice okolo 250 tisíc podpisů. 

V Brně se lidé sejdou na Zelném trhu. Začátek akce je v 18 hodin. Protest bude mít také formu koncertu, na akci vedle řečníků vystoupí také kapela OKno nebo Meteor z Prahy. 

Vizitka autora

 

Martin Šeda

Šéfredaktor Brněnské Drbny (kontakt: sefredaktor@brnenskadrbna.cz)

Něžný barbar & Hospodský pábitel

 
Foto Chuck Norris
 


 

Kam dál?

Sladká poctivost! Dívka našla a vrátila klíčky od auta, majitelka ji...

pondělí, 4. června 2018, 16:11

Poctivost se vyplácí! Přesně o tom se v pátek večer přesvědčila patnáctiletá dívka, která našla cizí klíče od auta a...

Muži začínají místo partnerského sexu dávat přednost pornu, říká...

pondělí, 4. června 2018, 15:13

Bezproblémově dostupná pornografie na tabletech či chytrých telefonech je stále větším problémem jak pro partnerské...

Hodně práce, málo lidí. Brigádníci si letos na jižní Moravě vydělají...

pondělí, 4. června 2018, 14:44

Odměny pracovníků aktuálně rostou napříč celou Českou republikou. Je to způsobené především dlouhodobým nedostatkem...

V Oslavanech otevřeli nový zábavní park pro děti. Duhové centrum v...

pondělí, 4. června 2018, 11:09

Veřejnosti se v Oslavanech u Brna na konci května otevřel zábavní park s environmentální tematikou a pohádkovým...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Babiš zrušil vrácení neoprávněné dotace dceři Syner Group

Dceřiná firma libereckého stavebního holdingu Syner Group získala evropskou dotaci 10,6 milionu korun na stavbu in-linové dráhy v Liberci, kvůli porušení rozpočtové kázně ji ale měla vrátit. Rozhodnutí o vrácení dotace bylo ale po zásahu současného premiéra Andreje Babiše (ANO), jenž byl tehdy ministrem financí, zrušeno. Brusel ale dotaci neproplatil. Píšou o tom dnešní Hospodářské noviny (HN). Podobně jako v případu Farmy Čapí hnízdo zde sehrála roli otázka velikosti firmy.

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.