Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na brněnském výstavišti vznikne nový pavilon za stovky milionů korun

 
čtvrtek, 19. dubna 2018, 15:14

Nový multifunkční pavilon D za více než 400 milionů korun vznikne na brněnském výstavišti. Bude sloužit výstavnictví, ale mohly by se v něm pořádat i kulturní nebo sportovní akce pro 2500 až 5000 lidí. Nový pavilon by měl být hotový v roce 2020. Financování zajistí Veletrhy Brno, jejichž stoprocentním vlastníkem je město.

Podle generálního ředitele firmy Jiřího Kuliše výstavní plochy nestačí třeba pro veletrh Techagro nebo strojírenský veletrh. Firma tak přichází o 20 až 30 milionů. Rada města, která je současně i valnou hromadou veletrhů, dnes schválila doplnění investičního plánu společnosti o výstavbu pavilonu. „Jsme ve fázi, že existuje ideový návrh. Dohodli jsme se, že oslovíme další architektonické kanceláře, aby udělaly nějaké vizualizace, jak by pavilon mohl vypadat," uvedl primátor Brna Petr Vokřál (ANO).

Nový pavilon D

Pavilon D dříve v areálu byl, nyní ale slouží pro vědecké Vida! centrum Brno. Nový pavilon D by byl v blízkosti pavilonu C. „Pavilon C je velmi cenný a památkově chráněný. Jeho využití pro výstavnictví je ale složité, protože je velkou měrou prosklený. Napojením nového pavilonu by mohl vytvořit skvělé zázemí, zatímco v nové hale by byla skutečná výstavní nebo kulturní činnost," dodal Vokřál.

Do jara 2020 by mělo být hotovo

Zatím není jasné, zda by nový pavilon na další budovu přímo navazoval, nebo stál samostatně. Pavilon by měl být hotový nejdřív na jaře roku 2020 na veletrh Techagro, nejpozději na podzim téhož roku na strojírenský veletrh. Veletrhy několik let hospodaří se ziskem.

Vokřál uvedl, že by budovu mohla zaplatit samotná firma. V případě nutnosti by jí bylo město schopné poskytnout půjčku. Veletrhy Brno mají roční obrat kolem miliardy korun. Zaměstnávají asi 240 lidí. Kromě výstavnictví a pořádání veletrhů také výstaviště pronajímají a připravují po celém světě expozice pro jiné veletržní správy a další klienty.

Veletrhy letos chystají oslavy dvou výročí. Před 90 lety zahájilo provoz výstaviště a před 60 lety se konal první strojírenský veletrh. Na výstavišti se také 26. května otevře výstava Re:publika 1918-2018, která připomene 100. výročí založení Československa.

Foto BVV | Zdroj ČTK
 


 

Kam dál?

FOTOGALERIE: Takhle fandí Brno! Kometu hnal za vítězstvím modrobílý...

čtvrtek, 19. dubna 2018, 11:43

Vzhůůůůru Brno! Brnooo Kometa! Pooojďme hoši vyhrajeme dneska! Nejen tento pokřik zněl ve středu 18. dubna Zelným trhem...

Od května se na rok uzavře Údolní ulice. Neprojedou auta ani MHD

čtvrtek, 19. dubna 2018, 09:58

K uzavírkám brněnských ulic se od začátku května zhruba na rok přidá část ulice Údolní od křižovatky s Úvozem až ke...

Klíště smrtelně nebezpečné pro psy. Výzkumníci žádají o pomoc s...

čtvrtek, 19. dubna 2018, 09:48

O pomoc s mapováním výskytu pijáka lužního v Česku žádají veřejnost výzkumníci z Veterinární a farmaceutické univerzity...

Zákaz kouření v restauracích platí, rozhodl Ústavní soud. V...

středa, 18. dubna 2018, 14:38

Úplný zákaz kouření v restauracích nadále platí. Ústavní soud (ÚS) ale provedl v protikuřáckém zákoně jiné dílčí škrty....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Média spekulují o Zaorálkovi jako ministru kultury

Novým ministrem kultury by se podle serverů Seznam Zprávy a Novinky.cz mohl stát někdejší ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD). Nynější předseda sněmovního zahraničního výboru na dotaz, zda by do vlády vstoupil, neodpověděl. Zaorálka vnímá jako dobrého kandidáta poslanec ČSSD Jan Birke, který řekl, že sám nabídku na tuto pozici nedostal.

Trump zrušil cestu do Dánska, protože nechce prodat USA Grónsko

Americký prezident Donald Trump dnes oznámil, že ruší zářijovou cestu do Dánska, neboť premiérku Mette Frederiksenovou neoslovila jeho nabídka ohledně koupě Grónska. Informovala o tom agentura Reuters. Dánští politici na odřeknutí návštěvy reagují s údivem. Zprávu o tom, že Trump uvažuje o koupi autonomního území Dánska a největšího ostrova na světě se zhruba 56 tisíc obyvatel, zveřejnil minulý týden americký list The Wall Street Journal.

Česko si připomene srpen 1968 a 1969, Milion chvilek chystá pochod

V Česku se dnes chystají desítky akcí, kterými si lidé připomenou okupaci Československa vojsky Varšavské smlouvy v roce 1968 a oběti demonstrací v srpnu 1969. Spolek Milion chvilek pro demokracii přichystal pochod Prahou, při kterém chtějí vzpomenout na potlačení demonstrací před 50 lety a také poukázat na současné politické problémy. Čelní představitelé státu a pamětníci se zúčastní pietního aktu u budovy Českého rozhlasu.