Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO&VIDEO: Studenti si zvolili krále a královnu Majálesu

neděle, 6. května 2018, 13:37

Největší brněnské univerzity mají opět po roce svého studentského krále. Dlouholeté panování borců z VUT letos přerušil král Johnny z Mendelovy univerzity. Jeho královskou partnerkou se stejně jako loni stala reprezentantka Veterinární a farmaceutické univerzity Dominika. Král i královna budou mít nyní možnost uskutečnit projekty, se kterým se v kandidatuře prezentovali.

Kdo se šel v sobotu dopoledne projít centrem Brna, nestačil se divit. Tisíce studentů pochodovaly městem za doprovodu  známých českých kapel na pojízdných pódiích. Jejich cesta společná končila na výstavišti, kam přišlo několik desítek tisíc lidí zapařit na 15. ročník Brněnského Majálesu. 

Vedle zvučných jmen české a slovenské hudební scény jako Wohnout, Horkýže Slíže, Tomáš Klus, Rytmus, Majk Spirit nebo Rybičky 48, se na pódiích volil také královský pár. Štěstí a přízeň studentů si nakonec přisvojil Johnny z MENDELU a Domča z VFU. Pogratulovat jim přišel i brněnský primátor Petr Vokřál a jihomoravský hejtman Bohumil Šimek (oba ANO).

Sdílený byt studentů se seniory a festival na osvětu lidského zdraví

Při kandidatuře představili kandidáti projekty, které by podle nich mohly zlepšit nejen studentský život v Brně. Johnny a Domča budou mít nyní šanci převést projekty do praxe. 

Projekt nového krále Majálesu chce spojit osamělé seniory se studenty, kteří hledají klid na učení a hezké zázemí. Projekt Share-care by měl podobu webového portálu s nabídkami pokojů od seniorů, kteří se často cítí být opuštění, pro studenty, jež tím získají příležitost levnějšího bydlení a většího komfortu pro učení. 

johnny-kral.jpg

Dominika z VFU se zasadí o uspořádání festivalu, jehož cílem by byla všeobecná osvěta veřejnosti ohledně zdraví a dzdravého životního stylu - např. vyvracení nebezpečných mýtů, preventivní měření a prohlídky, workshopy první pomoci apod.

Vítězní kandidáti budou nyní své projekty konzultovat se zástupci Studentského Brna a magistrátu.

 
 
Napsal Brněnská Drbna | Foto úvodní foto Brněnský Majáles
 


 

Kam dál?

VIDEO: Centrum Brna zaplavily majálesové průvody. V ulicích slavilo...

sobota, 5. května 2018, 13:19

Dějištěm bujarých oslav se dnes dopoledne stalo náměstí Svobody v Brně, odkud po slavnostním přestřižení pásky vyrazil...

Polovina rodin ze Šámalovy ulice už bydlí na Červeném kopci

sobota, 5. května 2018, 11:46

Brno v pátek přestěhovalo první polovinu obyvatel z ubytovny v Šámalově ulici, která končí kvůli finančním problémům,...

V Brně se otevřely dva singletrailové okruhy pro bikery 

sobota, 5. května 2018, 10:43

V Mariánském údolí v Brně se v pátek otevřely dva okruhy pro bikery. Jeden měří 13 kilometrů, druhý je poloviční a jsou...

Směrnice o zbraních obsahuje mnoho nesmyslů, říká David Karásek ze...

pátek, 4. května 2018, 18:17

Vláda schválila návrh novely zákona o zbraních, která zohledňuje směrnici EU, proti které Česko protestovalo. Novela...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

O2 chce od státu 106 milionů za služby pro postižené a budky

Největší tuzemská telekomunikační firma O2 požaduje od státu 106 milionů korun za poskytování univerzální služby a levnějšího volání pro zdravotně postižené za loňský rok. Nárokované částky prověří Český telekomunikační úřad (ČTÚ). Úřad to uvedl na svém webu.

Móda Orsay je díky Priceless Specials dostupnější, cashback zvýšen na dvojnásobek

Módní oblečení značky Orsay uhrazené platební kartou Mastercard nebo Maestro je od 22. srpna až do poloviny září mimořádně dostupnější. Stačí být členem věrnostního program Priceless Specials a získat dvojnásobně navýšený cashback v hodnotě 10 procent z každého nákupu u Orsay, partnera programu.

ODBORNICE: Vzdělávání nadaných v ČR je potřeba zlepšit

V ČR stále moc nefunguje podpora rozvoje nadaných dětí. Legislativa s podporou jejich vzdělávání sice počítá, ale školy s těmito žáky často neumí pracovat. Pro zlepšení situace by byla potřeba větší informovanost společnosti o této problematice a lepší vzdělávání pedagogů. Na dnešní mezinárodní konferenci Potřeba změny ve vzdělávání nadaných to řekla předsedkyně Společnosti pro talent a nadání Eva Vondráková.