Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na brněnském výstavišti vznikne nový pavilon za stovky milionů korun

 
čtvrtek, 19. dubna 2018, 15:14

Nový multifunkční pavilon D za více než 400 milionů korun vznikne na brněnském výstavišti. Bude sloužit výstavnictví, ale mohly by se v něm pořádat i kulturní nebo sportovní akce pro 2500 až 5000 lidí. Nový pavilon by měl být hotový v roce 2020. Financování zajistí Veletrhy Brno, jejichž stoprocentním vlastníkem je město.

Podle generálního ředitele firmy Jiřího Kuliše výstavní plochy nestačí třeba pro veletrh Techagro nebo strojírenský veletrh. Firma tak přichází o 20 až 30 milionů. Rada města, která je současně i valnou hromadou veletrhů, dnes schválila doplnění investičního plánu společnosti o výstavbu pavilonu. „Jsme ve fázi, že existuje ideový návrh. Dohodli jsme se, že oslovíme další architektonické kanceláře, aby udělaly nějaké vizualizace, jak by pavilon mohl vypadat," uvedl primátor Brna Petr Vokřál (ANO).

Nový pavilon D

Pavilon D dříve v areálu byl, nyní ale slouží pro vědecké Vida! centrum Brno. Nový pavilon D by byl v blízkosti pavilonu C. „Pavilon C je velmi cenný a památkově chráněný. Jeho využití pro výstavnictví je ale složité, protože je velkou měrou prosklený. Napojením nového pavilonu by mohl vytvořit skvělé zázemí, zatímco v nové hale by byla skutečná výstavní nebo kulturní činnost," dodal Vokřál.

Do jara 2020 by mělo být hotovo

Zatím není jasné, zda by nový pavilon na další budovu přímo navazoval, nebo stál samostatně. Pavilon by měl být hotový nejdřív na jaře roku 2020 na veletrh Techagro, nejpozději na podzim téhož roku na strojírenský veletrh. Veletrhy několik let hospodaří se ziskem.

Vokřál uvedl, že by budovu mohla zaplatit samotná firma. V případě nutnosti by jí bylo město schopné poskytnout půjčku. Veletrhy Brno mají roční obrat kolem miliardy korun. Zaměstnávají asi 240 lidí. Kromě výstavnictví a pořádání veletrhů také výstaviště pronajímají a připravují po celém světě expozice pro jiné veletržní správy a další klienty.

Veletrhy letos chystají oslavy dvou výročí. Před 90 lety zahájilo provoz výstaviště a před 60 lety se konal první strojírenský veletrh. Na výstavišti se také 26. května otevře výstava Re:publika 1918-2018, která připomene 100. výročí založení Československa.

Foto BVV | Zdroj ČTK
 


 

Kam dál?

FOTOGALERIE: Takhle fandí Brno! Kometu hnal za vítězstvím modrobílý...

čtvrtek, 19. dubna 2018, 11:43

Vzhůůůůru Brno! Brnooo Kometa! Pooojďme hoši vyhrajeme dneska! Nejen tento pokřik zněl ve středu 18. dubna Zelným trhem...

Od května se na rok uzavře Údolní ulice. Neprojedou auta ani MHD

čtvrtek, 19. dubna 2018, 09:58

K uzavírkám brněnských ulic se od začátku května zhruba na rok přidá část ulice Údolní od křižovatky s Úvozem až ke...

Klíště smrtelně nebezpečné pro psy. Výzkumníci žádají o pomoc s...

čtvrtek, 19. dubna 2018, 09:48

O pomoc s mapováním výskytu pijáka lužního v Česku žádají veřejnost výzkumníci z Veterinární a farmaceutické univerzity...

Nový koncertní sál za víc než miliardu se v Brně začne stavět už...

středa, 18. dubna 2018, 16:07

Stavba koncertního sálu v Brně za 1,3 miliardy korun by měla začít v polovině příštího roku. Hotová je zatím hrubá...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Trump dnes vyhlásí stav nouze, aby mohl postavit hraniční zeď

Americký prezident Donald Trump chce ještě dnes exekutivním nařízením vyhlásit stav nouze, aby mohl bez souhlasu Kongresu USA získat peníze na stavbu zdi na hranicích Spojených států s Mexikem. Trump to oznámil na dnešním briefingu v Bílém domě. Očekává se, že jeho rozhodnutí vyvolá sérii žalob. Jednat může i Kongres, aby však zneplatnil prezidentův dekret, musí zákonodárci příslušné usnesení schválit dvoutřetinovou většinou, což komentátoři považují za nepravděpodobné.

Za týrání skotu dostal chovatel z Trutnovska podmínku a 10 let nesmí chovat dobytek

Okresní soud v Trutnově vynesl rozsudek nad chovatelem Vladimírem Čepelkou z Trutnovska, který týral svůj dobytek. Od soudu odešel s tříletou podmínkou se zkušební dobou pět let a byl mu také na deset let zakázán chov hospodářských zvířat. Do potrestání soud zahrnul i trest za neplacení alimentů na dceru. Rozsudek je pravomocný.

Jablonecké strážníky vede člen SPD Michal Švarc. Město vyhlásilo konkurz na nového ředitele

V Jablonci nad Nisou hledají nového ředitele městské policie. Luboš Raisner, který ji vedl bezmála osm let, po dohodě kvůli kritice své práce na konci ledna skončil. Strážníky zatím vede primátor Milan Kroupa (ANO). Řízením městské policie pověřil Michala Švarce, který je zkušeným policistou a mimo jiné dlouholetým bezpečnostním manažerem Fotbalového klubu Jablonec. Město zároveň vypsalo výběrové řízení na ředitele. Uzávěrka přihlášek je na konci února.