Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

TIPY NA VÍKEND: Sweet Dreams Fest, hokejové finále na Zelňáku, otevřený pivovar a plavba na Prýglu

 
pátek, 13. dubna 2018, 13:28

Nadcházející dubnový víkend nám nabídne vše, co si můžeme přát - mlsání, intenzivní sportovní zážitek i skvělou příležitost pro milovníky piva. Své si najdou i rodinky s dětmi.

Víkend začne sladce! V sobotu se totiž na Svoboďáku koná Sweet Dream Fest. Milovníci sladkého si tak můžou připravit chuťové pohárky. V nabídce budou vafle, donuty, cupcakes nebo domácí marmelády. A pokud chcete ušetřit, můžete na facebooku soutěžit o vouchery na mlsání! 

Kometa to opět dokázala! Aktuální mistři hokejové ligy vstoupí v sobotu do prvního utkání za obhajobou mistrovského titulu. Živý přenos zápasu z Třince můžete s ostatními komeťáky sledovat a fandit na Zelňáku! Zápas začíná v 18:20.

Od sobotního rána slavnostně zahájí ve své základně u Prýglu brněnský dopravní podnik (DPMB) již 72. plavební sezónu . Cestující bude opět vozit po hladině šest lodí s názvy partnerských měst Brna. Plavidla mají elektrický pohon. „Loni naše lodě převezly více než 245 tisíc návštěvníků. Doufám, že v nové sezóně toto číslo opět navýšíme,“ uvedl generální ředitel DPMB Miloš Havránek.

V sobotu pořádá Turistické informační středisko akci Open House. Zájemci mohou navštívit zdarma 22 jinak běžně nepřístupných míst a budov. Například základnu profesionálních hasičů, industriální prostory Mosilany a Impact Hub, funkcionalistickou památku koupaliště v Zábrdovicích, věže pavilonu G a Biskupského gymnázia.

Dozvukem hlavní plesové sezóny bude sobotní Ples pro Fenix . Jediný ples pro vozíčkáře v Brně a nejspíš i největší ples svého druhu v ČR se koná ve Voroněži od devatenácti hodin. Program ozvláštní žonglérská světelná šou, taneční vystoupení Baletu Národního divadla Brno, ale i taneční vystoupení na vozíku nebo benefiční dražba. Kompletní výtěžek z plesu je určen na podporu činnosti organizace ParaCENTRUM Fenix. 

Hrad Veveří u Prýglu se v sobotu stane táborem pro 170 francouzských, rakouských i ruských vojáků z napoleonských dob, kteří v historických uniformách svedou bitvu o panské sídlo. V černé kuchyni kuchaři připraví jídlo pro vojáky podle receptů z 19. století. Vrcholem akce bude ve 14 hodin vojenská bitva.

Nadupanou sobotu pak doplní lákavá akce pro pivaře všeho druhu. Pivovar Moravia v Medlánkách totiž otevře své brány. Těšit se můžete na prohlídku pivovaru, vynikající speciálně uvařené pivečko a pochoutky z jehňátka.

Napsal Brněnská Drbna | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Skromný hrdina. Řidič brněnského dopravního podniku zachránil o...

pátek, 13. dubna 2018, 12:06

Ondřej Skypala, řidič autobusu měl před sebou další pracovní den, chystal se nastoupit na linku 57 ve Štefánikově...

Je pátek třináctého. Řada lidí nevychází z domu, čísla se bojí třeba...

pátek, 13. dubna 2018, 11:37

Pátek třináctého. Strašák pro mnohé z nás, který připadá právě na dnešek. Znáte jeho historii? Jak se k číslovce...

V Brně přibudou nové kontejnery na staré oblečení. Pomůžou charitě i...

pátek, 13. dubna 2018, 06:17

Počet kontejnerů na starý textil se v Brně zdvojnásobí! Stávajících 170 městská společnost SAKO vymění. Na jaře jich...

TRAILER: Víc než jen příběh o rozlučce. Oživení stadionu Za Lužánkami...

čtvrtek, 12. dubna 2018, 13:00

Legendární stadion Za Lužánkami opět ožil, tentokrát ve filmové podobě. Dokument brněnského tvůrce Tomáše Hlaváčka...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.