Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Radní chtějí nemovitosti bránící stavbě stadionu za Lužánkami koupit. Výměnu odmítají

 
úterý, 24. dubna 2018, 17:29

Brno chce nabídnout peníze za nemovitosti podnikatele Libora Procházky, které v lokalitě za Lužánkami brání stavbě fotbalového stadionu. Radní se dnes shodli na peněžitém vypořádání, schválit to musí ještě zastupitelstvo. 

Procházka prosazuje výměnu nemovitostí za nemovitosti. Město se mu nejprve snažilo nabídnout domy, ale proti tomu se postavili lidé a část politiků. Stadion za dvě miliardy korun s kapacitou 30.000 míst má stát v místě chátrajícího stadionu.

Zbrojovka tam vyhrála poslední titul, ale na počátku tisíciletí ho opustila. Procházka má na pozemcích města poblíž stadionu podzemní garáže, tenisovou halu a komunikace. Jejich hodnota je kolem čtvrt miliardy korun. Dokud město situaci nevyřeší, nemůže stadion stavět. Navíc už prohrálo s Procházkou soud kvůli tomu, že se střecha garáží užívá jako parkoviště.

Směna neprošla

Radní doporučují zastupitelstvu schválit, aby město pokračovalo v jednání s Procházkou, ale aby mu nabídlo finanční vypořádání. Dříve chtělo vyhovět Procházkovi a dát mu nemovitosti, ale proti směně devíti bytových domů se postavili nájemníci a proti směně pěti památkových domů protestovala opozice, ODS vytvořila i petici. Primátor Brna Petr Vokřál (ANO) řekl, že Procházka dává přednost dohodě s městem, ale pokud se nedohodnou, může majetek prodat i někomu jinému. Město by v takovém případě jednalo i s dalším vlastníkem.

Radní k soudu nechtějí

Radní naopak nepodpořili usnesení o tom, že se má s Procházkou zahájit rozhodčí řízení nebo rozhodčí soud kvůli používání přilehlých komunikací. Město muselo kvůli prohranému soudu Procházkovi zaplatit miliony za užívání střechy garáží, další žalobu kvůli používání komunikací může Procházka podat.

Měli bychom se soudit, míní náměstek

Podle primátorova náměstka Richarda Mrázka (ANO). je škoda, že se město nechce pustit do rozhodčího řízení nebo soudu, který by ukázal, zda komunikace patří k pozemkům města, nebo podnikateli. Podle Mrázka totiž k této problematice existují dvě rozdílná rozhodnutí soudů. Brno řeší s Procházkou spor více než 13 let.

Foto Vizualizace Hrůša & Spol. Ateliér Brno s.r.o. | Zdroj ČTK
 


 

Kam dál?

Olympijský festival podruhé! Brno chce otevřít olympijský park i v...

úterý, 24. dubna 2018, 15:43

Po úspěchu zimního Olympijského festivalu, který na brněnské výstaviště přilákal více než 150 tisíc lidí a přes...

Dvě auta skončila na brněnském parkovišti v plamenech

úterý, 24. dubna 2018, 13:07

K požáru dvou osobních aut vyjížděli v pondělí dopoledne brněnští hasiči. Auta vzplála na parkovišti v Axmanově ulici v...

SOUTĚŽ: Příběh o Lužánkách zítra ožije na filmovém plátně. Podívej se...

pondělí, 23. dubna 2018, 17:18

Zdokumentovaný příběh znovuzrození legendárního stadionu Za Lužánkami poprvé spatří světlo filmového světa. Diváci ho...

TIPY NA TÝDEN: Oslavy titulu, J.A.R., BrnoNADIVOKO, Babeltalk a Monty...

pondělí, 23. dubna 2018, 17:03

Cítíte to léto ve vzduchu i v šalinách? Ačkoliv vás nechci z Brna vyhánět, je mi tu bez vás smutno, mám tip na jednu...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Babiš dostal dvojku z chování, napařil mu ji Liberecký kraj

Liberecký kraj se rozhodl úsměvně a s nadsázkou ohodnotit předsedu vlády Andreje Babiše a připomenout tak jeho loňskou návštěvu. Posunulo se něco v tématech, o kterých se tehdy jednalo? I to se promítlo na klasickém školním vysvědčení.

Na protest proti změně autorského práva je vypnuta Wikipedie

Česká Wikipedie je dnes vypnuta na protest proti chystané celoevropské reformě autorského práva. Zástupci Wikipedie chystané změny považují za velmi závažné, a proto od půlnoci encyklopedii poprvé na den vypnuli. Funkční dnes není ani německá, slovenská a dánská mutace Wikipedie, řekl předseda spolku Wikimedia Česká republika Vojtěch Dostál. Nově pojatá ochrana autorských práv se nemá dotknout přímo Wikipedie. Podle editorů ale výrazně omezí dostupnost zdrojů, ze kterých čerpají, a bude tak složitější, zajistit kvalitu obsahu encyklopedie.

Démon jménem „genderová ideologie“ v České republice

V návaznosti na článek o problematice zrušení genderových studií v Maďarsku a démonizaci genderu jakožto nepřítele tradičních hodnot se podíváme na situaci v České republice. Jak jsme na tom s genderem, tedy kulturně vzniklými rozdíly mezi muži a ženami u nás doma? Stáváme se tak moc obávanou “bezpohlavní” společností?