Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Radní chtějí nemovitosti bránící stavbě stadionu za Lužánkami koupit. Výměnu odmítají

 
úterý, 24. dubna 2018, 17:29

Brno chce nabídnout peníze za nemovitosti podnikatele Libora Procházky, které v lokalitě za Lužánkami brání stavbě fotbalového stadionu. Radní se dnes shodli na peněžitém vypořádání, schválit to musí ještě zastupitelstvo. 

Procházka prosazuje výměnu nemovitostí za nemovitosti. Město se mu nejprve snažilo nabídnout domy, ale proti tomu se postavili lidé a část politiků. Stadion za dvě miliardy korun s kapacitou 30.000 míst má stát v místě chátrajícího stadionu.

Zbrojovka tam vyhrála poslední titul, ale na počátku tisíciletí ho opustila. Procházka má na pozemcích města poblíž stadionu podzemní garáže, tenisovou halu a komunikace. Jejich hodnota je kolem čtvrt miliardy korun. Dokud město situaci nevyřeší, nemůže stadion stavět. Navíc už prohrálo s Procházkou soud kvůli tomu, že se střecha garáží užívá jako parkoviště.

Směna neprošla

Radní doporučují zastupitelstvu schválit, aby město pokračovalo v jednání s Procházkou, ale aby mu nabídlo finanční vypořádání. Dříve chtělo vyhovět Procházkovi a dát mu nemovitosti, ale proti směně devíti bytových domů se postavili nájemníci a proti směně pěti památkových domů protestovala opozice, ODS vytvořila i petici. Primátor Brna Petr Vokřál (ANO) řekl, že Procházka dává přednost dohodě s městem, ale pokud se nedohodnou, může majetek prodat i někomu jinému. Město by v takovém případě jednalo i s dalším vlastníkem.

Radní k soudu nechtějí

Radní naopak nepodpořili usnesení o tom, že se má s Procházkou zahájit rozhodčí řízení nebo rozhodčí soud kvůli používání přilehlých komunikací. Město muselo kvůli prohranému soudu Procházkovi zaplatit miliony za užívání střechy garáží, další žalobu kvůli používání komunikací může Procházka podat.

Měli bychom se soudit, míní náměstek

Podle primátorova náměstka Richarda Mrázka (ANO). je škoda, že se město nechce pustit do rozhodčího řízení nebo soudu, který by ukázal, zda komunikace patří k pozemkům města, nebo podnikateli. Podle Mrázka totiž k této problematice existují dvě rozdílná rozhodnutí soudů. Brno řeší s Procházkou spor více než 13 let.

Foto Vizualizace Hrůša & Spol. Ateliér Brno s.r.o. | Zdroj ČTK
 


 

Kam dál?

ZÁPESNÍK: Psí zápasy 

úterý, 24. dubna 2018, 16:08

Psí zápasy sleduju od té doby, co jsem si pořídil štěně fakt hodně často. Vypuknou většinou tehdy, když k nám přijde...

Olympijský festival podruhé! Brno chce otevřít olympijský park i v...

úterý, 24. dubna 2018, 15:43

Po úspěchu zimního Olympijského festivalu, který na brněnské výstaviště přilákal více než 150 tisíc lidí a přes...

Dvě auta skončila na brněnském parkovišti v plamenech

úterý, 24. dubna 2018, 13:07

K požáru dvou osobních aut vyjížděli v pondělí dopoledne brněnští hasiči. Auta vzplála na parkovišti v Axmanově ulici v...

SOUTĚŽ: Příběh o Lužánkách zítra ožije na filmovém plátně. Podívej se...

pondělí, 23. dubna 2018, 17:18

Zdokumentovaný příběh znovuzrození legendárního stadionu Za Lužánkami poprvé spatří světlo filmového světa. Diváci ho...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Vysílání z nedělní demonstrace na ČT vidělo čtvrt milionu lidí

Vysílání z nedělní demonstrace na pražské Letné vidělo na kanále ČT 24 v průměru 245 tisíc diváků starších 15 let. To je 12 procent z těch, co byli v tu dobu, tedy mezi 16:30 a 20:00 hodinou, u televize.

POLITOLOGOVÉ: Letná Babišovi vadí, voliče ANO ale nemusí ovlivnit

Nedělní protivládní demonstrace na pražské Letné, která byla dosud největším občanským protestem od listopadu 1989, podle oslovených politologů znamená pro premiéra Andreje Babiše (ANO) nepříjemnou situaci a poškozenou image u části domácí veřejnosti i v zahraničí. K jeho demisi ale nepovede. A to zda ovlivní rozložení voličských preferencí s dosud jasně dominujícím hnutí ANO, nelze v tuto chvíli odhadnout, záležet podle nich bude na více faktorech. Vyplývá to z dnešní ankety mezi politology. Sněmovní volby, které rozhodnou o příští vládě, se mají konat v řádném termínu v roce 2021.

Premiér je překvapen. Čím víc peněz dáváme, tím jsou lidé nespokojenější, říká

Čím více peněz dala vláda do platů, investic nebo vědy a výzkumu, tím více jsou lidé nespokojenější, uvedl dnes k nedělnímu protivládnímu protestu na pražské Letné premiér Andrej Babiš (ANO). K demonstraci, která byla zřejmě největší od roku 1989, se Babiš vrátil na závěr svého dnešního projevu na Konferenci ekonomických diplomatů v Černínském paláci a vyjádřil v něm přesvědčení, že Česko se nikdy nemělo tak dobře jako nyní.